Dlaczego należy uważać na sterydy na Allegro?

Zakupy na portalach aukcyjnych z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W Polsce taką platformą cieszącą się największą popularnością jest Allegro. Jednocześnie jest to największa platforma e-commerce w Polsce. Działanie firmy oparte jest na handlu drogą internetową, a do transakcji dochodzi pomiędzy użytkownikami. W momencie gdy dana platforma zajmująca się handlem online zyskuje na popularności rozwija się, a co za tym idzie wzrasta na niej ilość ofert. dzięki temu asortyment na portalach typu Allegro jest tak szeroki i nieustannie się powiększa. W parze ze wzrostem proponowanych ofert wzrasta konkurencja. Dzięki temu bardzo często użytkownicy oferują sprzedaż swoich produktów w atrakcyjnych cenach. Niekiedy ceny te są o wiele niższe niż w sklepach stacjonarnych. Dziś na portalach aukcyjnych można znaleźć niemal wszystko. Znajdują się tam między innymi produkty służące do codziennego użytku, żywność, a nawet różnego typu farmaceutki, suplementy diety oraz sterydy. Nie budzi więc zdziwienia to iż wielu w szczególności początkujących kulturystów zagląda na tego typu portale aukcyjne. Bardzo często poszukują tam środków, które mają stanowić początek ich przygody z kulturystyką i sięgają po tak zwane sterydy na strat. Czy rzeczywiście portale oferujące handel online są wstanie zapewnić swoich kupujących użytkowników iż znajdą tam tego typu środki? Czy są one bezpieczne? Czy niższa cena oznacza spadek jakości? Czy można ufać sprzedawcom? Jeśli nurtują Cię takie pytania, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego dlaczego podczas zakupów sterydów na Allegro należy na nie uważać, co tak na prawdę znajduje się w danych preparatach oraz jakie zagrożenia mogą się kryć i czyhać na ich nabywców.

 

Dlaczego kupuje się farmaceutyki sterydowe na Allegro?

Głównym powodem kupowania tego typu środków jest ich atrakcyjna oferta. Przeważnie takie oferty robią wszystko aby przyciągnąć do siebie potencjonalnego klienta. Witryna jest skonstruowana w taki sposób aby wręcz wołała `Kup mnie`. Kolorowe i dopracowane reklamy przyciągające wzrok i chwytliwe slogany reklamowe. Warto jednak pamiętać, że wygląd oferty to nie wszystko i przed zakupem trzeba zawsze zaznajomić się dokładnie z produktem, który jest sprzedawany.

Czy na portalach aukcyjnych faktycznie można kupić sterydy?

Atrakcyjna oferta, a rzeczywistość. W większości przypadków chwytliwe hasła reklamowe mijają się z realnym stanem oferowanego produktu. Jednym z podstawowych argumentów nawołujących do zakupu są między innymi:

  • Kusząca jednocześnie niska cena:  Niska cena to częsty powód kupowania nie tylko produktów farmaceutycznych ale i wielu innych z różnych kategorii.
  • Reklamy rzekomych Bodybuilderów: zachęta wynikająca ze strony osób, które zajmują się budową sylwetki i osiągają efekty są kuszące. Przeważnie w dużym stopniu zachęcają do zakupu hasłami typu, że w takim miejscu można szybko, tanio oraz nadzwyczaj łatwo dostać środki wspomagające rozbudowę masy mięśniowej oraz budowę tak zwanej rzeźby. Niestety nie każdy o tym wie ale w większości takich przypadków jest to płatna reklama i dany Bodybuilder otrzymuje wynagrodzenie za reklamę danej oferty. Dlatego powinno się ja traktować dosłownie z przymrużeniem oka.
  • Dopracowana strona: Podczas przyglądania danej oferty użytkownik ma dostrzegać tylko to co chce sprzedający. Konstrukcja i treść oferty jest niebywale dopracowana tak aby budziła zaufanie w oczach potencjalnego klienta.

Co tak naprawdę kupujemy?

Rzeczywistość niestety wygląda znacznie inaczej. Po odnalezieniu interesującej aukcji użytkownik oprócz atrakcyjnej ceny widzi opis oferty. W opisach znajduje się wiele informacji i przeważnie nie wiadomo do końca na czym konkretnie się skupić. Jest to celowe działanie mające na celu rozproszenie uwagi potencjonalnego klienta od jednej ważnej informacji zawartej w opisie. Informacja ta przeważnie jest następującej treści: Preparat uznaje się za naturalny steryd anaboliczny. Gdy użytkownik w natłoku informacji przeczyta taką notkę jest przekonany, że ma do czynienia z produktem zawierający naturalny steryd anaboliczny. Prawda niestety jest zupełnie inna gdyż zastosowanie w ofercie słów ` uznaje się` nie jest przypadkowe gdyż sformułowanie to nie oznaczają, że produkt faktycznie nim jest, a jedynie się go za takiego uznaje. Jeśli dokładnie zaznajomimy się z ofertą pozwoli to na uniknięcie nie przyjemnego rozczarowania i uniknięcia zbędnych kosztów. Dobrze jest również przed zakupem przeczytanie opinii na temat danego sprzedawcy.

Gdy zakupimy środek, co do którego nie jesteśmy pewni może to nieść z sobą różnego typu konsekwencje. W najlepszy okolicznościach zakupiony produkt zwyczajnie nie przyniesie rezultatów jakie miał przynieść. W tym przypadku finalnie i tak kupiec zostanie zmuszony do wydania dodatkowych pieniędzy na profesjonalny preparat, który spełni swoją rolę. Niestety taki zakup w gorszych przypadkach może nieść ze sobą duże ryzyko. Dzieje się tak ponieważ przyjmowanie niepewnych leków może negatywnie odbijać się na pogorszeniu stanu zdrowia, a nawet utratą życia.

 

Co tak na prawdę znajduje się w preparatach sterydowych sprzedawanych na portalach aukcyjnych?

Wiele ofert pomimo bogato rozbudowanych informacji nie zawiera tych najważniejszych z nich, czyli tych dotyczących składu preparatu. W takim przypadku od razu powinniśmy zrezygnować z zakupu produktu z takiej aukcji. Sprzedawca nie informując o składzie sprzedawanego produktu prowadzi nie do końca sprawiedliwy marketing.

Natomiast jeśli sprzedawca zamieścił informacje dotyczące tego jakie składniki wchodzą w skład produktu przed zakupem każdy powinien się dokładnie z nimi zapoznać. Sprawdzenie poszczególnych składników niestety nie jest w stanie zapewnić kupującego w stu procentach, czy dany składnik faktycznie jest zawarty w składzie produktu.

Gdy jednak zdecydujemy się na zakup tego typu produktu dobrze jest skorzystać z oferty rzetelnego sklepu ze sterydami, a nie portali aukcyjnych. W końcu w grę wchodzi zdrowie, a nawet życie kupującego. Kupując produkt z dobrego sklepu, kupujący zyskuje gwarancję iż sprzedawca dokładnie i skrupulatnie podchodzi do tematu i sprzedaje dokładnie to co oferuje.

W taki razie co może kryć się w sterydach z portali aukcyjnych?

 

Gdy mamy do czynienia z niepewnym składem możemy zostać ofiarami oszustwa. Na przykład na platformie Allegro można spotkać wielu nieuczciwych, chcących tylko zarobić sprzedawców. Nie uczciwym sprzedawcą jest ten kto sprzedaje farmaceutyki pochodzące z niepewnych źródeł swoim klientom. Niestety istnieje wiele potwierdzonych przypadków gdy klient został oszukany przez sprzedawcę. Wśród składników wchodzących w skład preparatów z niepewnego źródła często wchodzą inne nie przeznczone do tego substancje.

Co znaleziono w preparatach?

Gdy kupujący zorientuje się, że zostało ofiarą oszustwa często chce dowiedzieć się co tak naprawdę kupił i być może przyjmował. Jedną z łagodniejszych form oszustwa na portalach aukcyjnych jest sprzedaż witamin bądź suplementów diety jako sterydów dla bodybuilderów. W tym przypadku jest szansa, że zażywanie tego typu preparatu nie wpłynie na pogorszenie się stanu zdrowia kupca. Niestety coraz częściej zdarza się iż sprzedawane kapsułki, które miały zawierać naturalne sterydy anaboliczne wypełni gips bądź jego pochodne. Nawet nieświadome przyjmowanie takiego specyfiku stanowi potencjonalne zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Jednak to nie jest jeszcze najgorsza forma oszustwa ponieważ zdarza się, że sprzedawany farmaceutyk ma z nim nie wiele wspólnego, a w jego skład wchodzą bardzo niebezpieczne substancje toksyczne mogące doprowadzić nawet do szybkiej śmierci potencjonalnego kupującego.

 

Gdzie najlepiej zakupić sprawdzone środki sterydowe?

Jeśli kupującemu zależy na zachowaniu zdrowia i życia powinien zdecydować się na zakup nieco droższych preparatów z dobrych i profesjonalnych sklepów. Pozwala to na uzyskanie gwarancji iż kupujący faktycznie płaci za to co kupuje. Produkty ze sprawdzonych źródeł zawsze są dobrze opisane i zawierają istotne dla kupującego informacje. Taki preparat gdy jest stosowany zgodnie z wytycznymi, które są umieszczone na jego opakowaniu bądź ulotce z pewnością spełni swoje zadanie i pomoże osiągnąć wyznaczony cel.