1. Składniki

Grillowana kanapka z szynką i serem to doskonały pomysł zarówno na śniadanie, jak i przekąskę w ciągu dnia. Takie połączenie dostarcza organizmowi siły i energii, która jest tak potrzebna szczególnie rano. Jest to też urozmaicenie jadłospisu, a sama kanapka zawiera wiele wapnia i białka. Aby przygotować taką kanapkę, potrzebujemy 2 kromki chleba Ezechiela, 2 plastry szynki o obniżonej zawartości sodu, 1 plaster niskotłuszczowego sera cheddar, 1 porcję kanapkową szpinaku, bezglutenowy majonez i musztardę. Do doprawienia kanapki może użyć własnych przypraw. Podobnie — jako dodatków możemy użyć ulubionych warzyw czy składników, aby urozmaicić całą kanapkę i sprawić, że będzie jeszcze smaczna.

2. Przygotowanie

Przygotowywanie kanapki rozpoczynamy od posmarowania obu kromek z jednej strony beztłuszczowym majonezem. Kromki chleba oraz plastry szybki umieszczamy na grillu lub otwartym tosterze i smażymy ok. 1-2 minut w taki sposób, aby chleb był chrupiący, a szynka zarumieniła się. W kolejnym kroku zdejmujemy z grilla chleb i szynkę. Na sam spód układamy jedną z grillowaną kromkę — chrupiącą stroną do dołu, na nią kładziemy plastry szynki, ser cheddar, szpinak. Całość przykrywamy drugą kromką — chrupiącą częścią do góry. Tak złożony griller umieszczamy na grillu i pieczemy ok. 30 – 60 sekund. Po tym czasie odwracamy kanapkę na drugą stronę i powtarzamy czynność, aż ser się roztopi i rozleje.

Przygotowaną kanapkę można doprawić musztardą lub innymi dodatkami według uznania. Jest ona też doskonała zarówno na ciepło, jak i na zimno. Jeśli nie mamy pomysłu co zjeść w trakcie lunchu, możemy zapakować ją ze sobą i zjeść w pracy.

3. Czas i trudność przygotowania

Przygotowanie takiej kanapki jest bardzo proste. Poprzedzą sobie z tym zadaniem osoby, które nie są mistrzami w kuchni. Czas, jaki potrzebujemy na przygotowanie tej przekąski to ok. 10 minut. Na łączny czas składa się 5 min przygotowania oraz 5 minut pieczenia. Kanapka zawiera 329 kalorii, 44 g. węglowodanów, 27 g. białka i 5 g. tłuszczu.