Jaka dieta jest najlepsza przy odchudzaniu ?

Mamy już maj , większość z nas jest na etapie redukcji tkanki tłuszczowej, aby jak najlepiej wyglądać na plaży :). Wielu z nas , podczas tego okresu zadaje sobie pytanie : w jakich porach jeść węglowodany, a kiedy tłuszcze żeby nasza redukcja przebiegła pomyślnie. Jak powinna wyglądać nasza dieta redukcyjna?

1. A może tak nieco później zjeść śniadanie?

Ogólnie przyjmuje się że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia , i ma nam zapewnić energie na cały dzień. Spalanie tkanki tłuszczowej to ciężki okres , gdzie walczymy sami z sobą . Na całe szczęście jak przeczytacie poniżej, redukcja tłuszczu możliwa jest na wiele sposobów, przez co każdy może znaleźć coś dla siebie.

Na starcie zaprzeczymy temu , że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Z praktyki wywnioskowaliśmy że– wstrzymanie się ze śniadaniem 1-3 godzin przedłuży uwalnianie się naturalnego hormonu wzrostu w naszym ciele, który jest bardzo anaboliczny. Zjedzenie śniadania od razu po wstaniu z łóżka zaburza jego wydzielanie, najbardziej gdy zjemy węglowodany.

Dlatego kolejna wskazówka jest taka że – śniadanie bez węglowodanów (białkowo-tłuszczowe).

2. Trening bez węglowodanów?

Jak praktyka i teoria pokazuje większość z nas przed treningiem spożywa węglowodany w dużych ilościach. Kiedy jednak jesteśmy na redukcji powinniśmy uczyć organizm czerpać energię z tłuszczy, co pomoże mu korzystać także z naszej własnej tkanki tłuszczowej. Spróbujmy przed treningiem w ogóle nie spożywać węglowodanów. Na początku może dojść do pewnego spadku mocy w trakcie treningu, ale z czasem to minie. Trzeba tylko trochę czasu aby nasz organizm się zaadoptował i przestawił.

Takim sposobem, poprawiamy swoją wrażliwość insulinową, czyli kiedy już po treningu jemy węglowodany, to zostaną one przez nas wykorzystane na regenerację i odbudowę glikogenu.

3. Kiedy węgle?

Jak do treningu nie spożywamy żadnych węglowodanów, to pewne jest że zjemy je po treningu. W posiłku po treningowym pozwolimy sobie na dużą dawkę węglowodanów, także prostych, czyli cukrów. Dobrze jest tu zaserwować węglowodany proste i złożone, czyli różnorodne źródła, jak np. ryż basmati i dżem, a także owoce. Do źródeł węglowodanów dodajemy produkty białkowe bo są one niezbędne po treningu.

4. Rozkład:

Mały przykład diety redukcyjnej posiłki:

Posiłek 1 – białka + tłuszcze

Posiłek 2 – białka + tłuszcze (posiłek przed treningowy)

TRENING

Posiłek 3 – białka + węglowodany złożone i proste (posiłek po treningowy)

Posiłek 4 – białka + węglowodany

Załóżmy, że został nam posiłek na noc:

Białka + tłuszcze

Lub

Białka + węglowodany

To co opisaliśmy w powyższym artykule to tylko przykład . Pamiętajmy że wszystko zależy od ilości posiłków w ciągu dnia u danej osoby, ilości makroskładników w diecie , pory treningu itd. Pamiętajmy że w każdym naszym posiłku muszą znajdować się warzywa.

Więcej informacji na temat diety , suplementacji , dopingu znajdziecie państwo na naszych stronach internetowych euro-sterydy.pl i euro-peptydy.pl