Substancja BPC staje się obiektem coraz większej ilości badań. Ze względu na zainteresowanie, płynące ze strony osób zajmujących się zawodowo aktywnością fizyczną, naukowcy dokonują nowych badań na temat jej skuteczności i ewentualnych skutków ubocznych. Według ostatnio przeprowadzonych badań BPC – 157 ma przyczyniać się do regeneracji organizmu, gojeniu się ran i uszkodzonych tkanek. Poniższy artykuł posiada wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące BPC – 157. Jakie informacje są faktami, a co pozostaje jedynie domysłami?

BPC – 157, co to właściwie jest?

BPC – 157 oznacza dosłownie Body Protection Compound. To substancja białkowa, która należy do części składowych kwasu żołądkowej. BPC – 157 pierwszy raz odkryto w latach 90 XX wieku. Ten aminokwas białkowy jest wytwarzany w sposób syntetyczny.

Obecnie naukowcy są zgodni co to tego, że ten produkt może całkowicie zrewolucjonizować sposób leczenia urazów. Terapie z wykorzystaniem BPC – 157 mogą okazać się bardziej skutecznym elementem klasy leków, niż znane obecnie substancje. Choć takie badania naukowe mają przed sobą jeszcze bardzo długą drogę, to jednak potencjał jest zauważalny gołym okiem.

Sposób działania Body Protection Compound – 157

Stosowanie tego leku należy uznać jako sposób na leczenie ran i uszkodzeń w obrębie mięśni, oraz ścięgien. Dzięki stymulacji procesu wytwarzania nowych naczyń krwionośnych BPC – 157 ma ogromną szansę na sukces i sprawne pokonywanie urazów. Przyszłe badania naukowe dotyczące tego leku mogą także dowieść tezie, iż okaże się on skuteczny w przypadku innych urazów mechanicznych ciała.

 

Dodatkowa ilość naczyń krwionośnych, zwiększona pod wpływem BPC – 157, może okazać się także niezbędna podczas leczenia zapalenia jelit. Osoby chorujące na tę nieprzyjemną dolegliwość mają tendencję do bardzo powolnego gojenia się błony śluzowej. Dzięki dobrze dobranemu preparatowi można znacząco przyśpieszyć ten proces i szybciej pozbyć się niekomfortowych objawów.

BPC – 157 może wpływać na poziom molekuły o nazwie 4 -hydroksynonenal. Zawartość tej substancji także przyczynia się do sprawniejszego pozywania się urazów i uszkodzeń tkanek miękkich. Dzięki zwiększeniu się liczby hormonów wzrostu BPC – 157 jest skutecznym produktem, stosowanym do leczenia uszkodzonych ścięgien. Dodatkowo pomaga w następujące sposoby:

  • zmniejsza obrzęki i stany zapalne;
  • wpływa na aktywność neuroprzekaźników – serotoniny i dopaminy – a więc może być skuteczny podczas leczenia depresji;
  • pomaga łagodzić dolegliwości bólowe;
  • wpływa na kondycję jelit
  • obniża ciśnienie krwi, dzięki zwiększonej produkcji tlenku azotu;
  • niweluje groźne skutki zbyt dużej ilość potasu w organizmie.

Zalety stosowania BPC – 157

Ten produkt nowej generacji, uzyskiwany w tradycyjny sposób przyczynia się do szybszej regeneracji uszkodzonych komórek zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ludzkiego organizmu. Ponadto chroni przed toksynami i korzystnie wpływa na cały układ krążenia. Początkowe badania przeprowadzone nad jego skutecznością dają jasny dowód tego, że stanowi on skuteczny sposób na walkę z wieloma dolegliwościami.

Wady produktu

O jego wadach wiadomo niewiele. Przypatrując się specyfikacji BPC – 157 należy pamiętać, że ta substancja jest stale w fazie testów, a więc nie ma potwierdzonych skutków ubocznych. Ponadto – jak na razie – nie odnotowano interakcji BPC – 157 z innymi lekami, przyjmowanymi codziennie.

Sposób zastosowania, oraz korzyści płynące z BPC – 157

Do głównych zalet stosowania tego leku zalicza się przeciwdziałanie niepożądanym skutkom przyjmowania leków bez recepty. Choć zazwyczaj takie preparaty mają niski poziom szkodliwości, to jednak mogą wpływać na stan wątroby, żołądka czy nerek. Podskórne Zastosowanie BPC –  157 może odwrócić negatywne skutki i przywrócić sprawność wszystkim organom.

Innym pozytywnym skutkiem stosowania nowego preparatu jest zmniejszenie problemu jelitowego. Ten peptyt skutecznie wpływa na zdrowy stan jelit, przyśpiesza gojenie się błony i nie powoduje dodatkowych uszczerbków na zdrowie. Testy przeprowadzone na gryzoniach jasno pokazały jego skuteczność, która polega na zniwelowaniu stanu zapalnego.

Kolejnym ważnym elementem jest wpływ  Body Protection Compound na gojenie się mięśni i ścięgien. Osoby narażone na urazy, wynikające z uprawiania sportu, bądź losowych wypadków, mogą liczyć na szybsze pozbycie się bólu dzięki podskórnemu zastosowaniu tego leku.

BPC –  157 jest skuteczny także w regeneracji uszkodzonej tkanki w wyniku oparzeń, złamań i skaleczeń. Wpływa na szybszą poprawę zarówno warstwy wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Usprawnia procesy, zachodzące w ludzkim organizmie i pozwala w krótkim czasie pozbyć się problemu.

Chroni mózg i układ nerwowy. Na grupie gryzoni, która została poddana eksperymentowi, zauważono, że urazy mózgu powodowały znacznie mniejsze zmiany w tkance. W niektórych przypadkach zastrzyki przyczyniły się do szybkiego powrotu do zdrowia. Dodatkowo BPC – 157 redukuje stres, a więc może być z powodzeniem stosowany podczas leczenia nerwicy czy depresji.

Inną ważną korzyścią jest poprawa kondycji układu pokarmowego. Dzięki wsparciu jelit i regeneracji błony jelitowej pokarmy są lepiej przyswajalne a stan zapalny występuje rzadziej. To doskonała wiadomość dla wszystkich osób, borykających się z problemem jelita drażliwego.

BPC  – 157 redukuje także skutki zażywania narkotyków. Podczas badania w warunkach laboratoryjnych zauważono, że przyjęta morfina w zdecydowanie mniejszym stopniu wpływała na organizm, który został dodatkowy wsparty zastrzykiem z BPC – 157.

Ponadto ta substancja pozytywnie wpływa na uśmierzanie bólu. Dzięki swojej charakterystyce znieczula część komórek odpowiedzialnych za nieprzyjemne odczucia. Takie badania pozwalają na stwierdzenie, że Body Protection Compound może być stosowany jako lekki środek przeciwbólowy.

Wspiera organizm podczas negatywnych skutków hiperglikemii. Kiedy poziom potasu w organizmie staje się zbyt wysoki istnieje duże ryzyko zagrożenia dla nerek. BPC – 157 pomaga wyrównać poziom potasu i zredukować powstałe uszkodzenia.

Skutki uboczne, wywołane BPC – 157

Podczas przeprowadzonego badania na grupie 32 mężczyzn, którym podano BPC – 157 za pomocą lewatywy, nie zauważono negatywnych reakcji. Pomimo takiego wyniku nie można jednoznacznie stwierdzić, że jest on bezpieczny do stosowania. Nie została ustanowiona dopuszczalna dawka, która pozwoliłaby na uzyskanie jedynie pożądanych efektów.

Ponadto należy zauważy, że lewatywa nie jest typowym sposobem przyjmowania BPC – 157, a jedynie fazą eksperymentalną. Docelowo ten lek ma być podawany podskórnie, domięśniowo, bądź za pomocą tabletek – doustnie.  Chociaż u zwierząt nie zauważono negatywnych odczynów, to jednak nie można śmiało stwierdzić, że i ludzki organizm jest na nie odporny. Na pełne wyniki badań naukowych, oraz opublikowane recenzje dotyczące wpływu na ciało trzeba jeszcze poczekać.

na ten moment BPC – 157 otrzymuje same pozytywne recenzje, mówiące o jego zaletach. Należy jednak pamiętać, że nie została określona bezpieczna dawka dla osoby dorosłej, a więc wszyscy, którzy zdecydują się na zastosowanie tego preparatu, muszą liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami.