Pyszny deser o niskiej zawartości węglowodanów, utrzyma poziom cukru we krwi na optymalnym poziomie i przyśpieszy Twój metabolizm!

Kalorie: 60

Węglowodany: 8g

Białko: 5g

Tłuszcz: 1g

Składniki:

1 porcja galaretki
1 miarka Optimum Nutrition Gold Standard 100% Whey, Strawberry Banana bądź innego białka o podobnym smaku
1 pełna szklanka mleka o niskiej zawartości tłuszczu
2 szklanki truskawek
1 szklanka bitej śmietany, beztłuszczowej

Przygotowanie:

Przygotuj jedną galaretkę zgodnie z instrukcją na paczce, gdy proszek praktycznie się rozpuści dodaj proszek białkowy, następnie mieszaj aż do kompletnego rozpuszczenia
Wlej mieszankę do naczynia o wymiarach 22×30, następnie całość umieść w lodówce
Gdy galaretka będzie gotowa, dodaj do niej bitą śmietanę, jeśli chcesz zwiększyć zawartość białka w deserze, możesz dodać jedną miarkę białka smakowego np waniliowego, dzięki czemu całość nabierze również nieco słodszego smaku
Galaretkę z bitą śmietaną udekoruj pokrojonymi kawałkami truskawek, możesz ułożyć je w dowolny kształt, wykorzystując swoją kreatywność dodasz wyjątkowości swojemu deserowi,
Przechowywać w stanie schłodzonym, najlepiej w lodówce lub innym zimnym miejscu.

Czas i trudność przygotowania:

Przygotowanie takiego pysznego deseru jest bardzo proste, nikt nie powinien mieć z tym kłopotów, nie trzeba być szefem kuchni.

W związku z tym, że nie musimy nic gotować, piec ani smażyć, nasz deser będzie gotowy w kilka minut, zazwyczaj średni czas przygotowywania wynosi 5 minut, ale wszystko zależy od naszego pośpiechu, bądź jego braku.

Deser z galaretką, bitą śmietaną, truskawkami i białkiem jest świetną opcją do zrobienia na każdą imprezę, większość osób uwielbia takie połączenie tych składników. Możemy dowolnie dobrać smak naszej odżywki białkowej, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jest również bardzo dobrym pomysłem na szybki, łatwy w przygotowaniu deser.

Możemy zrobić większą ilość za jednym razem i odłożyć do lodówki, będzie na nas czekał, gdy wrócimy po ciężkim dniu do domu.