Jest to jeden ze sterydów, pochodna testosteronu. Powstał przez połączenie struktur chemicznych Dianabolu i Clostebolu. Pełna nazwa Turanabolu to Chlorodehydromethyltestosterone. Daje on przede wszystkim efekty anaboliczne i niewielkie androgeniczne. Jedną z najważniejszych jego cech jest to, że ma bardzo niski poziom androgenny. Cechę tą uzyskano za pomocą zmiany w strukturze chemicznej testosteronu. Środek ten został opracowany, aby leczyć skutki wyniszczenia organizmu przez taką chorobę jak AIDS. Dobrze działa jako taki lek, gdyż nie jest sterydem aromatyzującym. W latach 70- siątych stosowano go w leczeniu kobiet, a nawet dzieci. Często nazywany jest łagodną wersją DiabanoluTuranabol nie działa tak dobrze anabolicznie, jak Metanabol, przy jego stosowaniu nie uzyska się tak dużej siły i szybkiego przyrostu mięśni. Posiada on jednak wiele innych zalet.

Zalety korzystania z Turabanolu

Zażywając Turanabol w ciągu zaledwie kilku tygodni można wypracować dobrej jakości masę mięśniową i uniknąć nadmiaru wody. Zyskuje się również sporą wytrzymałość. Efektywność stosowania tego preparatu zależy w dużej mierze od dawki. Dawki, jakie się przyjmuje, wahają się od 20 mg do nawet 50 mg dziennie. Wiele osób ceni sobie branie wysokich dawek, gdyż ich rezultaty to wysokie przyrosty mięśni bardzo dobrej jakości, a także przyrost siły, bez efektów ubocznych. To bardzo znany i ceniony specyfik zwłaszcza wśród sportowców, dla których ważna jest siła podczas zawodów. Turanabol jest przez organizm, szybko spalany dlatego metabolity także w szybkim tempie usuwane są z moczem. To środek, z którego mogą korzystać mężczyźni oraz kobiety. Rodzaj i intensywność skutków ubocznych zależy od przyjmowanego poziomu dawki. To świetny środek dla osób, które pragną zbudować masę mięśniową bez tłuszczu w szybkim czasie (paru tygodni). Sięgają po niego sportowcy, którzy zwracają uwagę również na proporcje wagi do siły, gdyż powoduje on wzrost wytrzymałości mięśni.

Historia turabanolu

Chlorodehydromethyltestosterone został opracowany w 60 latach XX wieku. Podczas Igrzysk Olimpijskich, NRD poszukiwało sposobu na to, aby sportowcy osiągali coraz lepszy rezultaty. Pierwsza informacja na temat tego środka została opublikowana w 1962 roku. Turanabol znalazł szerokie zastosowanie, dzięki temu, iż ma wyraźnie oddzielone cechy anaboliczne i androgenne. Na początku produkowano go w dwóch stężeniach 1 mg i 5 mg na tabletkę. Tabletki zawierające 1 mg przyjmowały zazwyczaj dzieci i kobiety, które nie tolerowały zbyt dobrze terapii sterydami anabolicznymi. Korzystano z niego przy leczeniu wielu dolegliwości, W roku 1990 odkryto, iż był to jeden z najważniejszych sterydów anabolicznych, jakie stosowało NRD w programie zwanym Plan Badań Państwo 14.25. Plan ten został zaprojektowany przez Niemcy Wschodnie w latach 1960. Zrealizowany został w latach 1974-1989. Turanabol dawano wówczas wszystkim zawodnikom, nawet tym nieświadomym przyjmowania go. Na tamten moment, był to steryd nieznany i niewykrywalny przez komisję antydopingową. Trenerzy zawodników podawali im ten preparat, twierdząc, iż są to świetne witaminy. Badania wykazały, iż jest to środek bezpieczny, jednak jego produkcję wstrzymano w 1994 roku. Obecnie ten odpowiednik Dianabolu jest dalej produkowany, jednak tylko przez podziemne laboratoria.

Skutki uboczne:

 • Przy przyjmowaniu dawek większych niż 20 mg dziennie, u kobiet mogą wystąpić objawy wirylizacji. Szczególnie, jeśli zwiększona dawka przyjmowana jest przez dłuższy czas.
 • U mężczyzn, praktycznie zawsze występuję objaw zmniejszenia się produkcji testosteronu w jądrach (wpływ na LH i FSH; zablokowanie osi HPTA).
 • Bardzo rzadko występuje ginekomastia, retencja wody i podwyższenie ciśnienia krwi.
 • U kobiet i mężczyzn można zauważyć zwiększone libido.
 • Agresja, bóle żołądka i trądzik.
 • Łojotok skórny.
 • Nadmierne owłosienie skóry.
 • Łysienie typu męskiego.
 • Szybkie przetłuszczanie się włosów.
 • U kobiet mogą pojawić się problemy z nieregularną menstruacją i pogłębieniem się głosu.
 • Zmiany skórne.
 • Przez brak aromatyzacji następuję “wysuszenie stawów” co wiąże się z ryzykiem kontuzji.
 • Bezpłodność trwała lub czasowa.
 • Zwiększenie się wagi ciała.
 • Zwiększenie się hematokrytu (szczególnie widoczne u mężczyzn w wieku powyżej 60 lat).
 • Zmieniony profil lipidowy krwi (spadek HDL, wzrost LDL co wiąże się z ryzykiem dla układu krążenia oraz serca).
 • Toksyczność dla wątroby. ( nie należy zażywać Turanabolu dłużej niż 8 tygodni, gdyż może dojść do uszkodzenia wątroby).

 

Dawkowanie

Wystarczy dawka 15 mg, aby było widać już dobre efekty. Pozwala ona na optymalny przyrost siły i masy mięśniowej. Można przyjmować dawkę nawet 50 mg dziennie przez sześć do ośmiu tygodni. Najlepiej jest podzielić dawkę i brać ją dwa razy dziennie, ponieważ Turanabol ma okres aktywnego półtrwania nawet przez 16 godzin. Żeby masa mięśniowa była zbudowana solidnie, mężczyźni powinni przyjmować 40-50 mg dziennie. Przyrost masy będzie zadowalający oraz nie uświadczy się zbytniej retencji wody. Kobiety nie powinny przyjmować dawki większej niż 20 mg dziennie. Aby, zmniejszyć hep atoksyczność, cykle nie powinny być większe niż 6-8 tygodni.

W obecnych czasach sportowcy coraz częściej sięgają po Turanabol, zwłaszcza ci początkujący. Wybierają go również osoby, które chcą poprawić swoją kondycję fizyczną i wydolność. Jego minusem jest wygórowana cena, jednak mimo wszystko miłośnicy sportu i umięśnionego ciała stawiają na ten produkt. Na początku użytkownicy Turanabolu, nie zauważają zmian. Widać je dopiero stopniowo po dłuższym czasie jego zażywania. Efekty zadowolą każdego atletę. Należy pamiętać, iż środek ten powinien być połączony z odpowiednią dietą, to pomoże uzyskać jak najlepsze rezultaty. Popularność Turanabolu rośnie, gdyż daje on lepsze efekty niż Dianabol czy Matanabol. Struktura chemiczna Turanabolu jest doskonalsza niż w przypadku innych sterydów. Organizm nie odczuwa również takich skutków jego przyjmowania jak w przypadku brania Diabanolu. Jest lepszy niż inne środki, jakie są dostępne na rynku, jednak jego cena jest również o wiele wyższa. Zaleca się stosowanie Turanabolu wraz z suplementami takimi jak Clenbuterol czy Anavar. Dzięki zastosowaniu innych suplementów efekty pojawią się o wiele szybciej. Oczywiście nie powinno się przesadzać z ilością przyjmowanych środków. Dobrze jest także spożywać Turanabol wraz z Novaldexem albo Clomidem, gdyż mają one właściwości regenerujące organizm i wspomagają odżywienie go. Zanim podejmie się decyzję o stosowaniu Turanabolu warto dobrze zapoznać się z przeciwwskazaniami oraz efektami ubocznymi, jakie mogą wystąpić.

 

 Przeciwwskazania:

 • niewydolność wątroby
 • rak nerek
 • młody wiek
 • ciąża lub karmienie piersią

Należy zawsze, zasięgnąć porady lekarza przed sięgnięciem po jakiekolwiek sterydy anaboliczne, gdyż mogą one zaszkodzić naszemu zdrowiu. Wszystkie sterydy są środkami o silnych właściwościach, tak samo jest z Turanabolem, i wszystkie działania niezgodne z zaleceniami, mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet życiu. Przed zażyciem dawki, powinno się dokładnie przeczytać ulotkę.