BPC-157 – syntetyczny stymulant procesu regeneracji organizmu.

BPC-157, a dokładnie Body Protective Compound – 157 to syntetyczny peptyd, który wspomaga właściwości regeneracyjne organizmu. Nie występuje on naturalnie w organizmie człowieka, dlatego jego dostarczenie w postaci iniekcji potrafi przynieść szereg zalet. Peptyd BPC-157 posiada między innymi działanie przeciwbólowe, lecznicze i odbudowujące tkanki. Może być bardzo pomocny w przypadku leczenia poparzeń i ran, znacznie przyspieszając proces regeneracji skóry. Stosować go mogą również osoby zmagające się z urazami oraz chorobami kości i stawów. Więcej informacji na temat peptydu BPC-157 przedstawi poniższy artykuł.

Jak działa peptyd BPC-157?

BPC-157 to syntetyczny peptyd, który składa się głównie z mieszanek białek znajdujących się w żołądku. Głównym działaniem peptydu jest silna regeneracja uszkodzonych lub zajętych chorobą tkanek. Przy długim stosowaniu zanotowano również poprawę funkcji poznawczych oraz lepszą sprawność pamięci. Wśród innych właściwości peptydu BPC-157 należy wyróżnić:

 • działanie przeciwbólowe, dotyczące uszkodzonych partii ciała,
 • leczenie uszkodzonych mięśni,
 • poprawę regeneracji skóry,
 • przyspieszenie gojenia się ran i poparzeń,
 • zwiększenie przepływu krwi do uszkodzonych tkanek,
 • wspieranie leczenie wrzodów żołądka,
 • leczenie stanów zapalnych,
 • pomoc w leczeniu chorób kości i stawów,
 • regenerację uszkodzonych narządów,
 • poprawę funkcjonowania mózgu,
 • ochronę przed uszkodzeniami, powstałymi w wyniku stosowania używek, tj. narkotyki, alkohol.

W niektórych przypadkach peptyd BPC-157 wykazuje również działanie pomocne w redukcji tkanki tłuszczowej. Peptyd może również odwracać poziom tolerancji na opioidy, wspierać leczenie infekcji wirusowych, alergii oraz zakażeń dróg moczowych. Peptyd stosowany jest także przez sportowców w celu poprawy ogólnej wydajności organizmu, usprawnienie procesu zwiększenia masy mięśniowej, a także ich regeneracji po różnorakich uszkodzeniach.

BPC-157 – zastosowanie.

Peptyd BPC-157 znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach. Należy do nich zaliczyć między innymi dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Peptyd wspiera leczenie wrzodów żołądka i innych schorzeń przewodu pokarmowego. Dla sportowców peptyd ten jest zalecany w przypadku poprawy wydajności sportowej oraz pomocniczo w leczeniu uszkodzeń mięśni i innych kontuzji. Dzięki stosowaniu peptydu BPC-157 czas regeneracji kości, mięśni i stawów będzie znacznie krótszy.

Peptyd ten można także stosować w celu ogólnej poprawy funkcjonowania organizmu. Pomoże on w leczeniu stanów zapalnych, infekcji wirusowych i zakażeń bakteryjnych. W wyniku jego stosowania poprawi się ogólny stan zdrowia oraz funkcjonowanie układu odpornościowego. Ponadto peptyd wspiera pracę mózgu, wzmaga funkcje poznawcze oraz pamięć. Stosowanie peptydu w połączeniu z aktywnością fizyczną oraz zdrową i zbilansowaną dietą może przynieść szereg korzyści dla organizmu.

Jak stosować BPC-157?

Peptyd BPC-157 należy stosować ściśle według zaleceń. Można go przyjmować doustnie lub w postaci iniekcji podskórnych. Przyjmowanie zastrzyków z peptydu BPC-157 najlepsze efekty przyniesie w przypadku urazów, bólów, stanów zapalnych i uszkodzeń mięśni, więzadeł stawowych. W postaci tabletek peptyd można przyjmować, gdy doskwierają nam dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Sposób podania peptydu powinien być uzależniony od rodzaju dolegliwości i dobrany przez specjalistę. Przyjmowanie wszelkich środków bez porozumienia z lekarzem mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Dlatego w kwestii odpowiedniej dawki peptydu oraz drogi podania należy zaufać specjaliście.

Zalecane jest, aby wstrzyknięć dokonywać od 1 do 3 razy dziennie. Iniekcji należy dokonywać na czczo, na początku dnia. Ten sposób przyniesie najszybsze efekty. Kolejne dawki można podawać, zachowując przerwę co najmniej trzygodzinną. Zależnie od rodzaju przypadłości, dawka waha się w przedziale 200 – 1000 mcg.  

Skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania. 

W wyniku przeprowadzenia wielu badań dowiedziono, iż stosowanie peptydu BPC-157 nie przynosi poważnych, niepożądanych skutków ubocznych. Chęć rozpoczęcia stosowania peptydu należy skonsultować z lekarzem, który dobierze odpowiednią dawkę, zależnie od schorzenia i organizmu. Należy również poinformować lekarza o wszelkich, innych chorobach oraz o przyjmowaniu leków. Jednoczesne stosowanie leków i peptydu może nasilić lub zmienić działanie BPC-157. Należy również poinformować lekarza o przyjmowaniu innych suplementów, hormonów i peptydów, gdyż mogą one wchodzić w interakcje z BPC-157.

U niektórych osób stosujących peptyd BPC-157 mogą pojawić się skutki uboczne, takie jak nudności, bóle i zawroty głowy, a także zaburzenia hormonalne. W przypadku iniekcji może pojawić się ból, dyskomfort, zaczerwienienie lub zgrubienia, które powinny minąć w ciągu kilku godzin od podania. Jeśli owe objawy nie ustępują, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. 

BPC-157 – przechowywanie i bezpieczeństwo stosowania.

Peptyd BPC-157 należy przechowywać w lodówce. Preparat przed podaniem należy wymieszać. Przechowywanie w chłodnym miejscu pozwoli przedłużyć jego przydatność. Postać kapsułkowa peptydu nie wymaga przechowywania w lodówce. Należy je trzymać w suchym miejscu, bez dostępu dla dzieci. Peptyd nie jest wskazany jako nielegalny środek dopingujący, dzięki czemu może być swobodnie stosowany przez  sportowców.

Efekty stosowania BPC-157.

W wyniku stosowania peptydu BPC-157 poprawi się ogólne funkcjonowanie organizmu. Dzięki preparatowi wzrośnie wydajność sportowa oraz funkcjonowanie mózgu i funkcji poznawczych. W przypadku urazów, kontuzji, poparzeń i ran peptyd wykaże działanie przyspieszające powrót do sprawności. Jego stosowanie wzmaga regenerację tkanek, więzadeł, stawów oraz skóry. Dowiedziono również, że preparat wspomoże działanie układu immunologicznego, chroniąc organizm przed infekcjami i zakażeniami bakteryjnymi. Skuteczność preparatu jest bardzo wysoka. Na widoczne efekty stosowania peptydu nie trzeba czekać zbyt długo. Pierwsze, widoczne skutki stosowania są widoczne już po około 2-3 tygodniach stosowania. Jeden cykl stosowania BPC-157 trwa zazwyczaj od 6-12 tygodni. Ważne jest, aby dawkowanie preparatu oraz sposób jego stosowania omówić ze specjalistą.

BPC-157 – gdzie kupić?

Popularność peptydu BPC-157 stale rośnie, dzięki szerokiemu wachlarzowi zastosowań. Na rynku istnieje mnóstwo środków podobnych do preparatu, niemających nic wspólnego z oryginałem. Stosowanie środków zamiennych, często tańszych od oryginału, może nie przynieść oczekiwanych efektów, a nawet zaszkodzić naszemu zdrowiu. Zakupu tego typu preparatów należy dokonywać wyłącznie ze sprawdzonego źródła, apteki lub oficjalnej strony producenta. Na rynku istnieje również rodzaj  peptydu BPC-157 w formie aerozolu do nosa. Jest do dobra alternatywa dla zastrzyków, która może okazać się szczególnie dobra dla poprawy funkcjonowania naszego mózgu. Należy jednak pamiętać, aby formę podania oraz dawkę preparatu, skonsultować z lekarzem, który dobierze odpowiednią wielkość dawki i jej częstotliwość dla danego organizmu oraz rodzaju dolegliwości.