Każdego dnia zdjęcia wysportowanych osób w Social Media przykuwają naszą uwagę. Z tego powodu znaczna część osób pragnie osiągnąć równie umięśnioną oraz wyrzeźbioną sylwetkę. Jednak nawet lata treningów w sposób naturalny mogą okazać się niewystarczające, aby uzyskać efekt podobny do największych gwiazd fitness. Jedną z dróg, aby ten proces przyspieszyć są sterydy anaboliczne. Jednak w jaki sposób zacząć ze sterydami? W niniejszym poradniku dla osób początkujących postaramy odpowiedzieć sobie na najbardziej nurtujące kwestie w tym temacie.

Czym są sterydy anaboliczne?

Z definicji sterydy anaboliczne są pochodnymi męskiego hormonu płciowego, którym jest testosteron. W głównej mierze zalicza się do nich wszelkiego rodzaju syntetyczne pochodne testosteronu. Działanie takich preparatów wiąże się ze stymulowaniem tkanki mięśniowej do rozrostu. Tak więc cechują się one działaniem anabolicznym, jak i androgennym. Doping znany jest już od dawna, a w dzisiejszych czasach jego zastosowanie jest naprawdę szerokie. Stosują go zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy uprawiający sporty sylwetkowe. Oprócz tego wykorzystywany jest również w medycynie.

Testosteron sam w sobie jest kluczowym hormonem w przypadku mężczyzn. Odpowiada on za rozwój, ilość masy mięśniowej, jakość zarostu, czy też głos. Najbardziej potrzebny jest on w okresie dojrzewania, kiedy to organizm rozwija się w największym stopniu. Dzięki dodatkowemu testosteronowi z zewnątrz wszelkie procesy jak chociażby budowanie masy mięśniowej można znacząco przyspieszyć. Po prostu dzięki niemu można skorzystać z lepszej regeneracji, zwiększonej syntezy białek, czy też możliwości wykonywania dłuższych i cięższych treningów.

Efekty stosowania sterydów

Środki anaboliczne od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem osób z różnych grup społecznych. Spowodowane jest to wieloma zaletami, z którymi wiąże się kuracja takimi środkami. Wydaje się, że największe korzyści mogą odnieść mężczyźni. Do głównych efektów dopingu zalicza się:

  • szybszy przyrost tkanki mięśniowej,
  • wzrost siły oraz wytrzymałości,
  • rekompozycja ciała (przyrost mięśni – redukcja tkanki tłuszczowej),
  • większy przyrost włosów i ogólnie bardziej męski zarost na całym ciele,
  • modulacja głosu u mężczyzn.

Liczne efekty stosowania sterydów, które opierają się głównie na uczynieniu facetów bardziej męskimi sprawiają, że spora grupa takich osób zainteresowana jest ich stosowaniem. Jednak jeśli ktoś zrobi to całkowicie z biegu, bez wcześniejszego przygotowania, to na pewno będzie to dobre posunięcie. Stąd też warto na początku dowiedzieć się przydatnych informacji na temat tego, jak zacząć ze sterydami, aby przeprowadzić ten proces w jak najbardziej optymalny sposób.

Główne powody stosowania sterydów u osób początkujących

Osoby, które nie mają pojęcia o stosowaniu środków dopingujących, a zastanawiają się nad pierwszym cyklem sterydowym, często kierują się pewnymi aspektami, które determinują ich decyzję. Do najczęstszych powodów z pewnością można zaliczyć chęć stania się osobą większą, bardziej muskularną, bardziej atrakcyjną dla płci przeciwnej, czy też o większej pewności siebie. Z kolei w przypadku sportowców mowa głównie o wejściu na jeszcze wyższy poziom sportowy i chęci pokonywania kolejnych granic i barier.

Na początku zdecydowana większość kieruje się powyżej wymienionymi aspektami. Co by nie mówić, te wszystkie pragnienia można spełnić, jeśli odpowiednio zaplanujemy pierwszy cykl oraz każdy kolejny. Łatwo więc wywnioskować, że doping może okazać się przydatny w życiu, jednak należy umiejętnie podejść do wszelkich kwestii z nim związanych.

Jak działają sterydy anaboliczne?

Wszelkiego rodzaju środki dopingujące wpływają na organizm przede wszystkim poprzez zwiększenie ilości krwinek czerwonych. Oprócz tego zwiększa się również ilość tlenu, który dostarczany jest do mięśni. Dochodzi również do szybszego rozpadu tkanki mięśniowej oraz efektywniejszej regeneracji potreningowej. To wszystko sprawia, że benefity związane ze stosowaniem sterydów w największym stopniu mogą odczuć mężczyźni trenujący na siłowni, jak i osoby wykonujące sporty wytrzymałościowe (w tym również kobiety). Należy jednak pamiętać, że na rynku istnieje wiele różnych odmian środków dopingujących. Z tego powodu należy dobrać odpowiednie środki do celów, które chcemy uzyskać. Nieumiejętne stosowanie dopingu może skończyć się nawet brakiem efektów, a co gorsza może negatywnie wpłynąć na zdrowie.

Pierwszy cykl sterydowy – czym jest i jak powinien wyglądać?

Sterydy anaboliczne są niemal gwarancją ogromnych efektów, których tak wiele osób oczekuje. Jednak stosowanie dopingu z marszu, bez wcześniejszego przygotowania może skończyć się źle. Mając na uwadze to, że sterydy mogą powodować nawet nieodwracalne skutki uboczne w organizmie, to przed ich zażyciem warto zapoznać się z jak największą ilością merytorycznych informacji na ich temat.

Czym jest cykl sterydowy?

Cykl sterydowy w rzeczywistości jest okresem, podczas którego stosujemy środki dopingujące. Z reguły cykle sterydowe trwają od 4 do 8 tygodni. Przyjmowanie anabolików w ramach cyklów jest popularne od lat. W ten sposób można dokładnie przemyśleć i zaplanować wszelkie działania związane z przyjmowaniem sterydów. Każdy cykl sterydowy należy dostosować do możliwości, potrzeb i oczekiwań danej osoby. Pierwszy cykl będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dziesiąty. Warto o tym pamiętać, ponieważ często na siłowni można spotkać osoby, które stosują sterydy od lat i polecają często młodym osobom kompletnie zbędne środki, a do tego w ogromnych dawkach. Co więcej, bardzo często nie stosują oni nawet środków powodujących odblok, a więc uwolnienie naturalnej produkcji testosteronu. Jest to błąd, ponieważ cykl powinien być dopasowany do każdej osoby w sposób indywidualny, szczególnie ten pierwszy.

Środki na pierwszy cykl sterydowy

Czytając ten artykuł zapewne znasz już najpopularniejsze środki dopingujące dla początkujących. Jeśli nie, to warto wymienić je raz jeszcze. Są to metanabol, enanian testosteronu oraz propionat testosteronu. Wszelkiego rodzaju omka, deca, clenbuterol, czy też winstrol są zdecydowanie odradzane osobom początkującym. Dlaczego?

Głównym argumentem na pewno jest fakt, że potencjał pierwszego cyklu sterydowego jest ogromny. W wielu przypadkach nawet małe dawki środków dopingujących potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Szczególnie u osób, które mają już doświadczenie sportowe, staż treningowy na siłowni oraz znają podstawy dietetyczne. Z tego powodu stosując małe dawki podczas pierwszego cyklu, dajemy sobie szansę na efektywne wykorzystanie kolejnych cyklów sterydowych. Co więcej, małe dawki są znacznie bezpieczniejsze dla organizmu, dzięki czemu ich przyjmowanie jest względnie dobrze odbierane przez organizm. W ten sposób pierwszy cykl sterydowy może naprawdę zakończyć się sukcesem.

Najważniejsze wskazówki na pierwszy cykl sterydowy

Znamy już ogólne zasady, których warto trzymać się podczas stosowania środków anabolicznych po raz pierwsze. Jednak w jaki sposób w praktyce powinien wyglądać cykl sterydowy dla początkujących?

Na początek zawsze zaleca się stosowanie najmniej złożonych środków, które dodatkowo powinno stosować się solo. A więc bez żadnego mieszania środków dopingujących. Na początek testosteron solo lub metanabol solo w odpowiednich dawkach będzie na pewno dobrym wyborem.

O tym, jakie dawki należy stosować, powinien zadecydować specjalista na podstawie naszych warunków, oczekiwań, a przede wszystkim na podstawie badań lekarskich. To właśnie regularne badania są podstawą podczas każdego cyklu. I mowa tutaj o ogólnych badaniach krwi i moczu, a także hormonów w organizmie. Zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończeniu. Badania powinny być analizowane przez fachowca, który najlepiej będzie posiadał doświadczenie w temacie środków dopingujących.

Na koniec warto wspomnieć, że mądre przyjmowanie środków dopingujących to możliwość poprawy własnego życia na wielu płaszczyznach. Od wyglądu zewnętrznego, po pewność siebie, na relacjach towarzyskich kończąc. Jednak w tym wszystkim należy pamiętać o rozsądku, ponieważ życie mamy jedno, a doping posiada ogromne możliwości, które równie szybko mogą obrócić się przeciwko nam, wyrządzając dużą krzywdę.