Ipamorelin to dosyć fascynujące odkrycie jeżeli chodzi o peptydy, stąd coraz więcej uwagi w świecie kulturystyki. Tak jak GHRP-6, jest to peptyd uwalniający hormon wzrostu (heksapeptyd) , który ma silne właściwości, skutkujące uwalnianiem hormonu wzrostu. I właśnie te właściwości uwalniania GH to, jest to co interesuje sportowców i kulturystów, ponieważ mogą one uczynić ogromną różnicę w wielkości mięśnia, jego szybszym rozwoju i jak szybkości spalania tłuszczu. Zarówno Ipamorelin , jak i GHRP-6, jak również wiele innych peptydów i substancji chemicznych można znaleźć na euro-peptydy.pl

GHRP-6 jest heksapeptydem, natomiast Ipamorelin jest penta-peptydem. (Aib-His-D-2-Nal-D-Phe-Lys-NH2), jego siła tkwi w tym że może regularnie podnosić nasz hormonu wzrostu (GH) . Ale co jest takiego niesamowitego w Ipamorelin że tak interesuje sportowców i kulturystów, i czym różni się od innych peptydów z rodziny GHRP?
Sportowcy biorą Ipamorelin w dawce 200mcg -300mcg, dwa lub trzy razy dziennie, za pomocą strzykawki insulinowej . Zwykle rozpoczyna się kuracje od mniejszej dawki, ponieważ działania niepożądane mogą obejmować bóle głowy . Ipamorelin można zażywać w każdej chwili, ale najlepiej jest około 30-45 minut przed treningiem, taki sposób wydaje się idealny, ponieważ impuls hormonu wzrostu (GH) jest wtedy w maksymalnym wzroście.

Badania nad wpływem Ipamorelin na wzrost kości, masy ciała i uwalniania GH pokazał nam kilka ciekawych wniosków.
W jednym z doświadczeń, zainicjowano różne dawki podawane w ciągu 15 dni, aby przetestować reakcje grupy.
Nie były to badania wyraźne i zależne od dawki przyjmowanej przez grupę, jednakże w grupie leczonej nie wykazują zmiany całkowitego stężenia IGF-I , na wpływ na przyrost masy ciała. Na przykład, liczba komórek w szerokiej części piszczelowej (kość promieniową), nie zmienił się znacząco. To jest dobra prognoza, ponieważ sugeruje wzrost mięśni przy mniejszym potencjale deformacji kości lub chrząstki.

Dawki 200-300mcg Ipamorelin wykazały, że poziom GH w osoczu zmniejsza się , podczas gdy pozostały niezmienione po porównywalnej dawce GHRH. Właściwie jest to dobra rzecz, ponieważ sugeruje, że Ipamorelin nie może zmniejszyć naturalnej produkcji hormonu wzrostu w organizmie – co pokazuje, że Ipamorelin jest selektywnym wyzwalaczem GH.

W przeciwieństwie do GHRP-6, Ipamorelin nie wywołuje głodu co korzystne jest dla tych, którzy są na ograniczonych dietach niskokalorycznych. I oczywiście, skutki uboczne Ipamorelin są wzmocnione w połączeniu ze sterydami anabolicznymi, ponieważ one też mają wpływ na hormon wzrostu / insulinę ich uwalnianie i produkcję.

W innym badaniu na szczurach, Ipamorelin wyzwala GH z komórek przysadki szczura tak skutecznie jak GHRP-2.
W innym dokumencie stwierdza się, że u zdrowych świń, Ipamorelin wyzwala GH o konsystencji, która jest bardzo porównywalna do GHRP-6.

Ipamorelin teoretycznie może zwiększyć Acetylchloine lub kortyzol, gdy stosuje się go w wyższych dawkach. Jednakże, wzrost Acetylchloine lub Kortyzolu jest jeszcze bardziej prawdopodobny w przypadku brania GHRP-2 i GHRP-6. W rzeczywistości, w przypadku Ipamorelin, było niewiele przypadków znacznego wzrostu acetylocholiny i kortyzolu we krwi .

To wyraźnie dowodzi, że Ipamorelin jest pierwszym peptydem , który jest skutecznym antagonista receptora GHRP , który wiąże się z receptorem na komórce i wyzwala reakcję tej komórki ze swoistą selektywnością w odniesieniu do wspierania uwalniania GH przez siebie.

Inną zaletą Ipamorelin jest to, że nie powoduje gwałtownych skoków prolaktyny lub kortyzolu podobnie jak GHRP-2 i GHRP-6. Ipamorelin jest łagodniejszy w jego odstawie, gdzie w przeciwieństwie do GHRP , obserwujemy spadek poziomu hormonu wzrostu w szybkim tempie. Wolniejszy wersja jest bardziej naturalny i ma bardziej trwały efekt.
W sumie wygląda to tak, jakby Ipamorelin był nową falą wśród peptydów uwalniających GH. Wydaje się być silniejszy, trwalszy i potencjalnie bezpieczniejsze w użyciu w dłuższej perspektywie. Inne badania prowadzone są przez cały czas, ale w obecnej formie, Ipamorelin wygląda że jest poważnym kandydatem w arsenale środków anabolicznych.