Clomid czy naprawdę jest konieczny ?

Cytrynian klomifenu, powszechnie określany jako Clomid, jest selektywnym modulatorem receptora estrogenowego (SERM), stosowanym przez wielu sportowców w celu przeprowadzenia terapii po cyklu sterydowym. Początkowo Clomid został opracowany do stymulacji jajników, ale powszechnie stosowany jest w kuracjach PCT . Poprzez swoje działanie Clomid pomaga naszemu organizmowi wrócić do naturalnej produkcji testosteronu. Efekt ten jest nie tylko użyteczny pod względem ponownego stymulowania produkcji po cyklu, ale efekty działania preparatu Clomid mogą być również korzystne dla osoby cierpiącej na niski poziom testosteronu w sensie terapeutycznym.

Wpływ Clomidu na Estrogen:

Jako środek z rodziny SERM , Clomid zapobiega wiązaniu się estrogenów z receptorami poprzez wiązanie się w swoim miejscu, zapobiegając tym samym działaniu estrogenu w niepożądany sposób. Powszechnie uważa się, że działanie preparatu Clomid obejmuje zmniejszenie całkowitej ilości estrogenów w ciele; lecz to nie jest prawda. Clomid nie zbija ani nie spowalnia istniejących estrogenów . W celu zmniejszenia i zakazania efektu należy uzupełnić inne leki, takie jak inhibitory aromatazy. Ze względu na swój charakter stosowanie Clomidu w połączeniu z aromatyzowaniem anabolicznych steroidów androgennych mogłoby pomóc w zapobieganiu występowaniu działań niepożądanych znanych jako Ginekomastia, ponieważ wystąpienie to spowodowane jest wiązaniem estrogenów z receptorami w okolicy piersiowej. Niemniej jednak, jeśli to możliwe, ci, którzy są wrażliwi, nie znajdą mocnego oparcia w Clomidzie, ponieważ wiążące efekty działania preparatu Clomid są silne, lecz często nie wystarczająco silne, aby zapobiec takim działaniom.

Clomidu a testosteron:

Z wielu różnych efektów Clomidu najbardziej pożądanym jest stymulacja naturalnej produkcji testosteronu. Cytrynian klomifenu aktywnie stymuluje gonadotropiny poprzez stymulację uwalniania hormonów luteinizujących i stymulujących stłuszczenie (LH i FSH). Zarówno LH, jak i FSH są niezbędne do naturalnej produkcji testosteronu, przy czym pierwszy jest LH, ponieważ bez niego nie wytworzymy testosteronu. Ponieważ efekty Clomidu stymulują uwalnianie zarówno LH, jak i FSH, mamy dwie osobne zalety, obracające się wokół testosteronu. Dla sportowca, który schodzi z cyklu, pozwala to na szybszą i przynoszącą naturalną produkcję testosteronu , co pozwala zachować więcej korzyści, a także utrzymać ogólnie dobry stan zdrowia. Ponadto, dla indywidualnej osoby któa ma problemy zdrowotne z powodu niskiego poziomu testosteronu przez różne naturalne przyczyny, dzięki dodatkowemu użyciu SERM może rzeczywiście dostarczyć jego organizmowi pożądanego testosteronu, którego brakuje mu przez ten stymulujący efekt. Ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy Clomid działa bardzo dobrze podczas PCT, pacjentowi z HRT wpływ Clomidu często nie jest wystarczający i wytrzymały , dlatego należy zastosować bezpośrednią egzogeniczną terapię testosteronem.

Porównanie Clomid vs. Nolvadex:

Nolvadex jest kolejnym bardzo popularnym produktem SERM i można powiedzieć, że efekty Clomidu są bardzo podobne jak Nolvadexu/ Tamoxifen. Oba SERM aktywnie wiążą się z receptorami, które zapobiegają wiązaniu się estrogenu, a jednocześnie znacznie pobudzają uwalnianie LH i FSH, a tym samym promując naturalną produkcję testosteronu. Zarówno Nolvadex, jak i Clomid mogą być stosowane w cyklach zapobiegania ginekomastii , jak i mogą być skutecznie stosowane w celach PCT, jak również w terapii zastępczej na pobudzenie produkcji testosteronu. Istnieje duża szansa, że ​​powiedziano nam, że Nolvadex/ Tamoxifen, jak to się często nazywa, jest silniejszy niż Clomid i chociaż efekty Clomid i Nolva są identyczne pod wieloma względami, to założenie jest prawdziwe; Jednak to nie musi tak być. Porównanie jest proste; Na miligram w miligramie Nolvadex jest silniejszy niż Clomid; Patrząc na te dwa SERMy, uproszczając , można łatwo spojrzeć na Nolvę jako dodatkową siłę. Kiedy dostosowujemy dawki, aby dopasować się do potencjału mocy, naprawdę nie ma wielkiej różnicy.