Czy biorąc sterydy można spożywać alkohol ?

Tak w ogóle to czy jest sens pić alkohol i uprawiać aktywnie sport ? Zdania są podzielone , ktoś mądry powiedział kiedyś że wszystko jest dla ludzi 🙂 I ja jestem takiego samego zdania , pisząc ten artykuł w piątek wieczorem jestem już po 5 treningach w ciągu tygodnia … a jeszcze sobota 🙂 a to tylko okres przygotowawczy do sezonu .

Wracając do tematu czy można połączyć alkohol i sterydy. Postaram się wam trochę to wyjaśnić :

Po co przyjmujemy sterydy , przecież to nie jest samo zdrowie , musimy się liczyć że skutkami ubocznymi , mniejszymi i większymi , większość sportowców korzysta z SAA po to aby zdobyć większą masę mięśniową , szybciej się regenerować , osiągać lepsze rezultaty.

W tym celu trenujemy , jest pot , krew i łzy , dieta , wyrzeczenia , a czy alkohol pasuje do tego połączenia ? Jak działa alkohol kiedy jesteś na cyklu ?

 

Pytań wiele 🙂 a odpowiedzi pewnie jeszcze więcej 🙂

Na starcie należy stwierdzić, że spożywanie dużych ilości alkoholu w różnej postaci np: drink , czysta wódka , whisky , piwo , wino to niestety droga w jedną stronę , a raczej równia pochyła , zwłaszcza jeżeli przyjmuje się do tego sterydy. Nie osiągniemy nic zarówno w strefie sportowej, jak i zdrowotnej.

Pewnie zapytasz się dlaczego?

Wątroba

Wątroba nie tylko boli od uderzenia na treningu 🙂

Podczas zażywania sterydów zwłaszcza tych oralnych i tak już jest obciążona a dochodzi do tego jeszcze jej najgorszy wróg jakim jest alkohol.

Dodajmy że sterydy rozregulowują jej działanie , alkohol ma podobny wpływ czyli szkodliwość x2.

Jeżeli nadużywamy sterydów i co najgorsza alkoholu a zwłaszcza tego drugiego to niestety może dojść nawet do marskości wątroby co może doprowadzić do śmieci.

Wątroba przy tak dużym obciążeniu oboma środkami jest mega osłabiona i niewydolna .

Damskie sutki czyli Ginekomastia

Samo przyjmowanie sterydów jest niebezpieczne jeżeli nie chcemy załapać pięknych obwisłych damskich piersi w męskim ciele , a co dopiero w połączeniu z piciem alkoholu, niestety takie połączenie zwiększa ryzyko wystąpienia ginekomastii. Faktem jest , że alkohol intensyfikuje działanie estrogenu. Estrogen jest żeńskim hormonem płciowym wydzielającym się podczas przyjmowania pochodnych testosteronu, a więc… tak tak sterydów.

Czyli dochodzi nam kolejny minus , oprócz problemów z wątrobą , dochodzą cycki w męskim ciele , mi daje już to do myślenia , czy łączyć sterydy z alkoholem ? Nie.

Czy na coś jeszcze musimy uważać ?

Zachowanie

Sterydy i alkohol to mieszanka wybuchowa niczym nitrogliceryna , przy czym ładunkiem jesteśmy my sami , działamy pod wpływem alkoholu i saa , destrukcyjnie na swoją psychikę jak i ciało.

Oba środki niestety pobudzają agresywne zachowania , dlatego będąc pod wpływem obu , może okazać się że jesteś nieprzewidywalny dla ludzi wokół , jak i dla samego siebie.

Oczywiście tymi ramami nie oceniajmy każdego , dotyczy to przede wszystkim osób z naturalną skłonnością do agresji.

Pamiętajmy również o tym ze alkohol podwyższa ciśnienie krwi , a będąc na cyklu i tak musimy uważać akurat na ciśnienie , to ponownie mnożąc razy 2 , możemy spodziewać się nawet uszkodzenia serca.

Utraty masy mięśniowej

Mix alkoholu i sterydów jest niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i dla efektywności zażywanych przez nas sterydów. Alkohol neutralizuje działanie sterydów, obniża poziom najważniejszego hormonu w naszym organizmie a mianowicie testosteronu i hamuje proces syntezy białek. Czyli tak na chłopski rozum , trud treningu na siłowni idzie na marne, a branie sterydów jest wtedy bez sensu bo jednak sterydy obciążają organizm zdrowotnie , a efekty marne.

A symbolicznie jedno piwko ?

No właśnie co z tym , jednym piwkiem , moim zdaniem , jak i wielu innych ,nie zniszczy to naszych wyników , a zwłaszcza zdrowia .

Podsumowując fakt jest taki że alkohol w małych ilościach i od czasu do czasu nie zaszkodzi , ale mocne imprezy i duże ilości alko niestety nie dla nas jeżeli chcemy mieć zdrowie i wyniki 🙂