niski testosteron - wizyta u endokrynologa

Moderatorzy: Steroidologia, Euro-Pharmacies-Trener21

Tom29

niski testosteron - wizyta u endokrynologa

Post autor: Tom29 » pt cze 11, 2021 12:56 pm

Cześć.

To mój pierwszy post/temat na forum, ponieważ chciałbym zasięgnąć rady.
Mam 29 lat, od jakiegoś czasu skarżyłem się na brak energii, słabe libido, niskie samopoczucie. Zrobiłem sobie badania hormonów tarczycy + testosteron.

TSH - 4.02 uU/ml (0.27-4.2)
FT4 - 16.21 pmol/l (12.00-22.00)
Testosteron - 338 ng/dl (175-781)

Z wynikami poszedłem do endokrynologa, który stwierdził, że najpierw doprowadzimy tarczycę do porządku, a później zajmiemy się testosteronem. Tak też zrobiliśmy, po 3 miesiącach wyniki hormonów tarczycy były zadowalające, a jednak samopoczucie na takim samym poziomie. Endokrynolog przepisał mi dwa pudełka żelu Androtop i kolejna wizyta za 3 miesiące wraz z badaniem poziomu testosteronu i estrogenu. Na żelu sytuacja podobna jak wcześniej, poprawa libido i samopoczucia znikoma. Zrobiłem więc badania, tym razem szersze, które zamieszczam w załączniku i poszedłem na wizytę.

Przepisał mi 2 opakowania testosteron prolongatum (czyli 10 ampułek) po 1ml - 100mg/ml, jedna ampułka domięśniowo co dwa tygodnie. Po tym czasie znów kontrola, ale według lekarza testosteron po tej terapii powinien wrócić co najmniej w połowę widełek. Spytałem, czy po skończeniu terapii nie spowoduje to jeszcze większego obniżenia poziomu testosteronu, stwierdził, że nie, ponieważ pobudzi to jądra do produkcji własnego i wszystko powinno się unormować. I teraz moje pytanie, czy stosować się do tych zaleceń, czy szukać innego endokrynologa ? Nie chciałbym działać na własną rękę.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Załączniki
badania.jpg
(91.32 KiB) Nie pobierany

Awatar użytkownika
Euro-Pharmacies-Trener21

Re: niski testosteron - wizyta u endokrynologa

Post autor: Euro-Pharmacies-Trener21 » pt cze 11, 2021 2:40 pm

Cześć Tom29,

Poziom "polskiej" służby zdrowia to jest jakiś śmiech na sali albo gorzej. Czy ten kretyn naprawde myśli, że 10 ampułek teścia 100mg/ml załatwi sprawę na dobre a po odstawieniu Twój naturalny testosteron wzrośnie? To są jakieś półgłówki a nie lekarze. Wybacz, zdenerwowałem się, ale jak można w ten sposób ludzi "leczyć"?!

Sprawa jest prosta. Jeżeli chcesz czuc się zajebiście, budować powoli świetną sylwetkę, mieć wysokie libido i motywację to musisz być cały czas na testosteronie zewnętrznym i czasami dodatkowych środkach, które zalecę poniżej. Nie napisałeś jaki masz cel, czy tylko i wyłącznie samopoczucie, czy jednak chciałbyś mieć efekty sylwetkowe więc dobiorę dla Ciebie dawki i środki pod samopoczucie i sylwetkę a jeżeli nie zależy Tobie na wyglądzie to napisz mi a zmniejszę dawki do klasycznego HTZ (hormonalna terapia zastępcza).

Co zalecam:
1) Testosteron Enantan/Cypionat 350mg w tygodniu - najlepiej podzielone na 2 dawki tygodniowo np. poniedziałek i czwartek.
2) HCG - to stosujesz non stop będąc na Testosteronie! 300iu co 2 dni lub 600-750iu 2x w tyg.
3) Masteron Enantan 500mg w tyg tak samo podzielone na 2 dawki - stosuj razem z Testosteronem w jednej iniekcji. Masteron da Tobie zupełnie nową jakość życia, ogromne libido, dużo energii na codzień i motywacji do działania, więcej siły na treningu. Poczujesz się jak 18-sto latek. Każdemu mężczyźnie w średnim++ wieku zalecam ten środek. Po 6-8tyg podziękujesz mi, że go poleciłem. Jedyne co to może Cię trochę wysypać pryszczami jeżeli jesteś bardzo podatny na DHT, którego Masteron jest pochodną. Zlikwidujesz je permanentnie kuracją Izotekiem o ile będzie taka potrzeba. Pisałem o tym więcej w tym temacie: viewtopic.php?f=3&t=976
4) Po 4 tyg. od rozpoczęcia kuracji robisz badanie krwi: morfologia, estradiol, prolaktyna, profil lipidowy - WYNIKI DO MNIE DO ANALIZY A POPROWADZĘ DALEJ.

Zapraszam do zamawiania środków Euro-Pharmacies u mnie na PRIV. Dostaniesz 10% RABATU!
ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW !!!

:arrow: https://euro-sterydy.pl/

CHCESZ 10% RABAT NA EURO-Pharmacies? ZAMAWIAJ U MNIE NA PRIV!

Tom29

Post autor: Tom29 » pt cze 11, 2021 4:41 pm

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

Moim celem jest poprawa samopoczucia, libido, motywacji i ogólnie satysfakcji z życia. Sylwetka ma drugorzędne znaczenie. Prowadzę aktywny tryb życia, więc z wyglądu jestem zadowolony. Dlatego też celowałbym w zdecydowanie niższe dawki, typowo HTZ, ewentualnie po jakimś czasie korygować w zależności od samopoczucia/efektów. Z tego co czytałem, to wiele osób z powodzeniem stosuje 100mg/tydzień. Czy uważasz taką dawkę za skuteczną ? Z masteronu początkowo wolałbym zrezygnować, żeby sprawdzić jak organizm zareaguje na sam T i HCG.

Marcin88

Post autor: Marcin88 » pt cze 11, 2021 7:45 pm

Tom29 pisze:
pt cze 11, 2021 12:56 pm
Cześć.

To mój pierwszy post/temat na forum, ponieważ chciałbym zasięgnąć rady.
Mam 29 lat, od jakiegoś czasu skarżyłem się na brak energii, słabe libido, niskie samopoczucie. Zrobiłem sobie badania hormonów tarczycy + testosteron.

TSH - 4.02 uU/ml (0.27-4.2)
FT4 - 16.21 pmol/l (12.00-22.00)
Testosteron - 338 ng/dl (175-781)

Z wynikami poszedłem do endokrynologa, który stwierdził, że najpierw doprowadzimy tarczycę do porządku, a później zajmiemy się testosteronem. Tak też zrobiliśmy, po 3 miesiącach wyniki hormonów tarczycy były zadowalające, a jednak samopoczucie na takim samym poziomie. Endokrynolog przepisał mi dwa pudełka żelu Androtop i kolejna wizyta za 3 miesiące wraz z badaniem poziomu testosteronu i estrogenu. Na żelu sytuacja podobna jak wcześniej, poprawa libido i samopoczucia znikoma. Zrobiłem więc badania, tym razem szersze, które zamieszczam w załączniku i poszedłem na wizytę.

Przepisał mi 2 opakowania testosteron prolongatum (czyli 10 ampułek) po 1ml - 100mg/ml, jedna ampułka domięśniowo co dwa tygodnie. Po tym czasie znów kontrola, ale według lekarza testosteron po tej terapii powinien wrócić co najmniej w połowę widełek. Spytałem, czy po skończeniu terapii nie spowoduje to jeszcze większego obniżenia poziomu testosteronu, stwierdził, że nie, ponieważ pobudzi to jądra do produkcji własnego i wszystko powinno się unormować. I teraz moje pytanie, czy stosować się do tych zaleceń, czy szukać innego endokrynologa ? Nie chciałbym działać na własną rękę.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Dodam swoje 3 grosze. Lekarz który Cię ,,prowadzi,, nie nadaje się! Po pierwsze dawka prolongatum czyli o estrze enantanu 100mg co 14 dni jest stanowczo za mało! Po tygodniu Twój testosteron będzie jeszcze na niższym poziomie niż przed terapią. Pamiętaj kazda dawka podowanego testosteronu engzogennego (zewnątrz) blokuję Twoją naturalna produkcję testosteronu i po 7 dniach bedziesz miał w dolnej graniy. Sam osobiście stosowałem prolonagatum 1 ampułke na 7 dni. W 4 dniu miałem 700 ng/dl a pod koniec tygodnia przed następna iniekcją 580 mg/dl. Czułem się źle. zmienilem na inne estr cyiponat i troche większą dawke i czuję się bardzo dobrze.
Musisz sobie sam dobrać ,,dawkę,, testosteronu tak aby był w górym zakresie referencyjnym lub troche poza czyli około 1000 ng/dl.
Polecam tez trenera który Ci rozpisał schemat przyjmowania testosteronu i trzmynia się pewnych zasad. Na pewno to bedzie dużo zdrowsze niż słuchania ,,lekarza,, który twierdzi że testosteron pobudzi Twoje jądra do większej produkcji... hehe dobre. no coż no coment.
Pamiętaj o okresowych badaniach co jakiś czas i będzie wszystko dobrze.
Pozdrawiam

Tom29

Post autor: Tom29 » pt cze 11, 2021 8:34 pm

Marcin88 pisze:
pt cze 11, 2021 7:45 pm
Dodam swoje 3 grosze. Lekarz który Cię ,,prowadzi,, nie nadaje się! Po pierwsze dawka prolongatum czyli o estrze enantanu 100mg co 14 dni jest stanowczo za mało! Po tygodniu Twój testosteron będzie jeszcze na niższym poziomie niż przed terapią. Pamiętaj kazda dawka podowanego testosteronu engzogennego (zewnątrz) blokuję Twoją naturalna produkcję testosteronu i po 7 dniach bedziesz miał w dolnej graniy. Sam osobiście stosowałem prolonagatum 1 ampułke na 7 dni. W 4 dniu miałem 700 ng/dl a pod koniec tygodnia przed następna iniekcją 580 mg/dl. Czułem się źle. zmienilem na inne estr cyiponat i troche większą dawke i czuję się bardzo dobrze.
Musisz sobie sam dobrać ,,dawkę,, testosteronu tak aby był w górym zakresie referencyjnym lub troche poza czyli około 1000 ng/dl.
Polecam tez trenera który Ci rozpisał schemat przyjmowania testosteronu i trzmynia się pewnych zasad. Na pewno to bedzie dużo zdrowsze niż słuchania ,,lekarza,, który twierdzi że testosteron pobudzi Twoje jądra do większej produkcji... hehe dobre. no coż no coment.
Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź!
Przeczytałem też Twój temat. Dużo ciekawych, pomocnych informacji. Keep us updated. :)
Po jakim czasie warto wprowadzać ewentualne zmiany w dawkowaniu ? 4-6 tygodni ?

Kolunio1

Post autor: Kolunio1 » pt cze 11, 2021 10:27 pm

Jeśli chodzi o TRT to myślę że dawka dobrego cypionate 150mg na początek będzie ok po 4 tygodniach zrobisz badania takie jak zalecił trener21, oraz będziesz widział jak się czujesz. Wtedy zobaczysz czy zostać na tej dawce czy zwiększyć. Zwiększać możesz stopniowo o 25mg. Jeśli nie chcesz masteronu, a zależy Ci na podniesieniu libido, dodaj proviron 1 tabletka dziennie, po pół rano i wieczorem. Będziesz zadowolony ;)
Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Euro-Pharmacies-Trener21

Post autor: Euro-Pharmacies-Trener21 » pt cze 11, 2021 11:43 pm

Tom29 pisze:
pt cze 11, 2021 4:41 pm
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

Moim celem jest poprawa samopoczucia, libido, motywacji i ogólnie satysfakcji z życia. Sylwetka ma drugorzędne znaczenie. Prowadzę aktywny tryb życia, więc z wyglądu jestem zadowolony. Dlatego też celowałbym w zdecydowanie niższe dawki, typowo HTZ, ewentualnie po jakimś czasie korygować w zależności od samopoczucia/efektów. Z tego co czytałem, to wiele osób z powodzeniem stosuje 100mg/tydzień. Czy uważasz taką dawkę za skuteczną ? Z masteronu początkowo wolałbym zrezygnować, żeby sprawdzić jak organizm zareaguje na sam T i HCG.
Zatem wprowadzam korekty:
1) Testosteron Enantan/Cypionat w dawce 150mg tygodniowo najlepiej podzielonej na 2 zastrzyki po 75mg
2) HCG 250iu co 2 dni
3) Po jakimś czasie polecam spróbować Masteronu bo życie mamy tylko jedno a szkoda tego nie zasmakować
4) Po 4 tyg. od rozpoczęcia kuracji robisz badanie krwi: morfologia, estradiol, prolaktyna, profil lipidowy i pokazujesz mi a poprowadzę dalej
ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW !!!

:arrow: https://euro-sterydy.pl/

CHCESZ 10% RABAT NA EURO-Pharmacies? ZAMAWIAJ U MNIE NA PRIV!

Marcin88

Post autor: Marcin88 » sob cze 12, 2021 7:28 am

Tom29 pisze:
pt cze 11, 2021 8:34 pm
Marcin88 pisze:
pt cze 11, 2021 7:45 pm
Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź!
Przeczytałem też Twój temat. Dużo ciekawych, pomocnych informacji. Keep us updated. :)
Po jakim czasie warto wprowadzać ewentualne zmiany w dawkowaniu ? 4-6 tygodni ?
Dzieki, jesli chodzi o mnie to stosuję 2x w tygodniu cypionate czyli poniedziałek i piątek w strzykawce po 0,3ml. Wynik powyzej 1000 ng/dl.
zmiany możesz wprowadzić po ostatniej iniekcji 100mg po tygodniu.

Tom29

Post autor: Tom29 » sob cze 12, 2021 9:41 am

Doceniam Waszą pomoc, dzięki!
Do kolegi Trener21 odezwę się na dniach zapewne.

Mam jeszcze parę wątpliwości, które chciałbym rozwiać przed wejściem na cykl.
Za jakieś 4 lata planujemy z partnerką założyć rodzinę. Czy trzeba wtedy schodzić z HTZ i robić jakiś dodatkowy odblok ?
Druga rzecz, załóżmy że z jakiś przyczyn chciałbym/musiałbym odstawić HTZ. Jak wygląda procedura w takim wypadku, zakładając, że biorę HCG równolegle z T przez cały czas ?
I ostatnia rzecz, mianowicie czy regularne badanie poziomu LH, to dobry wyznacznik tego, czy z płodnością jest wszystko w porządku ?

Marcin88

Post autor: Marcin88 » ndz cze 13, 2021 6:44 am

Testosteron podajesz cały czas z HCG czyli np. 250 j co 2 dwa dni. Jeżeli będziesz chciał na 100% mieć pewnośc że jestes płodny to odstawiasz testosteron wchodzisz na odblok który składa się z HCG i klomifenu ). Pozniej sprowrotem wchodzisz na Testosteron i kontynujesz do kiedy chcesz.
Podczas podawania testosteronu zeruja sie Twoje hormony gonatropinonowe czyli LH i FSH. Podajac samo HCG na badaniach nadal bedzie nie wykrywalne LH i FSH bedzie oscylowalo wokol 0. Dopiero po odstawieniu testosteronu i wlaczeniu clomidu lub tamoxifenu wartosci zaczna te wzrastac.
HCG czyli gonadotroipna kosmowkowa to tak zwane syntentyczne LH ktore jest zastepowane do pobudzenia produkcji komorek leydiga w jadrach dzieki nim produkujesz swoj wlasny endogenny testosteron oraz wzrost i dojrzewanie plemnikow.

ODPOWIEDZ