Anavar (Oxandrolone)

Oxandrolon nie aromatyzuje i przyczynia się do poprawy twardości , jak i jakości mięśni. Kolejną jego zaletą jest to, że pobudza on jak żaden inny steryd anaboliczny syntezę fosforanu kreatyniny , co skutkuje dużym przyrostem siły, a możemy go jeszcze zwiększyć poprzez regularne spożywanie czerwonego mięsa lub dodanie do cyklu monohydratu kreatyny. Najlepiej widoczne właśnie w trakcie diety jest to że przy pomocy Oxandrolonu utrzymujemy wysoki poziom siły, co stanowi absolutny fundament w kierunku zachowania zdobytej masy mięśniowej. Niektórzy kulturyści biorą Oxandrolon w kombinacji z innymi sterydami aby zyskać mięśnie o dużej twardości. Anavar jest bardzo popularny w cyklach z innymi sterydami , gdzie również zauważono jego wpływ na wytrzymałość i regenerację mięśni.

Anavar lub popularnie nazywana Oxa jest często uznawany za słaby steryd. Jednym z powodów jest to, że korzystanie z samej tylko oxy ,nigdy nie jest maksymalnie skuteczne. Drugim powodem jest to, że kulturyści i sportowcy innych dyscyplin, czasami dosyć niefortunnie i nie uzasadniają porównań przy ocenie sterydów anabolicznych. Jeśli mówią, na przykład 8 tabletek dziennie to mało, wtedy stosowanie oxy jest według nich bezużyteczne lub słabe. I tradycyjnie, oxandrolone był dostępny w tabletkach 2,5 mg Anavar, udowadniając tylko 20 mg na dobę z taką praktyką, co stanowi łącznie tylko 140 mg / tydzień. Dla porównania, w tej dawce testosteron daje również niewielkie rezultaty. Rzeczywiście, kilka sterydów anabolicznych dają dramatyczne wyniki w tej dawce, ale nie są one nazywane słabymi . Właściwy wniosek jest taki, że Anavar w tabletkach był indywidualnie słaby, ale nie to , że lek nie ma ogólnie mocy , w połączeniu z innymi sterydami daje przyzwoite efekty.

Ponieważ wyższe dawki Anavar w tabletkach są już dostępne na przykład, za pośrednictwem firmy Euro-Pharmacies, reputacja Oxandrolone uległa poprawie.
Farmakologicznie, stwierdzono, że oksandrolon słabo wiąże się z receptorem androgenowym. Wydaje się to w sprzeczności ze specyfikacją tego produktu, ale to, co stwierdzono. Być może jest tak, że to, co pojawia się w organizmie nie jest tak same, jak występuje w badaniach in vitro, czy może istnieje w innym ciekawym zjawiskiem występującym.

Z praktycznego punktu widzenia, jednak zachowanie spiętrzania Oxandrolone wymaga, aby został on sklasyfikowany jako steryd klasy I : łączy synergistycznie się z tymi sterydami kategorii klasy II, ale tylko addytywnie ze związkami klasy I. Z praktycznego punktu widzenia wychodzi na to że jest dość silnym lekiem – to znaczy, ma dobrą skuteczność na miligram. Ułożone ze sterydami klasy II, Anavar jest dość skuteczny w dawkach 75 mg / dzień.

Anavar nie aromatyzuje i konwertuje do DHT i ma 8-godzinny okres półtrwania. Zatem umiarkowane dawki musimy przyjmować rano , rzadziej brane jest w nocy , dzięki temu dostarcza rozsądne poziomy androgenów w ciągu dnia i wczesnym wieczorem.

Jedno z badań wykazało, że oxandrolone jest lepszy od testosteronu i Deci (nandrolonu) jeżeli zależy nam na redukcji tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej u mężczyzn, a przynajmniej u otyłych starszych mężczyzn w konkretnych niskich dawkach wykazało u badanych dobre rezultaty, które niekoniecznie były równie silne. Z tego wynika, że anavar biorąc pod uwagę uogólnienia , jest bardzo popularna wśród kulturystów.

W przypadku stosowania niskich dawek oxy, stwierdzono że dla większości sportowców, małe dawki Anavar stosowane , są bardziej skuteczne niż , w przypadku tzw.”cięcia” w równych dawkach większości innych sterydów anabolicznych. To może być częściowo lub w całości spowodowane , tym że z naturalnych dodatków do własnego testosteronu: takie wykorzystanie oxandrolone nie może hamować jego produkcji, użytkownik może cieszyć się zarówno z pełnego efektu naturalnego testosteronu i jego wpływu z brania Oxandrolone. W przeciwieństwie do niskich dawek testosteronu lub wykorzystania nandrolonu powoduje znaczne zahamowania naturalnego testosteronu, a więc jest mniejszy łączny efekt.

Oxandrolone,tak jak w przypadku innych 17-alkilowanych sterydów, jest toksyczny dla wątroby. W pewnym momencie sądzono, że tak nie jest, ale badania kliniczne i praktyczne doświadczenia z Oxandrolonem wykazały, że toksyczność dla wątroby rzeczywiście może być problemem , wynikającym z długotrwałego użytkowania. Wierzę, że zwykła zasada ograniczenia wykorzystania 17-alkilowany do 6 tygodni w czasie powinny być stosowane, i minimalizują efekty uboczne.

Trenbolon lub Primobolan są odpowiednio substytutami Anavaru,jednak nie mają problemów z toksycznością wątroby.

Ciekawym zastosowaniem leku, który wykorzystywany jest doustnie, jest zastosowanie go jako środka zażywanego rano , w tzw. pomostowo pomiędzy cyklami, które moim zdaniem powinno być zrobione – jeśli zostanie zrobione – dopiero po odzyskaniu pełni normalnej produkcji testosteronu z ostatniego cyklu. Co najmniej 20 mg oxandrolonu, zwykle dopuszczalne jest w tym rozwiązaniu. Idealnie, poziom testosteronu mierzy się monitorowaniem tego pomostu. Czynnikiem ograniczającym takich mostków jest kwestia toksyczności wątroby.

W odniesieniu do korzystania przez kobiety, podczas gdy istnieje powszechne przekonanie, że Anavar , w rzeczywistości nie jest niczym niezwykłym w przypadku przy 20 mg / dobę i mogą pojawić się w znacznie niższych dawkach .

Dwie najlepsze zastosowania dla Anavaru są w dowolnych okresach mostku między cyklami, ale pamiętajmy aby zachować ostrożność, aby uniknąć zbyt długiego czasu trwania ciągłego 17-aldehydu zażywania.

Oxandrolon – dla kogo jest przeznaczony i jakie są korzyści z jego stosowania

Oxandrolon, (C19H30O3 ) najczęściej spotykany pod marką Anavar, to popularny steryd anaboliczno-androgenny. Stosuje się go doustnie, dostępny jest w formie tabletek. Jego popularność wynika z faktu, że uznawany jest za środek bezpieczny, a dodatkowo bardzo skuteczny, dający trwałe efekty. Czy zatem jest to najlepszy sposób na stopniowy, ale trwały przyrost masy mięśniowej i zwiększenia siły? Czy warto wypróbować go i wprowadzić do cyklu? Jakie mogą być realne korzyści ze stosowania oxandrolonu? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.

Czym jest oxandrolon ?

Pod względem składu i rodzaju aktywnych substancji oxandrolon to zmodyfikowany DHT, zaliczany jest do grupy SAA jakościowych. Jeśli stosuje się oxandrolon efekty jakich można się spodziewać to nie duże, ale bardzo dobrej jakości przyrosty masy. Oxandrolon nie zatrzymuje wody w organizmie, jego działanie jest łagodne. Nie jest to środek wskazany, jeśli zależy nam przede wszystkim na szybkim zbudowaniu masy, daje jednak bardzo dobre rezultaty jeśli idzie o przyrost siły. Oxandrolon znany jest od lat 60. XX wieku, współcześnie od 1995 roku produkowany jest przez firmę Bio-Technology General Corp.

Oxandrolon ma także zastosowanie w tradycyjnej medycynie. Wykorzystuje się go między innymi do  leczenia objawów zespołu Turnera, pomocniczo w terapii  AIDS, przy zaburzeniach wzrostu, przede wszystkim u chłopców w okresie dojrzewania, w leczeniu poparzeń, po terapii kortykosteroidami. Ma także właściwości łagodzące ból kości, stosuje się go u osób wyniszczonych i po operacjach lub urazach.

Oxandrolon dawkowanie

Oxandrolon występuje w postaci tabletek po 2,5 mg, 5 mg lub 10 mg. U osób dorosłych stosujących oxandrolon dawkowanie wynosi od 2,5 do 20 mg na dobę. W przypadku nastolatków zalecane dawki są mniejsze. Są to jednak dawki stosowane w lecznictwie. W przypadku dawek dopingowych, według jednych źródeł proponuje się stosowanie w przypadku mężczyzn od 40 do 100 mg na dobę, a dla kobiet, które także mogą bezpiecznie stosować ten środek – 10-25 mg dziennie. Znaleźć też można propozycję dawkowania w wysokości 30-60 mg dziennie dla mężczyzn i 5-15 mg dla kobiet. Najlepiej jest przyjmować oxandrolon rano, dzięki czemu dostarcza do organizmu optymalne poziomy androgenów przez cały dzień.

Oxandrolon skutki uboczne

Oxandrolon można stosować nawet przez długi czas. W 2012 roku zostały opublikowane badania, podczas których grupa osób przyjmowała oxandrolon przez 12 miesięcy. Wybranym osobom podawano dwa razy na dobę po 0,1 mg środka na każdy kilogram masy ciała. Podczas badań obserwacji podlegały między masa ciała, siła mięśni, REE – spoczynkowy wydatek energetyczny oraz zawartość składników mineralnych kości (BMC) i pracę serca. U osób przyjmujących oxyndrolon i dodatkowo ćwiczących zmniejszył się spoczynkowy wydatek energetyczny a także ciśnienie tętnicze. Zwiększeniu uległa także masa i siła mięśni. W trakcie terapii nie zaobserwowano skutków ubocznych, nawet przy długookresowym stosowaniu.

W przypadku stosowania oxydrolonu jako dopingu dawki są większe, niż te stosowane w lecznictwie. Uznaje się powszechnie, że oxandrolon skutki uboczne ma niewielkie. Jego działanie jest łagodne i stosunkowo bezpieczne. Niemniej jednak stosując większe dawki należy być ostrożnym.

Co prawda, oxandrolon jest zdecydowanie mniej szkodliwy dla wątroby niż inne sterydy, jak chociażby metanabol czy winstrol. Niemniej jednak przy stosowaniu dużych dawek, każdy środek wywołać może skutki uboczne i stosowany w nadmiarze zaszkodzić. W przypadku stosowanie długookresowego dużych dawek oxandrolonu, zauważyć można  podwyższenie wątrobowych wskaźników ALAT/ASPAT. W przypadku krótkotrwałego stosowanie wskaźniki wzrastały nieznacznie. W porównaniu do fluoksymesteronu, oxandrolon wywołuje znacznie mniejsze efekty pod względem zatrzymywania BSP, jest więc jednym z bezpieczniejszych środków ze swojej grupy.

Oxandrolon nie konwertuje do estrogenów, w związku z tym stosując go należy uważać na kontuzje stawów. Niebezpieczeństwo kontuzji wzrasta przy łączeniu oxandrolonu z winstrolem. Oxandrolon wpływa korzystnie na wzrost siły co dodatkowo jest przyczynkiem do przeciążenia stawów i powstania kontuzji. Może także wpłynąć na spadek produkcji endogennego testosteronu. U kobiet stosujących oxandrolon zaobserwowano obniżenie głosu.

Przeciwwskazaniami do stosowania oxandrolonu są nowotwory, przede wszystkim prostaty i piersi, ciąża, hiperkalcemia i choroby nerek.

Efekty stosowania oxandrolonu

Oxandrolon to środek o łagodnym działaniu. Polecany jest zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Nie ma przeciwwskazań, aby stosowali go także początkujący. W przypadku wzrostu masy mięśniowej oxyndrolon nie daje spektakularnych efektów, są one jednak trwałe, co jest dużą zaletą. Często łączy się go z innymi środkami jak testosteron, masteron, primobolan czy fentermina.

Oxandrolom ma znacznie silniejsze działanie anaboliczne niż androgenne. Charakteryzuje się i wyróżnia unikalną zdolnością do poprawy syntezy fosfokreatyny w komórkach mięśni. Dzięki temu znacznie przyspiesza regenerację mięśni oraz wzrost ATP w organizmie. Odnotowuje się także korzystny wpływ oxandrolonu na proces syntezy białka.

Oxandrolon pomaga także w spalaniu tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń. Tutaj także obserwowane efekty są trwałe, jest polecany nie tylko do wzmocnienia siły i masy, ale także do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, szczególnie z tułowia, okolic brzucha i bioder. Korzystny wpływ na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej zaobserwowano zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest polecany w okresie redukcji, ponieważ skutecznie i trwale zmniejsza ilość tkanki mięśniowej.

Ważną zaletą stosowania oxandrolonu jest szybki i zauważalny wzrost siły. Efekty widoczne są szybko, niemniej należy pamiętać, aby obciążenia zwiększać stopniowo, tak, aby nie doszło do szkodliwych i długo leczących się kontuzji stawów. Dzieje się tak ponieważ oxandrolon przyspiesza syntezę fosforanu kreatyniny. Jest to rzadka, a jednocześnie bardzo cenna cecha tego środka. Wzrost siły ma bezpośrednie przełożenie na wzrost masy mięśniowej i utrzymanie jej. Ze względu na tę właściwość, stosowany jest często przed zawodami, gdzie pożądana jest dobra kondycja i twardość mięśnia. Zwiększenie siły korzystnie wpływa także na jakość budowanej muskulatury.

Oxandrolon to środek stosunkowo drogi. Jeśli planujemy kupić oxandrolon cena za 20 tabletek po 10 mg to 50 złotych. Należy także uważać na podróbki, które mogą być szkodliwe i zawierać całkiem inne substancje, na przykład metanabol.

Oxandrolon jest stosunkowo łagodnym i zarazem skutecznym środkiem. Mogą go stosować zarówno mężczyźni jak i kobiety. Wpływa korzystnie na wzrost siły i utratę tkanki tłuszczowej. Stopniowo, ale trwale zwiększa masę mięśniową. W większych dawkach nie powinno się go stosować dłużej niż kilka tygodni pod rząd. Stosowany w cyklach pomiędzy innymi sterydami korzystnie wpływa na utrzymanie masy mięśniowej, wytrzymałość i regenerację mięśni.