• Excersise strengthens the body

Przydatne informacjeKONTAKT
ZAPRZYJAŹNIONA STRONAep-baner1_321_161.pngKsięga gości ( 359 )

Wpis dodał Lukasz
Lukasz
Witam, chciałem opisac swoje doswiadczenie z EP enan,otóż wyglada to tak ze kupilem tescia poniew ...
10-10-2018
Wpis dodał Kamil
Kamil
Wszystko ok
02-10-2018
Wpis dodał Daniel
Daniel
Wszystko szybko i sprawnie. Polecam
31-08-2018

1. Składniki

Twarożek to doskonały pomysł nie tylko na śniadanie, ale też na słodkie przekąski. Oryginalna forma twarożku żelującego z owocami sprawia, że jest to jeden z oryginalniejszych deserów. Polubią go wszyscy — nawet Ci, którzy do tej pory go unikali. Aby przygotować taką przekąskę, potrzebujemy: 500 g beztłuszczowego twarożku, 3/4 szklanki wody, 1 opakowanie bezcukrowej żelatyny, 1/4 szklanki borówek, 1/4 szklanki truskawek, mały pokrojony banan, 5 pokrojonych małych brzoskwiń.

2. Przygotowanie

Pierwszy krok do przygotowania deseru to zmiłowanie twarożku. Umieszczamy go w blenderze i blindujemy do gładkiej masy. Drugim etapem jest zrobienie żelatyny. Przygotowujemy ją na ok. 300 - 400 ml wody, musimy zatem odpowiednio dobrać ilość proszku. Na opakowaniu podane są proporcje i należy je przeliczyć na naszą ilość wody. Połowę z niej zagotowujemy i dodajemy żelatynę. Gdy żelatyna połączy się z gorącą wodą, należy dodać drugą — zimną połowę. Całość żelatyny przelewany do innego naczynia i wstawiamy na ok. godzinę do lodówki. Celem tego kroku jest tylko schłodzonej żelatyny.

Po godzinie, gdy żelatyna jest chłodna, ale jeszcze się nie ścina, dodajemy zmiksowany twarożek. Całość mieszamy i łączymy w jednolitą całość. Tak przygotowany żelujący serek umieszczamy na całą noc w lodówce. Musimy pamiętać, aby przelać twarożek do naczynia, które nada ostateczny kształt. Może być to np. głęboki talerzyk. Po kilkunastu godzinach możemy przełożyć żelujący twarożek na inny talerz lub uzupełnić go owocami. Podane wyżej propozycje możemy swobodnie wymieniać na te — które lubimy najbardziej.

3. Czas i trudność przygotowania

Czas, jaki potrzebujemy, aby przygotować falujący twarożek z owocami to ok. 75 minut. Głównie przeznaczamy go na przygotowanie żelatyny i godzinne oczekiwanie na schłodzenie się mieszanki, aby dodać serek. Poziom trudności jest łatwy, choć szczególną uwagę poświęcić trzeba przygotowaniu żelatyny. Obliczając odpowiednie proporcje i postępując zgodnie ze wskazówkami, nie powinien być to jednak problem.