Jeżeli chodzi o właściwości lecznicze, to GHRP w dawce 150-200 mcg 3 razy dziennie to z pewnością dosyć atrakcyjny wybór w porównaniu do HGH w dawkach takich jak 2-4 IU na dobę. Mówi się że GHRP może być nawet lepszym wyborem.

Biorąc GHRP , spodziewajmy się że będzie ono oddziaływało na stymulowanie uwalniania GH przez pracę greliny, jest to hormon produkowany głównie w żołądku. Poprzez aktywację receptora greliny, grelina stymuluje produkcję hormonu wzrostu. Ma też sporo innych ciekawych działań.
W odniesieniu do leczenia, peptydy z rodziny GHRP mogą stymulować różnicowanie komórek macierzystych, zmniejszanie katabolizmu i ma działanie przeciwzapalne. Jest to dodatek do efektów z wymuszania produkcji hormonu wzrostu.
Skutki uboczne iniekcji z GHRP-6 to wzrost apetytu , oraz inne które mają również pozostałe peptydy GHRP np , wzrost kortyzoul, prolaktyny, podwyższony estradiol i motoryka żołądka. Wszystkie one są wynikiem pracy w stosunku do receptora greliny: grelina sama wykonuje wszystkie te rzeczy. Zazwyczaj żaden z tych skutków ubocznych nie jest problemem , kiedy dawkowanie jest w odpowiednich ilościach w cyklach peptydowych.
GHRP-6 wykazuje właściwościach GH , dzięki uwalnianiu greliny i najprawdopodobniej również dzięki jej zapewnia leczenie i regeneracje mięśni.
Ipamorelin wykazuje właściwości GH , również dzięki uwalniającej się grelinie, ale co bardzo dobre, ma niewielki wpływ na wzrost apetytu, kortyzolu i prolaktyny. I wydaje się, że ma stosunkowo niewielki wpływ na motorykę żołądka. Po wielu badaniach laboratoryjnych wychodzi na to że Ipamorelin jest efektywniejszym agonistą receptora greliny w niektórych częściach ciała. Wytwarza przez Ipamorelin ,grelina doskonale działa w odniesieniu do leczenia, różnicuje komórki macierzyste, działa anty kataboliczne i ma właściwości przeciwzapalne.
GHRP-2 może być, patrząc na to obiektywnie, tak w połowie drogi między GHRP-6 i Ipamorelin , w odniesieniu do innych skutków niż stymulacja hormonu wzrostu. To ma wpływ greliny w zwiększeniu kortyzolu i prolaktyny (gdy estrogen jest wysoki), ale ma mniejszy wpływ na apetyt i na motorykę żołądka.
Do celów leczniczych ja osobiście wybieram GHRP-6 bądź GHRP-2 , zaletą peptydów w porównaniu do Hormonu wzrostu jest na pewno ich cena .
A podczas gdy stosujemy cykl z sterydów anabolicznych, myślę, że warto przemyśleć włączenie skromnej dawki GHRP do cyklu , co dało by znakomite rezultaty w budowie i regeneracji mięśni, oczywiście super rozwiązaniem było by dodanie HGH , ale tak jak pisałem u góry wyznacznikiem są finanse jakimi dysponujemy.
Oczywiście badania naukowe z wykorzystaniem GHRP i to co czytamy w artykułach naukowych to jedno , a to co występuje w praktyce to drugie . Jednak śmiało można powiedzieć że peptydy z rodziny GHRP naprawdę działają , i nie pustoszą tak naszej kieszeni , jak HGH , chociaż jeżeli nie ograniczają nas finanse to polecił bym stosowanie dłuższej kuracji na HGH , ale peptyd GHRP-2 lub 6 również może być wspaniałym dodatkiem.
Pamiętaj że jeżeli zależy ci na pewnych i sprawdzonych środkach anabolicznych zapraszamy na euro-sterydy.pl