Bycie kulturystą w dzisiejszych czasach kojarzy się we większości z zażywaniem sterydów. Tylko one są w stanie zapewnić mężczyznom umięśnione sylwetki bez grama tłuszczu. Jednakże jest to tylko słaba wymówka ponieważ do zwiększonej wielkości mięśni można dojść całkowicie naturalnie, bez zażywania dodatkowych środków w postaci sterydów. Oczywiście będzie to ciężka praca i zajmie o wiele więcej czasu, ale wyniki są tego warte. Chociażby ze względów zdrowotnych, jak i własnej świadomości, że to do czego się doszło jest wyłącznie ich zasługą. Nie należy też zapominać o wpływie genów na cały proces. Jednakże, jak już wspomniano, dla chcącego nic trudnego.

Poniżej przedstawiamy listę 12 NATURALNYCH kulturystów w kolejności od największego do najmniejszego (można by dać ich nawet 13, ale ze względów pechowych tej liczby, poprzestaniemy o numer niżej). Warto dodać, że nawet „najmniejszy” z nich jest całkiem sporych rozmiarów, których nie powstydziłby się żaden człowiek.

1. Donte Franklin

Mężczyzna mierzący około 1,82 metra wzrostu i ważący 97,5 kilograma. Przez niektórych ludzi określany jest mianej genetycznego szaleńca, którego DNA wpływające na budowę mięśni zdarza się raz na milion przypadków. Wśród argumentów dowodzących jego całkowitej naturalności jest branie udziału w zawodach INBA oraz NANBF, a jak wiadomo są to znane i szanowane federacje, które nie dadzą popsuć sobie opinii poprzez dopuszczanie do konkursu kulturystów na sterydach. Ponadto już w wieku 18 lat, Donte był prawie takich samych rozmiarów.

2. Simeon Panda

Na drugim miejscu znalazł się S. Panda mierzący 185 cm. Wzrostu i ważący prawie 104,5 kilo. Zasłyną w świecie z dobrego wyglądu, w którym ogromną masę łączy z dobrym wyglądem. Mając 20 lat nauczył się jak połączyć dietę z ćwiczeniami by zwiększyć masę mięśniową, co zapewniło mu kilku bogatych sponsorów. Prawdziwości jego naturalnego „rozrostu” dowodzą zdjęcia, od jego okresu dojrzewania do aktualnego momentu. Na wszystkich widać powolne, acz regularne powiększanie się. Dodatkowo, chociaż dla niektórych może być to marny dowód, poddano go testowi na wykrywaczu kłamstw, w których definitywnie zaprzeczył zażywaniu sterydów.

3. Mike O’Hearn

Mierzy 190 cm i waży 112 kilo. Już w wieku 14 lat, gdy chłopcy dopiero wchodzą w wiek dojrzewania, był on masywnym człowiekiem. Później tylko powiększał swoje kształty. Również przeszedł testy INBA, w których wykluczono, aby miał coś wspólnego ze sterydami. Następnym dowodem jest brak objawów jakie mają kulturyści po zażywaniu takich środków.

Możecie sobie myśleć, że nawet jeśli INBA wykryje sterydy w organizmie, to każdy o tym zapomni. W rzeczywistości, nie tylko tacy mężczyźni zostaną wykluczeni, ale również zawisną na ścianie wstydu, czyli stronie internetowej gdzie regularnie uaktualniane są zdjęcia sportowców nienaturalnie powiększających swe rozmiary.

4 Sadik Hadzovic

Wysoki na 1,80 m i ważący 90kg chłopak, który w okresie gdy nie trenuje jest już wielki. Zanim stał się kulturystą pracował jako model, ale nawet wtedy miał praktycznie takie same rozmiary. Gdyby brał sterydy mógłby jeszcze bardziej powiększyć swoje ciało. Ponadto śladu tych środków nie stwierdzono, ani w środku, ani na zewnątrz jego ciała. Warto przypomnieć, że kulturyści na sterydach często łysieją i mają trądzik.

5. Jeremy Buendia

Przy wzroście 1,72 metra waży zaledwie 81kg, ale można powiedzieć, że to same mięśnie, chociaż nierozłożone proporcjonalnie. Jego ramiona bowiem, nie są tak umięśnione jak reszta ciała. Nic jednak nie stało mu na przeszkodzie, aby 4 lata z rzędu wygrać zawody w IFBB. Wszystko dzięki ciężkiej pracy i dyscyplinie. Gdyby brał sterydy „napakowany” byłby wszędzie. Ponadto ich zażywanie powoduje zatrzymanie płynów w organizmie. Tym czasem, przed wejściem na scenę chłopak jest wstanie zrzucić blisko 7kg, które w głównej mierze stanowi woda.

6. Alderton Jamie

Dopiero wchodząc w wiek dojrzewania, Jamie mógł się pochwalić pięknymi mięśniami, a w końcu dopiero wszystko się zaczynało! W swoim życiu brał udział m.in. w zawodach BNBF oraz WBFF. Dowodem na naturalne pochodzenie mięśni tego młodego mężczyzn jest brak objawów brania sterydów. Nawet wprost przeciwnie! Włosy chłopaka są gęste i tak ładne, że niejedna dziewczyna chciałaby takie mieć. Jego znakiem rozpoznawczym jest tatuaż na ramieniu. Ponadto BNBF jest o tyle niezwykła, że testy na branie sterydów robi nieregularnie, więc osoby, które zażywały je nawet w przeciągu roku, nie mogą czuć się bezpiecznie.

7. Steve Cook

Blondyn z mocno umięśnionymi ramionami. W ciągu całego swojego życia, jego masa zwiększała się regularnie, rozpoczynając od okresu liceum, gdy zaczął grać w futbol Amerykański. Chociaż jego mięśnie są względem siebie proporcjonalne, nie można powiedzieć by były całkowicie takie same więc sterydy, odpadają. Za jego sylwetkę odpowiada po prostu wiedza o poprawnym odżywianiu się i ćwiczeniach.

8 Mike Thurston

Kulturysta angielski, ważący około 90 kg. Już mając 10 lat mógł się pochwalić większymi mięśniami niż jego koledzy w tym samym wieku. Od tamtego czasu, poprzez regularne rozwijanie się, udało mu się stać potężnym mężczyzną. Wszystkiego dopełniło zakończenie okresu dojrzewania i rozpoczęcie stosowania zbilansowanej diety. Nigdy w jego życiu nie pojawił się nagły i olbrzymi wzrost mięśni. Wszystko przyszło naturalnie i powoli.

9. Anton Antipov

Jest kulturystą i modelem. Jego geny dotyczące mięśni to marzenie każdego mężczyzny. Nawet jeśli nie ćwiczy i nie pilnuje swojej diety, wciąż można je u niego zauważyć, nie wspominając o kaloryferze na brzuchu. Rozpoczęcie ćwiczeń siłowych spowodowało tylko aktywowanie jego ukrytego potencjału, przez który stał się umięśniony i mógł zacząć startować w oficjalnych zawodach m.in. w NPC. Naturalność mięśniowa w 100%

10. Rob Riches

Rob to ciekawy przypadek ponieważ został oficjalnie posądzony o branie narkotyków. Na szczęście były to fałszywe informacje. Sam oświadcza, że jest całkowicie czysty od sterydów, ale czy można wierzyć mu na słowo? Nie zawsze jest to dobre, ale tym razem potwierdzeniem jego twierdzenia jest chociażby jego rozmiar w wieku 21 lat. Miał on dokładnie taki sam rozmiar jak po 10 latach. Gdyby brał sterydy, wciąż by rósł, tutaj utrzymuje stałą sylwetkę. Ponadto brak u niego symptomów sterydowego kulturysty.

Jako dodatek możemy wspomnieć, że jego tkanka tłuszczowa oscyluje w granicy 7%.

11. Ryan Terry

Poza pierwszą dziesiątką znalazł się Ryan ważący około 86 kilogramów. W ciągu swojej kariery kulturysty „przypakował” tylko 10 kilo mięśni, co jest całkowicie naturalne i nie powinno budzić, aż tak wielkich podejrzeń. Dopiero znacznie większa zmiana może dawać wątpliwości dotyczące sterydów. Dodatkowo, biorąc udział w UKBFF i innych zawodach był poddawany testom i w żadnym nie stwierdzono, aby miał coś wspólnego z nielegalnymi środkami.

Zdobył tytuł mistrza Arnold Classic roku 2017.

12. Connor Murphy

Słodki z wyglądu kulturysta biorący udział w zawodach NPC. Nie jest bardzo umięśniony jak inne osoby z tej listy, ale wciąż może poszczycić się znacznym rozmiarem i dobrymi kilogramami. Jego naturalności dowodzi porównanie ze sobą jego zdjęć, zaczynając od momentu gdy miał 12 lat. Oprócz charakterystycznego, dla okresu dojrzewania, nagłego wzrostu wagi i wzrostu, nie było żadnych dowodów świadczących o zażywaniu sterydów. Tak samo nie ma ich teraz. Wciąż posiada on piękną fryzurę. Dopiero podnoszenie ciężarów sprawiło, że mięśnie mu się powiększyły, a sylwetka nabrała bardziej umięśnionych kształtów. Poza tym ma on wąską talię w stosunku do barków. Sterydy poszerzyłyby u niego wszystko, więc brzuch stałby się po prostu brzydko „napakowany”