Cytomel-T3 jako spalacz tłuszczu.

T3 to lek, hormon tarczycy powszechnie wykorzystywany do utraty tłuszczu, w szczególności w kontekście anabolicznych cykli steroidowych. T3 jest naturalnie produkowany w organizmie w wyniku T4 (tyroksyny) produkcji tarczycy. Podawane doustnie T3 może dawać wyższe stężenia w surowicy, niż występujące w stanie naturalnym, co umożliwia szybsze utratę tłuszczu oraz w niektórych przypadkach ewentualnie większego wytwarzania hormonu wzrostu i większego anabolizmu.

Problem niestabilności Cytomelu

Pierwszą rzeczą do rozważenia w dawkowaniu T3 jest to, że sam lek ma słabą stabilność. Ciekłe preparaty są bardziej podatne na utratę efektywności niż te w tabletkach. Pamiętajmy żeby zażywać T3 tylko sprawdzonych producentów. W przeciwnym razie, dawkowanie może być niepewne lub zwodnicze. Na przykład, podczas korzystania z produktu pełnej potencji osoba może znaleźć “150 mcg” dziennie, aby odpowiednia dawka dla niego podczas korzystania z produktu o niskiej skuteczności, albo skrajnego przedawkowania.

Dawkowanie T3

Istnieją dwa podejścia do przyjmowania T3:

W pierwszym podejściu, celem jest osiągnięcie przewagi w trwającym etapie utraty tłuszczu lub pomóc w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. W tym podejściu, dawkowanie Cytomelu jest bardzo niskie, a korzystnie jest przyjmować 12,5 mcg / dzień, w niektórych przypadkach 25 mcg / dzień. Przy 25mcg/dobę, badania tarczycy wykazały że występują wykrywalne zahamowania przy długotrwałym stosowaniu.

W drugiej opcji dawkowania, celem jest osiągnięcie dość szybkiego wzrostu tempa utraty tłuszczu, w znany sposób wywoływaniu supresji tarczycy. Najkorzystniej dawka wynosi około 50 mcg / dzień, jednak w niektórych przypadkach może być nawet 75 mikrogramów / dzień. Takie korzystnie powinno być stosowane w określonym czasie, najczęściej od 8 do12 tygodni, chociaż nie ma dokładnych wymogów co do czasu.

Podział dawkowania Cytomelu

T3, ponieważ ma krótki okres półtrwania, preferowane dawki w pojedynczym zażywaniu, to 12,5 mcg/ dzień, i najlepiej żeby T3 było brane rano, ale z kolei 50 mcg / dzień, podzielmy lepiej na 3 lub 4 dawki , daje to lepszy efekt niż branie takiej porcji na raz.

Tłumienie cyklu naturalnej produkcji tarczycy

Po dłuższym użytkowaniu T3 , produkcja fizyczna hormonu tarczycy jest tłumiona czy też zahamowana przez pewien czas kiedy zaprzestaniemy stosowania T3. Na ogół czas trwania tego zjawiska, zależny jest od długości użytkowania. W przypadku długich cykli z użyciem T3 okres zahamowania może występować nawet do 6 tygodni.

Skutki nadmiernej dawki T3

Wysokie dawki T3, typowo zaczynające się od około 75 mikrogramów / dzień, ale w niektórych przypadkach , dochodząc do około 100 mikrogramów / dzień, mogą powodować tachykardię (podwyższona arytmia serca), osłabienie mięśni i może doprowadzić do zmniejszenia anabolizmu. Wysokie dawki sterydów anabolicznych, oczywiście, mają tendencję do maskowania tego ostatniego efektu.
Bardzo wysokie stężenia T3 są niebezpieczne dla serca.

Oddziaływanie T3 na IGF-1

Wysoki poziom T3 zmniejsza poziom IGF-1, który może zmniejszać skuteczność anaboliczną hormonu wzrostu, ale nie zmienia skuteczności GH w spalaniu tłuszczu.

Efekt ten powoduje, że niektórzy zażywają T3, aby łagodzić skutki uboczne GH; Faktycznie, dzieje się to kiedy bierzemy T3, a wtedy taka sama dawka GH wytwarza mniej IGF-1 w organizmie niż zwykle. To byłoby bardziej efektywne jedynie w celu zmniejszenia dawki GH do osobiście odpowiedniego poziomu.

Szczególnie kiedy dawkujemy powyżej 50mcg/dzień to działanie T3 tłumi GH(hormon wzrostu), ale przy dawkowaniu 25 mcg/dzień jest praktycznie niezauważalne.

Podsumowanie

T3 jest bardzo skutecznym środkiem do wspomagania utraty tłuszczu, lecz wykazuje poważne skutki uboczne, przy przedawkowaniu. Dlatego powinniśmy zachować ostrożność przy dawkowaniu i stopniowo dochodzić do docelowej dawki.