Pierwszy kontakt z testosteron cypionate

Moderatorzy: Steroidologia, Euro-Pharmacies-Trener21

Awatar użytkownika
Forin

Re: Pierwszy kontakt z testosteron cypionate

Post autor: Forin » pt sie 27, 2021 11:41 am

wysmarcin pisze:
czw sie 26, 2021 8:08 am
Na siłowni ćwiczę dwa razy w tygodniu każdą partię pon klatka triceps 1 h 5 min, wtorek barki biceps 1 h 5 min, środa nogi plecy 1 h 30 min i potem czwartek to co w pon, piatek to co we wtorek, sobota to co w środę (duża objętość i przerwy koło 1 min max 90 sekund).
to jest optymalnie
Moim priorytetem jest bieganie lubię biegać i nie zależy mi na masie mięśniowej za bardzo tylko na regeneracji (wygląd mojej sylwetki znacznie się poprawił mimo takiej dawki).. Niedziela długie wybieganie 26-30 km (tępo na bieganiu niskie powiedzmy 10,5-11 km/h, tętno staram się trzymać w okolicach 130-140).
[...]
Przetrenowania siłownią nie czuje wyniki siłowe z treningu na trening poprawiam delikatnie.
Przetrenowanie bieganiem już mi wychodzi zamieniam 2 sesje biegowe na rower stacjonarny.
[...]
Mam 41 lat. Zacząłem suplementację testosteronem ponieważ codziennym bieganiem zbiłem swój testosteron do 390 w skali od 250 do 800. Naturalnie miałem koło 600)
ja też bardzo lubie biegać, najbardziej trailrunning, najchętniej kiedy jest zimno, jeszcze tej zimy biegałem, bo pogoda była do tego wspaniała, ale niestety musiałem zaakceptować fakt, że przez wstrząsy to nie jest najlepsza forma cardio i zmieniłem na eliptyczne (36 lat)

Obrazek

Jeśli będąc naturalem Twój testosteron spadł tak bardzo, jeśli teraz będąc na testeronie wciąż masz objawy przetrenowania to moim zdaniem jest to za dużo. Wchodząc na teścia pozbyłeś się tylko objawu nie skutku.

Zdajesz sobie sprawę, że jeśli zrobił byś teraz 2 tygodnie przerwy to miałbyś lepsze wyniki - więc czy regenerujesz się i ćwiczysz optymalnie?

Głupio tak pisać komuś - "robisz za dużo, zmień cardio", bo sam podziwiam, że tyle robisz, ale niestety.
Z ilości testosteronu jestem zadowolony nawet myślę ją zmniejszyć do 200 mg na tydzień ale jakoś zawsze mi się te 120 mg nabiera :).
Co do ilości testosteronu to muszę się z nim oswoić na początku miałem potężne uderzenia energii i nie miałem jej jak spożytkować dlatego nie chcę na razie zwiększać dawki.
jeśli bieganie (czy w ogóle aeoroby) oraz regeneracja jest priorytetem to.. teścia w ogóle bym zmniejszył, aby wychodził na poziomie ~1000 ng/dl (powyżej osłabia wysiłek tlenowy) dodał jakieś DHT (najlepiej EQ, czyli "EPO dla biedaków"), mikrodawki nandrolonu dla regeneracji oraz jeśli Cie stać to GH

Nie wiem ile jeszcze czasu planujesz ten cykl, ale jeśli conajmniej 4 tygodnie to NPP (nandrolone phenylpropionate) mógłbyś dodać w dawkach do 150mg/tydzień (powyżej tego troche osłabia cardio). Jeśli chcesz zobaczyć z ciekawości to ja czułem to już w pierwszym tygodniu stosowania (siła, regeneracja, może nie hipertrofia). EQ to z kolei długi estr i potrzebuje 4-6 tygodni, więc jest sens na 12 tygodni ewentualnie to zaczynać.
Suplementy jakie biorę to multivit ostrovit, ZMA, Omega 3 - 4 gr, kreatyna, Q10, chelat magnezu 500 mg, czosnek bezwonny, kolagen, MSM, wit C lewoskrętną, vit D i K - 4000 - 8000 jednostek, ostatnio chrom 2xpo 200 mg, vit b z ostrovit, ostatni kupiłem colostrum 2x440 mg, maślan sodu 2x600 mg.
to jest bardzo dobry zestaw suplementów. kolagen, MSM, wit C lewoskrętną, vit D i K - to biorę kiedy korzystam z nandrolonu (podnosi synteze kolagenu itd)
Z węglowodanami musze uważać przed cyklem miałem 240 białka 260 węgli 30 tłuszczy i nie chudłem (kiedyś byłem mocno otyły 120-138 kg wagi kilka razy do niej wracałem i chudłem). Teraz mimo zwiększenia kaloryki brzuch się poprawia ale wolę stopniowo dodawać węgli i tłuszczu. Co do białka czemu za dużo?
w kontekście chudnięcia/tycia musisz uważać na kalorie, bilans kaloryczny

1 g węglowodanów dostarcza nam 4 kcal,
podobnie 1 g białka,
natomiast 1 g tłuszczu to 9 kcal

to nie jest tak, że od węgli i tłuszczy możesz przytyć, a kalorie z białka w magiczny sposób rozpraszają się w powietrzu,

Moim zdaniem potrzebujesz MAX 2.5x95=~240gram białka dziennie, nawet do hipertrofii. Lepiej zrobi Ci więcej węgli przy ilości glikogenu, który chcesz wypalać i/lub tłuszczy (przyswajanie witamin)

Martwię się tą wątrobą bo niby brak orali a tu takie wyniki.
z ALAT ASPAT wiele nie da się zrobić, ale tj napisał Admin powody do zmartwienia to jest 200+

wymieniona przezemnie wcześniej cardynina GW501516 obniży zły cholesterol, poprawi cardio, ale może podnieść ALAT, ASPAT (jak to leki na cholesterol)

wysmarcin

Post autor: wysmarcin » pt sie 27, 2021 12:49 pm

Dzięki za rady.

Przemyśle te moje makro. Wiem że tyje się od kalorii nie od ich źródła. Białko mam wysoko bo na cyklu ma być wyższa dostępność dla organizmu.

Co do biegania to jestem na tym punkcie trochę skrzywiony pora roku czy jej aura mi nie przeszkadza. Jak mam wyjść pobiegać to idę. Co do objętości biegania to byłem kiedyś otyły i kilak razy doświadczyłem efektu jojo. Do tego pracuje za biurkiem i mam dużo wolnego czasu po pracy.
Za wynikiem biegowym w postaci tępa już nie gonie a czas spędzony na bieganiu mnie odpręża i relaksuje. Często zdarza mi się myśleć, że szkoda, że już koniec biegu co dla wielu ludzi jest czymś niezrozumiałym.

Jeśli chodzi o wątrobę to od kilku dni przyjmuję sylimarol 70 i wydaje mi się że polepszyło mi się trawienie. Nie jestem wzdęty i lepiej trawie przyswajany pokarm.

Wynik testsoterou w granicach 1500 3 dni po zastrzyku i tym samym w dzień kolejnego na razie zostawiam. Siłownia i sylwetka jest zauważalnie lepsza na ta chwilę nic mi więcej nie potrzeba zakładając że cały czas trenuje z zapasem który z treningu na trening mam.

Dziękuje za poświęconą uwagę i wracam za jakiś czas z wynikami.

wysmarcin

Post autor: wysmarcin » śr wrz 15, 2021 2:44 pm

Witam, po krótkiej przerwie w załączeniu przesyłam aktualne wyniki badań.

W tamtą środę czyli 8.09.2021 r. wziąłem pól tabletki aromasinu i 09.09.2021 r. 1/4 tabletki arimidexu. Wiem że źle zrobiłem ale miałem czerwoną twarz i takie pieczenie na twarzy ale już raczej wiem że nie od estradiolu.

przyjmuje około 280 mg (enantat) testosteronu tygodniowo podzielona dawka na 2 zastrzyki środa 140 mg i sobota 140 mg.

Dzisiejsze badania zrobiłem przed zastrzykiem testosteronu.

Objawy czerwona twarz po jedzeniu a jem 5 razy dziennie to prawie non stop czerwona. Przyjmuje od ponad 4 tygodni Acard75, IP6 2 tabletki dziennie, zwiększyłem wodę do około 5 l.

Od czego może być ta czerwona twarz? Ciśnienie zacząć mierzyć (mierzyłem jakiś czas temu i miałem 140-145 na 80-85)

Humor i samopoczucie zjebane ale to już raczej też wiem czemu estradiol za nisko i prolaktyna wysoko.
Załączniki
morfologia.jpg
(539.44 KiB) Nie pobierany
hormony-1.jpg
(161.49 KiB) Nie pobierany

Oxford

Post autor: Oxford » czw wrz 16, 2021 11:39 am

Kolego walczę z tym samym problemem tyle, ze u mnie z teściem leci jeszcze masteron. Hormony mam Ok ale hemoglobina i hematokryt trochę ponad normę.

Ta czerwona twarz wogole nie daje spokoju. Idę jutro do hematologa, jak się czegoś dowiem to dam Ci znać.
Czytałem ze upust krwi może pomoc.

Awatar użytkownika
Forin

Post autor: Forin » czw wrz 16, 2021 2:58 pm

wysmarcin pisze:
śr wrz 15, 2021 2:44 pm

przyjmuje około 280 mg (enantat) testosteronu tygodniowo podzielona dawka na 2 zastrzyki środa 140 mg i sobota 140 mg.

Objawy czerwona twarz po jedzeniu a jem 5 razy dziennie to prawie non stop czerwona. Przyjmuje od ponad 4 tygodni Acard75, IP6 2 tabletki dziennie, zwiększyłem wodę do około 5 l.

Od czego może być ta czerwona twarz? Ciśnienie zacząć mierzyć (mierzyłem jakiś czas temu i miałem 140-145 na 80-85)
Obrazek

te wyniki Ci się poprawiły. co mogło mieć na to wpływ?

jak twierdziłem przetrenowanie? możesz mieć jakiąś infekcje?
Humor i samopoczucie zjebane ale to już raczej też wiem czemu estradiol za nisko i prolaktyna wysoko.

W tamtą środę czyli 8.09.2021 r. wziąłem pól tabletki aromasinu i 09.09.2021 r. 1/4 tabletki arimidexu. Wiem że źle zrobiłem ale miałem czerwoną twarz i takie pieczenie na twarzy ale już raczej wiem że nie od estradiolu.
szkoda, teraz musisz poczekać z cieższymi treningami, aż ten estradiol wróci,

odpocznij sobie, tymbardziej, że niskie HDL oraz estradiol - nie ma co się katować,

siłownia na 80% (jak na nią dotrzesz), małymi ciężarami, bo na niskim estradiolu Twoje stawy są słabe,

3x30 minut w tygodniu lekkie cardio chyba spacer
Oxford pisze:
czw wrz 16, 2021 11:39 am
Kolego walczę z tym samym problemem tyle, ze u mnie z teściem leci jeszcze masteron. Hormony mam Ok ale hemoglobina i hematokryt trochę ponad normę.

Ta czerwona twarz wogole nie daje spokoju. Idę jutro do hematologa, jak się czegoś dowiem to dam Ci znać.
wysmarcin ma problem z krwinkami białymi, natomiast czerwone - hematokryt HCT i hemoglobine HGB ma w normie,

upuszczanie krwi było by stratą czasu,

natomiast Ty zacznij robić jakieś cardio, mniej żelaza w diecie, więcej pić wody i przestaniesz mieć problemy z HCT, HGB

wysmarcin

Post autor: wysmarcin » czw wrz 16, 2021 5:34 pm

Witam, dziękuje za zainteresowanie

Oxford - daj znać co Ci powiedział lekarz !

Forin:
widzę że się trochę poprawiły wyniki, jeśli chodzi o trening to nic nie zmieniłem jeśli chodzi o objętość (progres delikatny w ciężarach jest nadal, dodałem nawet w seriach zmniejszanie ciężaru i dodatkowe ruch w serii).
Bieganie to nawet postęp (dwa tygodnie temu miałem życiówkę w przełajowym biegu na 21 km - 1h 44 min (impreza amatorska a teren był bardzo wymagający długie podbiegi i dziki teren) - czas lepszy niż po asfalcie dwa lata temu :) - 98 kg.
Do tego estardiolu to się przyzwyzwczaiłem chyba i nagminnie go zbijałem na czuja bez badań (tylko niby objawami: twarz czerwona). Na siłownie chodzę. Do pracy muszę to na siłkę nie pójdę :). Wniosek - za dwa tygodnie idę zbadać ten estradiol i nie zbijam na czuja.

Co do krwinek czerwonych to biorę IP6 ale zmiana słaba tylko 1 pkt. (bez dopingu miałem 44 teraz 49.2) Pytanie - czy wiecie ile HMB trzeba brać na obniżenie czerwonych krwinek? koszt mały 210 g ostrovitu na 36 zl jes do kupienia zalecana dawka 3 gr ale żeby na krwinki działało to nie wiem (Piechoś o tym mówił i jeszcze jakiś kulturysta ale dawek nie podali)

Białe krwinki przed dopingiem miałem 54 teraz 48.80 - postaram się je poprawić, tylko nie wiem jak :) poczytam.

Trochę martwi mnie ten stan zapalny bo tego nie miałem przed dopingiem. Może dlatego że bardzo słabo śpię i organizm się nie regeneruje dobrze. Na ten sem ma pewnie wpływ też niskie estro. (biorę triritico 75, ashwaganę, melatoninę ograniczyłem do 1 mg, waleriane odrzuciłem)

Ps. na covida jestem zaszczepiony ASTRĄ może to ma jakiś wpływ na wyniki 29.06 miałem 2 dawkę

Awatar użytkownika
Forin

Post autor: Forin » czw wrz 16, 2021 6:03 pm

wysmarcin pisze:
czw wrz 16, 2021 5:34 pm
Witam, dziękuje za zainteresowanie

Oxford - daj znać co Ci powiedział lekarz !

Forin:
widzę że się trochę poprawiły wyniki, jeśli chodzi o trening to nic nie zmieniłem jeśli chodzi o objętość (progres delikatny w ciężarach jest nadal, dodałem nawet w seriach zmniejszanie ciężaru i dodatkowe ruch w serii).
Bieganie to nawet postęp (dwa tygodnie temu miałem życiówkę w przełajowym biegu na 21 km - 1h 44 min (impreza amatorska a teren był bardzo wymagający długie podbiegi i dziki teren) - czas lepszy niż po asfalcie dwa lata temu :) - 98 kg.
Do tego estardiolu to się przyzwyzwczaiłem chyba i nagminnie go zbijałem na czuja bez badań (tylko niby objawami: twarz czerwona). Na siłownie chodzę. Do pracy muszę to na siłkę nie pójdę :). Wniosek - za dwa tygodnie idę zbadać ten estradiol i nie zbijam na czuja.
Nie zbijaj tego estradiolu panicznie, estradiol to pozytywny hormon, potrzebujesz go do dobrego funkcjonowania układu immunologicznego, serca, stawów itd. Prolaktyne możesz trzymać nisko.
Co do krwinek czerwonych to biorę IP6 ale zmiana słaba tylko
IP6 możesz brać, bo masz niski HDL i estradiol, ale...
1 pkt. (bez dopingu miałem 44 teraz 49.2) Pytanie - czy wiecie ile HMB trzeba brać na obniżenie czerwonych krwinek? koszt mały 210 g ostrovitu na 36 zl jes do kupienia zalecana dawka 3 gr ale żeby na krwinki działało to nie wiem (Piechoś o tym mówił i jeszcze jakiś kulturysta ale dawek nie podali)
po co chcesz obniżać czerwone krwinki, skoro
a) masz je w normie wg badań
b) czerwone krwinki przenoszą tlen, a Ty robisz dużo cardio
?!

Popatrz - przecież sportowcy specjalnie podnoszą sobie ilość czerwonych krwinek np. EPO, a nie zbijają.
Ps. na covida jestem zaszczepiony ASTRĄ może to ma jakiś wpływ na wyniki 29.06 miałem 2 dawkę
b dobrze, przeciwciała na covid już masz
wysmarcin pisze:
czw wrz 16, 2021 5:34 pm

Białe krwinki przed dopingiem miałem 54 teraz 48.80 - postaram się je poprawić, tylko nie wiem jak :) poczytam.

Trochę martwi mnie ten stan zapalny bo tego nie miałem przed dopingiem.
tak tylko pytam o infekcje, bo Twoje wyniki to moim zdaniem przetrenowanie albo coś zupełnie zewnętrznego

wysmarcin

Post autor: wysmarcin » czw wrz 16, 2021 6:24 pm

Nie myślałem w ten sposób że czerwone krwinki są dobre do wysiłku tlenowego (mimo tego chce go mieć pod kontrolą).
Co do estardiolu to chce dodać boldenon myślę sprawdzić dawkę 80 mg na tydzień ale poczekam aż mi wzrośnie estro. (o ile wzrośnie ponad widełki przy tej dawce testosteronu 280-300 docelowo tyg)

Co do stanu zapalnego to może być też rak albo pasożyt. Zobaczymy za dwa tyg czy mi się znowu poprawi

Awatar użytkownika
Forin

Post autor: Forin » czw wrz 16, 2021 6:32 pm

wysmarcin pisze:
czw wrz 16, 2021 6:24 pm
Nie myślałem w ten sposób że czerwone krwinki są dobre do wysiłku tlenowego (mimo tego chce go mieć pod kontrolą).
Co do estardiolu to chce dodać boldenon myślę sprawdzić dawkę 80 mg na tydzień ale poczekam aż mi wzrośnie estro
boldenon będzie OK dla Ciebie, podniesie właśnie czerwone krwinki i anaboliczność,

nie bój się tych czerwonych krwinek nie są Twoim problemem i przy ilości cardio które robisz nigdy nie będą. Jestem na 430mg teścia, 300mg boldenonu, robię cardio i czerwone są OK.

cały czas bierzesz HCG?
wysmarcin pisze:
czw wrz 16, 2021 6:24 pm
Co do stanu zapalnego to może być też rak albo pasożyt. Zobaczymy za dwa tyg czy mi się znowu poprawi
no tak, dlatego sugeruje zrobić sobie odpoczynek (aż wróci estradiol do minimalnych poziomów ~około tydzień) i obczaić czy to przetrenowanie czy coś zewnętrznego

Oxford

Post autor: Oxford » czw wrz 16, 2021 7:50 pm

Forin pisze:
czw wrz 16, 2021 2:58 pm
wysmarcin pisze:
śr wrz 15, 2021 2:44 pm

Obrazek

te wyniki Ci się poprawiły. co mogło mieć na to wpływ?

jak twierdziłem przetrenowanie? możesz mieć jakiąś infekcje?

szkoda, teraz musisz poczekać z cieższymi treningami, aż ten estradiol wróci,

odpocznij sobie, tymbardziej, że niskie HDL oraz estradiol - nie ma co się katować,

siłownia na 80% (jak na nią dotrzesz), małymi ciężarami, bo na niskim estradiolu Twoje stawy są słabe,

3x30 minut w tygodniu lekkie cardio chyba spacer
Oxford pisze:
czw wrz 16, 2021 11:39 am

wysmarcin ma problem z krwinkami białymi, natomiast czerwone - hematokryt HCT i hemoglobine HGB ma w normie,

upuszczanie krwi było by stratą czasu,

natomiast Ty zacznij robić jakieś cardio, mniej żelaza w diecie, więcej pić wody i przestaniesz mieć problemy z HCT, HGB
Ok dzięki wielkie za poradę, fakt ostatnio mało robiłem cardio ale to przez to, ze w robocie po 20 tys kroków dziennie robiłem i już mi się nie chciało :)
Już wizytę u hematologa zostawię bo jest jutro, zobaczymy z ciekawości co powie, gorzej jak zacznie szukać w stronę czerwienicy.

ODPOWIEDZ