Sterydy jak je zażywać?

Chcesz mieć piękne ciało? Pragniesz, aby Twoja tkanka mięśniowa mocno się rozbudowała a tkanka tłuszczowa uległa redukcji? Fascynuje Cię ciało kulturystów i pragniesz wyglądać tak jak Oni? Nie wiesz jednak jak tego dokonać? W tym artykule dowiesz się w jaki sposób zrobić iniekcje domięśniową sterydów w łatwy i bezpieczny sposób.

Spis treści:

 1. W jaki sposób można przyjmować sterydy?
 2. Iniekcja sterydowa, czyli przyjmowanie sterydów w zastrzykach
 3. Jak zabrać się za iniekcje sterydową?
 4. Co będzie potrzebne do iniekcji sterydowej?
 5. Iniekcja sterydowa domięśniowa – ale jakie mięśnie wybrać?
 6. Jak się przygotować do wykonania zastrzyku?
 7. Iniekcja sterydowa – do dzieła!

W jaki sposób można przyjmować sterydy?

Można wyróżnić wiele form przyjmowania sterydów. Wszystko zależy od powodu z jakiego je przyjmujemy oraz efektu jaki chcemy uzyskać. Steroidy można wprowadzać do organizmu w postaci tabletek czyli doustnie. Podawany jest on również domięśniowo, dożylnie, miejscowo, doodbytniczo a także w postaci zastrzyków.

Iniekcja sterydowa, czyli przyjmowanie sterydów w zastrzykach

Zastanawiasz się w jaki sposób przyjmować sterydy? Nie możesz się zdecydować czy zażywać tabletki czy lepiej stosować zastrzyki? Hmm oczywiście wybór należy do Ciebie. Pewnie większość osób swoją przygodę ze sterydami rozpocznie stosując formę oralną, jednakże w pewnym momencie pewnie pojawi się ochota spróbowania czegoś innego. Tabletki z pewnością dużo bardziej obciążają wątrobę, jednakże stosowanie ich jest zupełnie bezbolesne. Zastrzyki nie powodują dużego dyskomfortu a ich działanie jest szybkie. Przeczytaj ten artykuł a dowiesz się jak przeprowadzić iniekcję i sam zdecydujesz czy chcesz ją stosować.

Zacznijmy od tego, że można wyróżnić dwie formy zastrzyków. Pierwsza z nich to iniekcja domięśniowa druga zaś to podskórna. Jednakże większość osób do aplikacji sterydów anabolicznych stosuje iniekcję domięśniową.

Podczas iniekcji bardzo ważne jest zachowanie higieny. Jest to tak oczywiste, że chyba nie trzeba o tym nawet wspominać, ale dla bezpieczeństwa zwracam na ten fakt uwagę. Niektórzy podczas iniekcji nie zachowują środków bezpieczeństwa higienicznego co może mieć wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego pamiętaj o niej. Zdrowie masz tylko jedno i to Ty musisz o nie dbać.

Jak zabrać się za iniekcje sterydową?

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz przyjmować sterydy poprzez zastrzyki, to już masz jedną z bardzo ważnych decyzji za sobą. Teraz czas aby zdecydować  jaki steryd wybrać oraz jak ułożyć cykl. Następnie należy wybrać mięsień, do którego chcesz podawać preparat. A później już z górki, wystarczy tylko krok po kroku postępować według wskazówek zawartych w artykule i wszystko przebiegnie łatwo i przyjemnie.

Co będzie potrzebne do iniekcji sterydowej?

Przed przystąpieniem do wykonania zastrzyku sterydowago należy przygotować wszelkie niezbędne rzeczy. Zastanawiasz się co Ci się przyda? Oto niezbędnik do iniekcji:

 • oczywiście niezbędny będzie steryd jaki chcesz wprowadzić do swojego organizmu
 • strzykawka 2 albo 5 ml. Sam zdecyduj, którą wybierzesz ale 2 ml wydaje się odpowiednia, ponieważ jest ona wystarczająco długa aby nabrać preparat a jednocześnie odpowiednio mała, żeby przeprowadzić iniekcję
 • igły – będą potrzebne dwie. Jedna do wbijania a druga do naciągania. Jeśli chodzi o igłę do wbijania to jej grubość i długość jest uzależniona od miejsca, w które będzie wykonywany zastrzyk. Najbardziej opcjonalna wydaje się być 0,6×40. Pierwsza wartość 0,6 oznacza średnicę przedstawioną w milimetrach, druga zaś to długość igły. Możesz również używać innych wariantów. Często podczas zastrzyku w pupę stosowana jest (0.8), w udo (0.7 lub 0.6 w zależności od ilości tkanki tłuszczowej), bark (0.6). Do naciągania można zastosować igłę 1.2. Zastanawiasz się po co za dwie? Odpowiedź jest prosta, raz używa igła może już nieco się stępić.
 • waciki kosmetyczne do przetarcia
 • coś do odkażenia, może być spirytus. Najwygodniej będzie jeśli preparat ten będzie w sprayu
 • spokój, brak pośpiechu i cisza to na pewno przyda się szczególnie przy pierwszej iniekcji.

Iniekcja sterydowa domięśniowa – ale jakie mięśnie wybrać?

Skoro wiemy już jak to zrobić, to zastanówmy się teraz jaki mięsień wybrać. Tylko czym się kierować przy wyborze? Zasada jest dość prosta. Jeśli mięsień jest duży wtedy łatwiej przyswoi i rozprowadzi preparat. Wynika z tego, iż najlepszy będzie mięsień pośladkowy, jednakże jak wykonać tam zastrzyk. Jeśli ktoś Ci w tym pomoże to ten mięsień będzie najlepszy, jeśli jednak jesteś zdany sam na siebie wybierz udo. To również doskonałe miejsce na iniekcje. Można również podawać zastrzyki w inne miejsca, np. bark, klatka piersiowa, triceps. Jednakże na początek najłatwiej będzie zrobić to w udo, a dokładniej na  środkowej jego części, lekko po stronie zewnętrznej. W tym miejscu mięsień ten jest najgrubszy oraz największy.

Jak się przygotować do wykonania zastrzyku?

Przygotowanie do iniekcji to ważny element. Już wcześniej wspomniana higiena pełni tutaj bardzo ważną rolę. Dlatego umyj dokładnie ręce przed przystąpieniem do tego działania. Wyjmij z opakowania dużą igłę oraz strzykawkę, połącz je ze sobą. Ważne jest aby igła nie miała kontaktu z Twoimi palcami. Zdezynfekuj alkoholem gumę fakonu czy też ampułkę. Nabierz do strzykawki odpowiednia ilość preparatu. Zdejmij  dużą igłę i w jej miejsce załóż małą igłę. Tu również jest bardzo ważne, aby nie dotykać jej palcami. Ostatnie już czynność, którą musisz wykonać w przygotowaniu to pozbycie się powietrza, które znajduje się w strzykawce. W tym momencie Twój sprzęt jest już gotowy do iniekcji.

Iniekcja sterydowa – do dzieła!

Kiedy wszystko jest już przygotowane pora na przystąpienie do akcji. Z pewnością jeśli będziesz wykonywał iniekcje po raz pierwszy może towarzyszyć Ci uczucie niepokoju. Dlatego ważne jest abyś się nie śpieszył. Zadbaj o cisze i spokój podczas tego zabiegu. Spróbuj się zrelaksować, połóż się wygodnie lub jeśli wolisz to usiądź. Mięsień, w który będzie wykonywany zastrzyk nie może być zbytnio spięty. Postaraj się rozluźnić, pomasuj go. I do dzieła!

 1. Zdezynfekuj miejsce iniekcji poprzez przetarcie go nasączonym alkoholem wacikiem kosmetycznym
 2. Warto wypuścić maleńką kropelkę soku, aby upewnić się, że nie ma już powietrza w strzykawce
 3. Przebij skórę igłą – to chyba chwila, której się większość osób najbardziej obawia. Należy rozbić to szybko, zdecydowanym ruchem. Igła powinna być wbita pod kątem około 70 stopni
 4. Utrzymaj kąt 70 stopni i wbijaj igłę w mięsień. Staraj się nie przekręcać jej na boki. Jeśli poczujesz ból, może to oznaczać, że natrafiłeś, np. na jakiś zrost czy nerw. Nie martw się, może tak się zdarzyć, podczas dłuższego stosowania iniekcji. Nie denerwuj się, nie wyciągaj igły tylko delikatnie i powolutku przebij to
 5. Zostaw odrobinę igły niewbitej do końca – około pół centymetra.
 6. Odciągnij minimalnie tłoczek w celu zweryfikowania czy nie zostało przebite jakieś naczynko. Jeśli wszystko jest ok to w strzykawce powinien pojawić się bąbel powietrza, jeśli zaś zauważysz krew oznacza to, że zostało ono uszkodzone. Należy wyjąć igłę, wymienić ją na nową i spróbować wkłuć się w inne miejsc gdzieś obok
 7. Teraz bardzo powoli wtłaczaj sterydy. Szybkie wstrzyknięcie spowoduje ból a tego na pewno nikt nie chce. Ponadto staraj się trzymać strzykawkę nieruchomo w pozycji pionowej, dzięki temu zaoszczędzisz sobie bólu w kolejnych dniach
 8. Wyciągnij igłę, a miejsce wkłucia zdezynfekuj poprzez przyłożenie do niego wacika nasączonego alkoholem. Potrzymaj go tam około 30 sekund.
 9. W miejscu ukłucia może pojawić się krew ale nie martw się tym. Wacikiem rozmasuj jeszcze delikatnie miejsce, w którym był wykonywany zastrzyk
 10. Zabieg zakończony. Teraz należy posprzątać. Ważne abyś wyjął igłę ze strzykawki i zabezpieczył ją. Wyrzuć wszystkie przybory, które używałeś do iniekcji.

Jak widzisz iniekcja to nie taka bardzo trudna sprawa. Należy trzymać się ściśle określonych reguł i postępować krok po kroku według określonych zasad a wszystko z pewnością się uda.