Kompendium wiedzy: Nie tylko o sterydach 🙂

Jeżeli buszujecie po forach internetowych o sterydach , prohormonach , peptydach itp., natkniecie się pewnie na sporo słów które warto znać i zapamiętać sobie a opiszemy to tak na chłopski rozum.

Większość informacji jest zaczerpnięta z forum animali 🙂 Polecamy tą stronkę :

http://www.forum.animalpak.pl

1. G jak ginekomastia (gino).

Mamy trzy rodzaje gino, spowodowane (powstałe) przez 3 czynikki : estrogen, progesteron i prolaktynę.

Pamiętaj że możesz uniknąć wszystkich rodzajów gino dzięki trzymaniu swojego estrogenu w normie.

Prekursorem do powstania ginekomastii jest estrogen .

Jeśli pozwolisz na zbyt wysoki poziom estro to nasz organizm głupieje , dajesz mu syganał który trafia do mózgu aby przygotować organizm do procesu laktacji (oddawanie mleka).

Twoje ciało użyje tego estrogenu do budowy tkanki cyckowej (guzki) która jest potrzebna do procesu laktacji, i wtedy zamiast pirackiej męskiej klaty , chodzisz z kobiecymi piersiami.

Gdy ten etap się skończy , a nasz estrogen dalej będzie wysoki wówczas twój progesteron również wzrośnie a wtedy twoje ciało dalej będzie próbowało powiększyć tkankę cyckową oraz powiększy suty (będą napuchnięte) po to aby przygotować ciało do procesu produkcji mleka .

Ostatnim etapem jest prolaktyna/laktacja, wszystkie poprzednio opisane etapy przygotowywały nasze ciało właśnie na ten moment, teraz twój estrogen i progesteron spadną a prolaktyna wzrośnie, w tym momencie zaczyna się niestety laktacja.
2. Estrogen i problemy z nim związane

Estrogen jest to hormon który sprawia najwięcej problemów dla osób na cyklu.

Zastanów się … jeżeli zachodzą jakiekolwiek zmiany w: cyckach, humorze, libido, twardości (nabiciu), retencji, skórze, prostacie itp. jeśli je odczuwasz to na 90% jest to spowodowane przez niski/wysoki poziom estrogenu.

Nikt nie zna swojego organizmu tak dobrze jak ty , dlatego będziesz wiedział kiedy trafisz na odpowiedni dla ciebie poziom estro.

Będziesz mistrzem w łóżku , mistrzem na treningu, a o apetyt i humor nie musisz się martwić .
Na co zwracać uwagę :

a) Zbyt niski Estrogen = dobre wzwody, ciężko się dochodzi, kiepski orgazm.

b) Zbyt wysoki Estrogen = nie da się utrzymać wzwodu, ciężko dojść, a orgazm? Kiepski :(.

c) Wyśrodkowany estrogen = łatwo staje, idzie kontrolować spust, dobry orgazm.

Niskie i wysokie poziomy estro mogą być podobne lecz z czasem dojdziesz do wprawy i będziesz wiedział jaki jest poziom estro lecz i tak ciężko jednoznacznie ocenić co i jak , dlatego jak masz wątpliwości to idziesz do laboratorium i robisz badanie (koszt to około 30 zł)

Wysokie estro – sajdy:– syfy, utrata libido, retencja, sikasz mniej niż spożywasz wody, zaokrąglona twarz , małe i miękkie jądra , oleistość ciała, agresor, depresja, senność, bezsenność, miękki wzwód, ochota na słodycze, wysokie ciśnienie, skoki ciśnienia, powiększona prostata, nacisk w rejonie dolnych mięśni brzucha podczas oddawania moczu, zachowanie jak ciota, cienki strumień moczu podczas jego oddwania, zatwardzenie (od retencji).

Niskie estro – sajdy: sucha skóra, suche usta, odwodnienie, utrata libido, wzwód podczas wstawania rano z wyra i brak wzwodu kiedy nachodzi ochota na sex, utrata wzwodu podczas sexu, utrata uczuciowości suchy penis, biały penis, irytacja, zmiany humoru, ciotowatość, dht rage (agresja którą wyładowujesz na innych), kiepski orgazm, zawahanie przed oddaniem moczu, nocne poty, utrata apetytu, ciągłe zmęczenie, ospałość, zaparcia (przez odwodnienie), efekt diuretyków (sikasz więcej niż spożywasz wody), swędzący łeb, obsesyjne myśli.

Najlepiej robić badania i sporządzić swoją listę skutków ubocznych dla danego poziomu estrogenu aby mieć lepszą orientację w przyszłości (nigdy nie bierzemy pod uwagę tylko jednego sajdu przy ocenie, zawsze sugerujemy się kilkoma).