Każdy z nas uwielbia efekty brania sterydów, ale nikt nie lubi skutków ubocznych, i słusznie, ponieważ niestety wiele z nich może być bardzo przykrych i co najgorsze trwałych. Tak więc, gdy ktoś decyduje się na cykl , to należałoby wiedzieć zawczasu , jak unikać lub zminimalizować potencjalne skutki uboczne, które mogą nas zaskoczyć podczas jak i po cyklu z użyciem sterydów anabolicznych. Przyjmijmy że jesteś już na cyklu, oczywiście musisz wiedzieć , jakie leki masz w użyciu ,pamiętaj że dawki mają ogromne znaczenie, i zastanów się w jakiej jesteś w grupie ryzyka. Każdy z nas jest inny , inaczej reaguje na różne środki ,i inne środki będą dla niego przydatne , ale pewne zasady są niezmienne dla wszystkich. Czytając fora internetowe , artykuły czy nawet strony sklepów ze sterydami , możemy zdobyć wiedzę która pozwoli nam uniknąć sporych tarapatów.

Czego możemy spodziewać się biorąc sterydy :

Ginekomastia – to pierwsze co przychodzi mi do głowy , niestety jest to bardzo powszechny skutek uboczny .
Okropny efekt dla człowieka. Gino jest to tkanka tłuszczowa zbudowana wokół brodawki, co czyni sutki zbliżonymi do kobiecych.

Brzmi strasznie,plusem jest to, że gino jest dość łatwe do kontrolowania , czyli możemy je uniknąć, ale musimy to zrobić z pewnym wyprzedzeniem! Najlepiej mieć zawsze nolvadex lub arimidex pod ręką, gdy jesteśmy na cyklu , druga opcją jest aby wrzucić arimidex na stałe do naszego cyklu. Biorąc nolvadex (tamoxifen) przy pierwszych oznakach ginekomastii (zazwyczaj swędzenie lub ból sutków) będziemy zapobiegać rozwojowi ginekomastii i zatrzymamy rozwój w ciągu kilku dni. Zwykle można brać około 40mg codziennie dla zatrzymania objawów, a następnie kontynuować 20mg codziennie do końca cyklu w celach bezpieczeństwa.

Problemy skórne ( trądzik) – w internecie znajdziemy całkiem sporo artykułów związanych z tym problemem. Zakładam że, każdy wie, co to jest, więc oto sposób jak można ten problem zminimalizować. Należy trzymać poziom hormonów na stabilnym poziomie, jak to możliwe oraz przestrzegać zasad higieny . Prysznic po treningu to podstawa 🙂 Również należy na każdy trening mieć świeżą odzież . Na trądzik pomogą nam również kremy , w zależności od naszych predyspozycji .

Często pomaga również zmiana saa , np. osobiście biorąc testosteron cypionate miałem problemy skórne , przy zmianie na testosteron enanthate , zaobserwowałem poprawę .

Rozstępy – Większość ludzi, którzy korzystają z saa , przy nagłych skokach wagi może spodziewać się że dostanie w prezencie rozstępy. Ich wielkość i stopień jest zależny od naszego organizmu i przyrostów masy podczas cyklu , wynikają one z faktu , że nasz mięsień szybko rośnie, a skóra nie możne rozciągnąć się na tyle szybko, aby nadążyć. Stosując krem ​​z witaminą E na głównych punktach (barki , klatka , biceps) powinno nam pomóc w nabraniu elastyczności skóry. biorąc suplementy z witaminą E , zaobserwowano również pomoc w uniknięciu rozstępów.

Poziom cholesterolu – jest to wspólny problem praktycznie dla wszystkich stosujących sterydy , niestety ale biorąc anaboliki , następują zmiany w poziomie cholesterolu. Zły cholesterol idzie w górę, , i niestety może pozostać w ten sposób przez jakiś czas nawet po przerwaniu cyklu. Ważne jest, aby utrzymać dobry poziom cholesterolu, pomoże nam to w utrzymaniu współczynnik ryzyka w dolnym poziomie. Jak to zrobić ? Pomoże nam w tym trening cardio . Aby obniżyć swój wysoki zły cholesterol można również użyć nasion lnu .

Wysokie ciśnienie krwi – występuje najczęściej przy użyciu sterydów, które powodują dużą retencje wody. Sprawdzanie ciśnienia krwi regularnie jest bardzo ważne, a jeśli jest wysokie ,można spróbować je obniżyć na kilka sposobów. Pierwszy to sprawdzone Cardio , często pomaga . Drugi sposób to unikaj jedzenia zbyt dużej ilości sodu, kofeiny lub alkoholu. Dodanie do cyklu antyestrogenu może również pomóc, ponieważ powinien on obniżyć retencje wody i pomaga zwalczać dalsze zatrzymywanie wody.

Inne wskazówki:

Pij dużo wody … Woda pomaga oczyścić system naszego organizmu i utrzymać dobry stan zdrowia. Ponadto, wiele osób podczas brania sterydów lub suplementów powinno zażywać leki z zawartością ostropestu plamistego, aby chronić swoją wątrobę szczególnie biorąc sterydy doustne.

Po sprawdzone sterydy anaboliczne i porady zapraszamy na stronę euro-peptydy.pl