• Excersise strengthens the body

Przydatne informacjeKONTAKT
ZAPRZYJAŹNIONA STRONAep-baner1_321_161.pngKsięga gości ( 513 )

Wpis dodał Andrzej
Andrzej
Polecam!
23-01-2020
Wpis dodał Bartek
Bartek
...
22-01-2020
Wpis dodał Bartek
Bartek
Polecam, profesionalisci.
22-01-2020

Na pewno wszyscy znają powiedzenie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Ale jak dokładnie powinien wyglądać taki posiłek? Czy aby na pewno ser, jajka i parówki to dobry wybór na początek dnia? Przede wszystkim, najlepiej, żeby śniadanie składało się z owoców, zbóż, nasion i produktów mlecznych. Świetnym połączeniem wszystkich tych elementów jest właśnie musli, czyli płatki z nasionami domowej roboty. Bez chemii, cukru i innych dodatków. Warto zrobić je w domu!

Dlaczego warto robić musli samodzielnie w domu? Głównie dlatego, że są zdrowe, ale jeśli to nie jest wystarczający powód, może pomoże to, że robi się je błyskawicznie? A już na pewno o wiele szybciej niż jajecznicę czy kanapki z masłem i masą innych składników. Takie płatki są też bardzo sycące i zapewniają dużą ilość energii na początek dnia.

Warto pamiętać też o tym, że takie domowe płatki można przygotować sobie znacznie wcześniej. Suche produkty wystarczy przesypać w odpowiednich ilościach do, np. szklanego słoiczka i rano tylko zalewać je mlekiem. To znów oszczędność czasu, a dla zmiany smaku - gotową mieszankę zawsze można będzie uzupełnić czymś, co aktualnie mamy w szafkach czy lodówce. Jak przygotować domowe musli z nasion?

 

 

Składniki

Do przygotowania musli domowej roboty potrzebne będą:

  • 1 łyżka czarnych nasion chia,
  • 1 łyżka nasion konopi,
  • 1 łyżka gryki zwyczajnej,
  • 1 łyżka suszonej żurawiny,
  • 1/2 szklanki odtłuszczonego mleka.

Alternatywą dla krowiego mleka może być mleko roślinne (sojowe, kokosowe, migdałowe). Listę składników można uzupełniać także w oparciu o indywidualne upodobania. Do takiej mieszanki można dodać jeszcze np. suszone lub świeżo pokrojone owoce czy granolę domowej roboty.

Przygotowanie

Czas przygotowania: ok. 15 minut
Trudność przygotowania: bardzo łatwe

 

Przygotowanie takich domowych płatków jest banalnie proste. Wystarczy wymieszać w miseczce wszystkie składniki i zalać mlekiem! Takie płatki mogą być przyrządzane zarówno na ciepło, jak i na zimno - można podgrzać samo mleko, a następnie zalać mieszankę nasion lub podgrzać wszystko w jednym garnku. Smacznego!