• Excersise strengthens the body

Przydatne informacjeKONTAKT
ZAPRZYJAŹNIONA STRONAep-baner1_321_161.pngKsięga gości ( 326 )

Wpis dodał Bobas
Bobas
Witam , dzięki za fachową poradę , pomoc w doborze cyklu , mimo tego że zakupiłem towar gdzie i ...
18-06-2018
Wpis dodał Rafal
Rafal
Nadal zadnej informacji z waszej strony. Żaden wpis nie wchodzi tez w komentarze
13-06-2018
Wpis dodał Rafal
Rafal
Witam wyslałem meila i nie mam zadnej odpowiedzi. Czekam na info od was
13-06-2018
Metanabol- 10mg/tab 100tabs -80zl Zobacz większe

Metanabol- 10mg/tab 100tabs -80zl

Nowy produkt

Więcej informacji

W latach 90 XX wieku w Polsce panowała moda na ten środek i stał się on kultowy , kto z nas nie słyszał na siłowni takich tekstów jak Metanabol czy Meta?

Co to w ogóle jest ta Meta?

Metanabol a inaczej Dianabol to steryd anaboliczny który jest pochodną testosteronu , ma dobre właściwości anaboliczne przy względnie androgennych.

Po co i kiedy stosowany jest dianabol?

A stosowany jest przeważnie w budowaniu masy mięśniowej ,czyli w cyklach "masowych", przy czym masa jaką na nim uzyskujemy nie jest najlepszej jakości, metanabol ma tendencje do dużej retencji wody w organiźmie,oraz podwyższa ciśnienie krwi .

Środek ten jest znany już od lat 60 XX wieku i cieszy się dalej popularnością wśród sportowców.

Ze względu na to że mocno zwiększa ciśnienie krwi do dawki docelowej dochodzimy stopniowo.

Jeżeli chodzi o dawkowanie to mężczyźni (bo przeważnie tylko oni po niego sięgają) to dawkowanie zaczynamy od 20mg dziennie , i dochodzimy do 50mg , stosowanie większych dawek nie ma sensu ponieważ większe dawki powodują bardzo mocne skutki uboczne .

Przy stosowaniu dianabolu pamiętajmy o osłonkach na wątrobę , a jeżeli chodzi o łączenie tego środka to popularne mieszanie to meta-testosteron-deca , te połączenie daje nam duży twardy mięsień.

Po zakończeniu cyklu pamiętajmy o odpowiednim odbloku.

Na temat metanabolu, zwanego również dianabolem powiedziano już wszystko. Niestety obserwując systematycznie pojawiające się pytania w internecie na temat tego sterydu można dojść do wniosku, że wiedza na temat nie jest tak powszechna jak mogłoby się wydawać. Dawki stosowane przez dużą część osób dobitnie świadczą o tym, że istnieje wyraźna potrzeba weryfikacji teorii i informacji na temat tego środka.

Metanabol zwany również dianabolem jest pochodną testosteronu, przejawia bardzo mocne właściwości anaboliczne przy jednocześnie umiarkowanych androgennych. Produkt pojawił się na rynku w 1960 roku i automatycznie został najczęściej używanym sterydem przez sportowców. Popularność metanabolu była spowodowana przede wszystkim łatwością dostępu, produkt cechowała również wysoka efektywność.

Przedstawiciele środowiska medycznego nie mogli znaleźć w metanabolu skuteczności przy leczeniu chorób, przez co produkt w latach 80 - tych zniknął z półek aptek. Produkt jest stosowany głównie przez sportowców, których celem jest zwiększenie masy mięśniowej. Efektywność metanabolu porównywana jest z takimi środkami jak testosteron i anadrol. 

Metanabol dawkowanie

Zaleca się rozpoczęcie dawkowania metanabolu od 20mg dziennie, gwarantuje ona wysokie działanie anaboliczne. Nie powinno się przyjmować dawek większych niż 50mg, ponieważ wyrządzą one zdecydowanie więcej skutków negatywnych od korzyści. Dianabol często stosuje się razem z testosteronem i deką, co oddziałuje na duże przyrosty suchej masy mięśniowej. Przy tego rodzaju cyklach należy mieć w pobliżu środki, które wpływają na zbijanie estrogenu. 

Stężenie metanabolu we krwi uzyskuje najwyższe stężenie po 1,5 - 3 godzinach, a okres tzw półtrwania jest w przedziale 3 - 4 godzin. Można z tego wywnioskować, że przyjmowanie całej dawki jednorazowo mija się z jakimkolwiek celem. Dawkowanie diababolu należy podzielić na dwa lub trzy razy i przyjmować jedynie do posiłków. Zagwarantuje nam to stabilne stężenie krwi. Dianabol świetnie nadaje się jako "kicksterter". 

Metanabol przyjmuje się razem z środkiem, który należy stosować dłużej, by osiągnąć właściwy efekt np. długie estry testosteronu- enanthan, cypionat. Daje to pewność przyrostów od samego początku.

Efekty stosowania metanabolu

Metanabol zaliczany jest do grupy sterydów anaboliczno-androgennych, jego działanie jest jednak zdecydowanie bardziej anaboliczne, a mniej androgenne niż znaczna większość środków tego typu. Anaboliczne efekty przyjmowania metanabolu można zaobserwować już po 2 – 3 dniach od rozpoczęcia cyklu. Absolutne maksimum działania anabolicznego dostrzeżemy w 10 – 15 dniu cyklu.

Najistotniejszym efektem przyjmowania metanabolu jest poprawa metabolizmu białek i ich syntezy, co prowadzi do zdecydowanie szybszej regeneracji. Następstwem tego jest zauważalny wzrost siły, a także masy ciała. Masa wzrasta nam nie tylko przez rozbudowę tkanki mięśniowej, ale także przez nagromadzenie się nadmiernej ilości wody w organizmie. Wiązanie za dużej ilości wody w tkankach (retencja) wpłynie na spadek masy ciała po skończeniu cyklu.

Dianabol oddziałuje na dodatni bilans azotowy tylko wtedy, gdy w trakcie cyklu z metanabolem będziemy uzupełniać dietę w produkty, które zawierają pełnowartościowe białko np.  nabiał i jego przetwory, mięso drobiowe, konina, jagnięcia, baranina. Dieta wysokobiałkowa wpływa na stymulowanie procesu syntezy białek, a także strzeże przed katabolizmem. Tylko i wyłącznie w połączeniu z taką dietą metanabol wpływa na to, że białko jest transportowane do mięśni. Gdy w trakcie przyjmowania metanabolu dieta nie będzie odpowiednio urozmaicona w białko, możemy zaobserwować nawet spadek masy ciała.

Efektem przyjmowania metanabolu jest także dodatni bilans wapniowy, powoduje to zwiększenie gęstości mineralnej kości, zatrzymaniem w organizmie jonów sodu i potasu, a także rozrost mięśni szkieletowych.

Przy stosowaniu metanabolu będziemy nabierać od 1 do 3 kilogramów tygodniowo, znaczenie ma przyjmowana dawka przez pierwsze 1,5 miesiąca. Nie jest polecane stosowanie dianabolu dłużej niż 8 tygodni, ponieważ przyniesie nam to jedynie skutki uboczne takie jak: degeneracja wątroby, wypadanie włosów, ginekomastia, trądzik, wzrost zachowań agresywnych czy przerost lub nowotwór prostaty.

Organizm po 2 miesiącach przyzwyczaja się do tego sterydu, dlatego dłuższe przyjmowanie nie ma żadnego celu. Wymienione wyżej skutki uboczne mogą występować jeżeli będziemy przyjmowali dawki większe niż 50 mg na dobę. Diababol oddziałuje na produkcję dopaminy, czyli hormonu odpowiedzialnego za samopoczucie. 

Metanabol skutki uboczne

Przyjmowanie metanabolu może doprowadzić do upośledzenia czynności, a w niektórych przypadkach nawet do nieodwracalnych uszkodzeń takich narządów wewnętrznych jak: nerki, wątroba, trzustka. Wymienione problemy mogą pojawić się już przy stosowaniu dawek rekomendowanych w farmakologii, jak wiadomo w kulturystyce dawki są zdecydowanie wyższe. 

Warto wziąć pod uwagę fakt, że gdyby każde stosowanie metanabolu powodowało nieodwracalne kalectwo, nikt by go nie przyjmował. Realia są jednak inne. Przejściowe problemy między innymi wątroby są spotykane w 99% przypadków. Przyjmowanie znanej w środowisku sylimaryny nie zniweluje efektu. 

Negatywne oddziaływanie metanabolu na wątrobę najczęściej dostrzegalne jest przy stosowaniu dawek wyższych niż 10 - 15 gm na dobę, a także przy kontynuowaniu cyklu więcej niż 4 - 5 tygodni.

Metanabol należy do grupy środków, które przede wszystkim łatwo ulegaj aromatyzacji, co wpływa na wzrost poziomu estrogenów, a zdecydowane przyrosty masy ciała wiążą się m.in. z zatrzymywaniem wody w ustroju, a także znacznie podwyższonym ryzykiem ginekomastii (mężczyzną zaczynają rosnąć kobiece piersi). Zbyt duża retencja płynów nie tylko wpływa negatywnie na estetykę sylwetki, związana jest również z takimi efektami ubocznymi jak zaburzenia elektrolitowe i nadciśnienie.

Bardzo kłopotliwe dla niektórych osób mogą być także objawy skóry, które są spowodowane stosowaniem metanabolu. Przyjmowanie dianabolu tak jak innych sterydów anaboliczno-androgennych oddziałuje na zwiększenie nasilenia zmian trądzikowych. jest to problem głównie estetyczny, którego w żaden sposób nie rozwiążą popularne żele czy toniki. Występują przypadki obowiązkowej wizyty u dermatologa, a także przyjmowania bardzo silnych leków. 

Metanabol może również negatywnie oddziaływać na stan owłosienia skóry głowy u osób, które mają szczególne genetyczne uwarunkowania. Prawdopodobieństwo zwiększa się szczególnie przy dłuższych cyklach i większych dawkach. Przyjmowanie dianabolu ma niekorzystny wpływ na libido. 

Szczególnie dotkliwe skutki uboczne stosowania metanabolu zauważalne są u osób, które nie ukończyły 18 roku życia, ponieważ nie został jeszcze u nich do końca rozwinięty układ endokrynologiczny. Zaburzenia mogą mieć wpływ na stan psychiki w późniejszych latach.

Podsumowując, metanabol stosowany przez ludzi nieuświadomionych ewentualnymi zagrożeniami wpływa negatywnie na zdrowie. Warto wiedzieć również, że w większej liczbie przypadków bezpieczniejsze jest przyjmowanie metanabolu w formie zastrzyków niż doustnie.

Cena

Cena metanabolu oscyluje w kwocie 80 zł za 10 mg.

5 innych produktów w tej samej kategorii: