Czym jest Clenbuterol i poco się go stosuje?

Jest to bardzo silny środek termogeniczny. Substancje zawarte w nim pobudzają układ nerwowy. Mają właściwości, które podnoszą termogenezę ciała. Efektownie i szybko spala tkankę tłuszczową. Sprawia, że organizm zwiększa wydatkowanie energii w większości tej, która pochodzi z tłuszczu. Efekty zażywanie Clenbuterolu widoczne są niemal od razu. Kiedyś nie był to steryd, był on lekiem używanym przy leczeniu takich chorób jak astma oskrzelowa. Ten spalacz tłuszczu, stosowany jest przeważnie przez kulturystów, kiedy pracują właśnie nad swoją rzeźbą. Kulturyści sięgają po ten preparat i łączą go z innymi, kiedy chcą zredukować tkankę tłuszczową, zwłaszcza przed zawodami. Łączą go z hormonami tarczycy t3 albo cytomelem. Efekty takich połączeń są niezwykle dobre. W przerwach między cyklami, Clenbuterol pozwala na utrzymanie masy mięśniowej, a nawet wzrost mięśni. Sportowcy sięgają po ten środek, gdy chcą pozbyć się nadmiaru w swoim ciele tkanki tłuszczowej i w celu zniwelowania odkładania się tkanek tłuszczowych. Clenbuterol zwiększa widocznie syntezę białek oraz blokuje negatywny wpływ kortyzolu na mięśnie. Dzięki tym cechom jest on antykatabolikiem, także, gdy korzysta się z diety niskokalorycznej. Clenbuterol bardzo przyspiesza proces lipozy i przemianę materii. W połączeniu ze sterydami wzmacnia ich działanie. Sportowcy wybierają go, w cyklach tak zwanego cięcia. Wystarczy jego regularne stosowanie, aby osiągnąć ogromne efekty. W Usa i Europie od roku 1988 został wycofany z obrotu jako lek na astmę i zastąpiony lekiem o nazwie Salbutamol. Clenbuterol zaliczamy do grupy leków, których głównym działaniem jest pobudzenie współczulnego układu nerwowego, czyli leków sympatykomimetowych. Zalicza się on do bardzo szerokiej grupy leków. Środek ten podnosi  temperaturę całego ciała.

Dawkowanie

Clenbuterol dostępny jest w formie tabletek 20mcg i 40mcg. Znajdziemy go również w formie kropli, płynów, granulatów, zastrzyków i syropów. Znane są różne sposoby brania tego produktu. Można zażywać go, zaczynając od 1 tabletki, i tak dojść do swojej dawki. Następnie bierze się tabletki 2 dni, po czym robi się przerwę na kolejne dwa dni. Inny cykl brania Clenbuterolu polega na braniu tabletek przez dwa tygodnie i kolejnych dwóch tygodniach przerwy. Wiele osób w tygodniach przerwy, sięga po efedrynę. Klasyczne dawkowanie powinno odbywać się według rosnącego schematu. Zaczyna się od małych dawek, czyli 20- 40 mg dziennie i powoli je zwiększamy do około 60- 100 mg na dobę. Nie powinno się stosować tego preparatu za długo, gdyż organizm przyzwyczai się do jego składników i dalsze efekty przestaną być zauważalne. Podczas zażywania Clenbuterolu należy kontrolować stale temperaturę swojego ciała. Preparat przez swoje działanie podwyższy temperaturę organizmu o 1 stopień. Jeśli temperatura ciała nieuległa zmianie, oznacza to, iż preparat przestał już działać i nie ma potrzeby go dłużej zażywać. Bardzo popularny zakres dawkowania to 5-8 tabletek/ dzień dla mężczyzn i 1-4 tabletek dla kobiet. W niektórych przypadkach dopuszczalne jest przyjęcie dawek 120-160 mcg. Należy jednak uważać, gdyż Clenbuterol podnosi ciśnienie we krwi. Preparat stosuje się zazwyczaj od czterech do sześciu tygodni. Po tym czasie traci właściwości anaboliczne i zostają mu tylko właściwości pobudzające. To, przez jaki okres przyjmować ten środek i w jakich dawkach, zależy od indywidualnych potrzeb. Zależeć to będzie również od tego, w jakim stopniu odczuwalne są skutki uboczne i jak preparat działa na daną osobę.

 

Środek ten jest stosowany jako:

 • Reduktor

Zwiększa on twardość mięśni, ich użylenie, siłę oraz wielkość.  Dieta powinna być wysoka w białko, węglowodany w stopniu umiarkowanym, należy ograniczyć spożycie tłuszczów.

 • Alternatywa dla sterydów

Środek ten przyjmują nie tylko sportowcy i kulturyści, ale i zwykłe osoby, które chcą zwiększyć swoją masę ciała oraz siłę i twardość mięśni. Jego działanie nie jest anaboliczne ale pobudzające. Dieta powinna być wysoko białkowa z umiarkowaniem tłuszczy i węglowodanów.

 • Pobudzacz

Może być zastosowany jako pobudzać, jednak jego działanie jest krótkotrwałe. Zwiększa aktywność adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy. Kiedy uwalniają się one do krwi, zaczynają oddziaływać na receptory adrenergiczne. Skutkuje to podwyższonym ciśnieniem krwi, szybszym biciem serca i podwyższonym poziomem glukozy we krwi. Dieta jaka powinna być zastosowana, jeśli chcemy użyć Clebuterolu jako pobudzacza, powinna być bogata w węglowodany.

 • Post Cycle Therapy

Dzięki temu środkowi, można spożywać większe ilości jedzenie i nie martwić się o zbyt duży przyrost tkanki tłuszczowej. Przydatny jest również do tego, aby intensywność ćwiczeń i siła była na tym samym równym poziomie. Dieta powinna być właściwie taka sama jak na cyklu.

 • Spalacz tłuszczów

Sprawia, że przemiana materii przyspiesza, tak samo dzieje się z procesem lipozy. Przyspiesza także termogenezę.

 • Rozlużniacz

Rozszerza oskrzela

Preparat ten ma właściwości podobne do efedryny, jednak jego działanie jest o wiele silniejsze.

 

Skutki uboczne zażywania Clenbuterolu:

 • podwyższone ciśnienie krwi
 • bóle głowy
 • nerwowość
 • skurcze mięśni
 • drżenie ciała, rąk
 • bezsenność
 • pocenie się
 • bóle w klatce piersiowej
 • nudności
 • wymioty
 • zawroty głowy
 • senność
 • zaczerwienienie twarzy
 • suchość w ustach
 • zgaga

Jeśli chcemy uniknąć takiego objawu jak skurcze mięśni, wystarczy, jeśli będziemy codziennie wypijać od 4 do 6 litrów wody, jeść banany i pomarańcze. Można również zażywać suplement zawierający potas o dawce 200-400 mg/ dzień. Wystarczy zażyć go na pusty żołądek zaraz przed snem. Aby, zminimalizować wystąpienie innych objawów warto przyjmować magnez, taurynę oraz suplement b-complex. Kiedy skończy się zażywać Clenbuterol, zakończy się również występowanie skutków ubocznych. Zwiększając jego dawkę, nie musimy obawiać się dodatkowych skutków ubocznych, gdyż organizm przyzwyczaja się to tego preparatu.

 

Przeciwwskazania do brania tego środka:

 • choroby układu krążenia
 • choroby układu nerwowego
 • uczulenie na któryś ze składników
 • ciąża

Gdzie kupić Clenbuterol?

Jest to produkt niełatwo dostępny, ponieważ ma wiele skutków ubocznych. Został wycofany ze sprzedaży w wielu sklepach, najłatwiej znaleźć go na przykład na Allegro.

Opinie

W internecie znajdziemy wiele opinie na temat tego produktu, większość z nich nie należy do najlepszych. Negatywne opinie wiążą się z jego skutkami ubocznymi. Ludzie, którzy sięgnęli po ten specyfik, często później tego żałowali. Teraz radzą, aby sięgnąć lepiej po bardziej naturalne i w pełni bezpieczne środki. Opinie zamieszczone na forach opisują bardzo różne efekty uboczne. Zwolenników Clenbuterolu jest jednak jeszcze trochę, gdyż wizja szybkich rezultatów i spalenia tłuszczu jest nie raz silniejsza od zdrowego rozsądku. Miejmy jednak na uwadze przed zakupem, iż jest to produkt nie do końca bezpieczny i wiąże się ze sporym ryzykiem i utratą zdrowia. Przed sięgnięciem po niego, powinniśmy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza gdy chcemy go brać w połączeniu z innymi sterydami, antybiotykami czy innymi środkami. Uwaga! Środek ten ma bardzo zły wpływ na wątrobę.

Cena

Clenbuterol kupimy za około 100 złotych, więc nie jest to preparat bardzo drogi w porównaniu z innymi produktami.

 

Podsumowanie

Plusy tego produktu to przede wszystkim efektywność w działaniu, przystępna cena.

Minusy to skutki uboczne oraz mała dostępność na rynku.