Heksarelina (Hex) jest wydzielanym hormonem wzrostu GH . Peptyd ten strukturalnie podobny jest do GHRP-6, peptydów z rodziny czynnika wzrostu, które stymulują wydzielanie hormonu wzrostu (GH). Często jest stosowany do leczenia medycznego niedoboru GH.

Mimo że Hexarelin jest stosunkowo nowym peptydem, to heksarelina staje się popularnym wyborem jako lek zwiększający wydajność organizmu. W Polsce Heksarelina jest dostępna za pośrednictwem producenta Euro-pharmacies.

Heksarelina ze względu na zdolność do zwiększania wydzielania naturalnego hormonu wzrostu, a raczej można porównać jej działanie jako podobne do tych z syntetycznego hormonu wzrostu, chociaż w nieco mniejszym stopniu. Efekty jej stosowania obejmują: wzrost wytrzymałości, wzrost nowych włókien mięśniowych, zwiększenie wielkości istniejących włókien mięśniowych, ochrona neuronów, odmładzanie, ochrony i uzdrawiania. Również receptory GH w tkance tłuszczowej pozwalają na potencjalną redukcję tłuszczu ze względu na stosowanie heksareliny przez użytkownika. Zwiększenie liczby krążącego GH w organizmie przez heksareline, powoduje zwiększenie poziomu insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1) który rośnie w wątrobie. IGF-1 jest główną przyczyną wzrostu mięśni w odpowiedzi na stymulację hormonem wzrostu.
Nie ma co się obawiać że przy stosowaniu Hexarelin , zwiększy nam się apetyt ,doładowania (w przeciwieństwie do GHRP-6 gdzie występuje ekstremalny wzrost apetytu) z powodu jego niezdolności do drastycznego zwiększenia poziomu greliny, które są odpowiedzialne za odczuwanie głodu i szybszego opróżniania żołądka .

W badaniach, w których heksarelina podawano podskórnie, hormon wzrostu, mierzono poprzez stężenie w osoczu krwi, hormon wzrostu GH znacznie wzrósł w ciągu trzydziestu minut od wstrzyknięcia peptydu. Natomiast poziom hormonu wzrostu spadł z powrotem do normalnego stanu, około czterech godzin po wstrzyknięciu . Wzrost GH okazał się skuteczny do 2 mg / kg, dalsze zwiększenie dawki okazał się nieskuteczny w wywoływaniu odpowiedzi GH .
Wyniki wykazały, że efekt heksareliny w sprawie stymulacji hormonu wzrostu GH , występuje pomiędzy 4 a 16 tygodniem.

Jakiś czas temu heksarelina , używana w dawce około 200mcg / dzień, dała bardzo dobre rezultaty, zwłaszcza bardzo dobre dla uzdrowienia ran ciała , spalania tłuszczu, pomaga zdobyć trochę masy mięśniowej.

Wśród kulturystów zauważono że, niektórzy z ciężarowców, byli w stanie wykorzystać heksareline do leczenia starych urazów jak i uzyskiwali łagodzenie bólu w nowych urazach. Wśród sondy u profesjonalnych sportowców , wyszła opinia że 400 mcg / dzień heksareliny dało im podobne wyniki do niskich dawek hormonu wzrostu (może 1-2 IU / dzień , mniej więcej taki odpowiednik ).
Ogólnie rzecz biorąc, heksarelina jest dobrym peptydem , szczególnie do wszystkich celów anabolicznych. Ponadto, ponieważ wiemy, że IGF i stosowanie GH powoduje zamknięcie swoich endogennych poziomów tych hormonów, heksarelina wydaje się również bardzo przydatna dla “GH-PCT” lub “IGF-PCT”, ponieważ może pomóc przywrócić naturalny poziom tych hormonów po cyklu.