Jeśli ktoś jest fanem sportu, pewnie słyszał o ludzkim hormonie wzrostu – powszechnie znanym, jako HGH – i kojarzy go z dopingiem i sterydami. Jednak nie wszyscy wiedzą, że HGH jest naturalnym boosterem testosteronowym, który jest wytwarzany samodzielnie i zapewnia wiele ważnych korzyści.

Ludzki hormon wzrostu jest produkowany naturalnie w przysadce mózgowej i odgrywa zasadniczą rolę w regeneracji, wzroście i utrzymaniu zdrowej tkanki ludzkiej, w tym w mózgu i różnych istotnych organach. Po wydzielaniu HGH przez kilka minut pozostaje aktywny w krwiobiegu, co daje wystarczająco dużo czasu, aby wątroba przekształciła go w czynniki wzrostu, a najważniejszy jest insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF-1), który ma właściwości pobudzające wzrost każda komórka w ciele.

Potężne korzyści z ludzkiego hormonu wzrostu

Ludzki hormon wzrostu może być wstrzykiwany w większych dawkach w celu promowania utraty wagi i zwiększenia wielkości mięśni, a małe dawki mogą być wykorzystywane do ogólnej poprawy, zdrowia i opóźnienie procesu starzenia. Obecnie pojawia się coraz większa lista korzyści związanych z leczeniem HGH u dzieci, nastolatków i dorosłych, takich jak:

1. Wzrost siły mięśni

Ludzki hormon wzrostu jest znany z poprawy zdolności fizycznych osób przez stymulowanie syntezy kolagenu w mięśniach szkieletowych i ścięgnach, zwiększając siłę mięśni i poprawiając wydajność ćwiczeń.

2. Lepsze efekty lecznicze

Liczne lokalne czynniki wzrostu i hormony są odpowiedzialne za regulację metabolizmu mineralnego i kostnego, a także gojenie się pęknięć. Wykazano, że podawanie ludzkiego hormonu wzrostu przyspiesza regenerację kości, co stanowi kluczową część gojenia się kości. Stosowanie czynników wzrostu, takich jak IGF-1, powoduje stymulację metabolizmu kości. Ludzki hormon wzrostu odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu gojenia.

3. Ulepszona utrata wagi

Osoby otyłe mają ograniczoną odpowiedź na pobudzenie hormonu wzrostu, a po pomyślnym zmniejszeniu masy, reakcja na hormon wzrostu może być częściowa lub całkowita. Hormon wzrostu przyspiesza lipolizę, rozkład lipidów i obejmuje hydrolizę trójglicerydów w glicerynę i wolne kwasy tłuszczowe, a nieprawidłowe wydzielanie ludzkiego hormonu wzrostu prowadzi do utraty efektu lipolitycznego. Otyłe osoby, które spożywają dietę ograniczającą kalorię, hormon wzrostu przyspiesza utratę tkanki tłuszczowej i poprawia wydzielanie hormonu wzrostu. Tak, więc, ludzki hormon wzrostu może służyć terapeutycznej roli, aby pomóc otyłym ludziom stracić na wadze.

4. Silniejsze kości

Nadczynność przysadki pobudza uwalnianie hormonu wzrostu i jest niezbędna do regulacji wzrostu kości, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Hormon wzrostu pobudza produkcję IGF-1, która jest wytwarzana w wątrobie i uwalniana we krwi. Z wiekiem ludzki hormon wzrostu zmniejsza się i może być przyczyną starszych osób, które nie są zdolne do szybkiego formowania lub szybkiego wkręcania kości. Duo IGF-1 / duo hormonu wzrostu stymuluje komórki tworzące kości i utrwalające kości, co prowadzi do zwiększenia masy kostnej.

5. Zmniejszone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych

Dorośli, którzy mają niedobór hormonu wzrostu, mają zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, co prowadzi do obniżenia długości życia. Metabolizm lipoproteiny zmienia się wskutek niedoboru hormonu wzrostu, zwiększając ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

6. Poprawa zaburzeń erekcji

W ostatnich badaniach sugerowano, że ludzki hormon wzrostu odpowiada za męską reprodukcję i dojrzewanie płciowe, podczas gdy niedobór związany jest z utratą erekcji i pragnienia seksualnego. Erekcję prącia może wywołać hormon wzrostu poprzez stymulującą aktywność na mięśniach gładkich ludzkiego ciała zwyczajnego, co czyni go potencjalnym naturalnym lekarstwem na impotencję.

7. Poprawa nastroju i funkcji poznawczych

Jakość życia i samopoczucie psychiczne są przywracane, gdy stosuje się terapię hormonem wzrostu u osób dorosłych z niedoborem hormonu wzrostu. Przyjmowanie hormonu wzrostu może być możliwym sposobem leczenia poprawienia funkcji poznawczych i nastroju u dorosłych, u których występuje jego brak.

8. Leczenie bezsenności

Większość wydzielania pulsacyjnego hormonu wzrostu następuje dopiero po rozpoczęciu snu i nadal rośnie, gdy osiągnięte są pierwsze godziny snu. Osoby, które przeżywają niedobór snu, takie jak ludzie, którzy pracują nocną zmianę mogą mieć negatywny wpływ na cały dzień. Brak snu zmienia funkcje przysadki mózgu i podwzgórza, co dodatkowo zmienia czas uwalniania hormonu wzrostu.

Środki ostrożności dla hormonów wzrostu ludzkiego

Niestety, HGH ma skutki uboczne. Główne skutki uboczne obejmują powiększenie palców i stóp, zmiany szkieletowe, wzrost orbity i wydłużenie szczęki. Organy wewnętrzne mogą się powiększać, a kardiomegalia jest często jedną z przyczyn zgonów związanych z nadużywaniem HGH.
Inną konsekwencją wzrostu syntezy białek podczas nadużywania HGH są zmiany na skórze, takie jak pogrubienie i opadanie, zwane “naskórkiem słonia”.

Proviron

Proviron, nazwa marki mesterolonu, jest syntetycznym typem męskiego hormonu płciowego. Mesterolon, chemicznie znany, jako 1-metylo-5a-dihydrotestosteron (DHT) jest metylowany (dodatek grupy metylowej -CH3), dzięki czemu staje się aktywnym steroidem bardzo podobnym do naturalnego DHT, który nie przekształca się w estrogen lub progesteron hormony).

Proviron ma wiele pozytywnych skutków dla organizmu, w tym zwiększenie masy mięśniowej, zwiększenie stężenia testosteronu i leczenie zaburzeń seksualnych mężczyzn. Preparat Proviron stosuje się w celu zastąpienia testosteronu u mężczyzn z hipogonadyzmem. Męski hipogonadyzm jest stanem, w którym organizm nie produkuje wystarczająco dużo testosteronu.

Testosteron jest naturalnym hormonem męskim, znanym, jako androgen, który kontroluje normalny rozwój seksualny u mężczyzn. Testosteron jest niezbędny do rozwoju i utrzymania męskich narządów rozrodczych, jak również innych cech męskich, takich jak wzrost włosów, głęboki głos, popęd seksualny, masa mięśniowa i rozkład tłuszczu w ciele. Preparat Proviron jest przeznaczony wyłącznie u mężczyzn.

Proviron jest uważany za słaby steryd ma jednak unikalne właściwości, które czyni go przydatnym i skutecznym wzmacniaczem, zwłaszcza testosteronu bez cech dopingu.

Zwiększ gęstość mięśni

Wzrost wolnego testosteronu może pośredniczyć w działaniach anabolicznych, w tym syntezie białek, co z kolei zwiększa przyrost mięśni. Estrogen jest aktywny i skuteczny tylko wtedy, gdy jest związany z receptorami estrogenu. Proviron zmniejsza zdolność tych receptorów estrogenowych, wiążących się z estrogenem, a tym samym zmniejszając ilość aktywnego estrogenu. Ponadto Proviron ma powinowactwo do enzymu aromatazy, który jest enzymem w organizmie, który wiąże się z testosteronem i przekształca go w estrogen.

Kiedy Proviron wiąże się z enzymem, blokuje testosteron od wiązania, a tym samym zmniejsza ilość wytwarzanego estrogenu. Te efekty powodują spadek gromadzenia się wody w ciele, co powoduje, że mięśnie są bardziej szczuplejsze.

Leczenie impotencji

Impotencją, nazywaną również dysfunkcją erekcji jest niemożnością osiągnięcia lub utrzymania erekcji. Jedną z przyczyn impotencji jest niski poziom testosteronu. Proviron, ma zdolność do zwiększenia testosteronu, który może następnie złagodzić objawy impotencji.

Leczenie niepłodności

Męska niepłodność często powoduje problem z produkcją nasienia. Pomimo, że cały mechanizm płodności męskiej nie jest jeszcze znany, wiadomo, że produkcja plemników zależy od zarówno androgenów (jak testosteron) czy gonadotropin, które są hormonami stymulującymi narządy płciowe. Androgeny były stosowane w leczeniu problemów związanych z niepłodnością, ale często zmniejszają wydzielanie gonadotropiny, co sprawia, że jest nieskuteczna w indukowaniu produkcji spermy. Proviron stymuluje androgeny, przy niewielkim wpływie na gonadotropiny, według przeprowadzonych badań uznano, że jest pożądanym kandydatem do leczenia niepłodności męskiej.

Skutki uboczne

Nie należy stosować leku Proviron, jeśli pacjent ma uczulenie na:

  • mesterolon, substancję czynną preparatu Proviron
  • Którykolwiek z składników wymienionych na końcu niniejszej ulotki.

Niektóre objawy reakcji alergicznej mogą obejmować:

  • Duszność
  • Świszczący oddech lub trudności w oddychaniu
  • Obrzęk twarzy, warg, języka lub innych części ciała
  • Wysypka, świąd lub pokrzywka na skórze.