Melanotan II (znany również jako MT-II lub MT-2) jest hormonem peptydowym , iniekcyjnym, stosowanym do promowania opalania. MT-II działa poprzez stymulację receptorów alfa-melanocytów, co sprzyja powstawaniu melaniny w odpowiedzi na ekspozycję na słońce. Gdy znaczna ilość MT-II została zaaplikowana , w naszym organizmie dochodzi do tzw. “pamięci” komórek skóry, osoba opala się tak jakby na genetycznie ciemniejszy typ.

Kiedy używać Melanotan II

Melanotan II aby był skuteczny wymaga skumulowanej dawki. W zależności od jednostki, potrzebna dawka będzie zazwyczaj wynosić od 10 do 40 mg, a osoby bardziej odporne na promienie słoneczne, wymagają zwykle ilości na wyższym końcu zakresu. W zależności od całkowitej ilości potrzebnej i dziennego dawkowania, odpowiednio dla danej osoby, iniekcje MT-II muszą zacząć się co najmniej tydzień przed zapotrzebowaniem na ulepszone opalanie np.przed wyjazdem na urlop. Bardziej typowo, MT-II powinno rozpocząć się co najmniej miesiąc przed taką koniecznością.

Melanotan II może być również stosowany, cyklicznie, aby utrzymać lepszą zdolność do opalania.

Ponadto, Melanotan II może być stosowany również w celu podwyższenia naszego libido i popędu seksualnego.

Jak korzystać z Melanotan II w celu efektywniejszego opalania?

Melanotan II stosuje się zwykle w fiolkach zawierających 10 mg liofilizowano (liofilizowanego) proszku. Fiolki są w komplecie z dowolną ilością zależna od producenta płynu bakteriostatycznego lub sterylnej wody, dodajemy ją do fiolki z peptydem, a następnie strzykawki. Przykładem może być rozrobienie peptydu z 2,5 ml wody iniekcyjnej. Gdy stosuje się tę ilość wody, powstały roztwór zawiera 4 mg MT-II na ml. Jeżeli, na przykład, pragniemy podać w dawce 1 mg, o objętości 0,25 ml, lub “25 IU”, które zostało umieszczone na strzykawce insulinowej. Iniekcja może być podskórna, domięśniowa lub dożylna, zależnie od osobistych preferencji.

Najpopularniejszym sposobem dawkowania jest zazwyczaj raz dziennie, ale w niektórych przypadkach, można na początku sprawdzać tolerancję na peptyd , wstrzykując go 2 razy dziennie w mniejszych dawkach.

Typowy zakres dawkowania wynosi od 0,5 do 2,0 mg / dzień, korzystnie wygląda to w zakresie od 0,5 do 1,0 mg / dzień. Jednak najlepiej jest najpierw ocenić tolerancję przy mniejszym dawkowaniu 0,25 mg na raz.

Po rozpuszczeniu, fiolki Melanotan II korzystne jest spożycie w ciągu 30 dni. Przed rozpuszczeniem, MT-II powinny być przechowywane w lodówce lub zamrażarce, ale jest też dopuszczalne, aby był przechowywany bez chłodzenia (kiedy jest jeszcze nierozrobiony z wodą).

Efekty z brania Melanotan II są dość długotrwałe. Może być nawet tak że efekty, trwają rok lub dłużej zależne jest to od cyklu peptydu jego efektywności, długości , dawkowania. Zastosowanie cykli konserwacyjnych może utrzymać wpływ na czas nieokreślony. Jako zasada, konserwacji wymaga zazwyczaj około 2 do 3 razy tyle MT-II rocznie, jaka była by potrzebna w pierwszym cyklu. Może to być wykonane 2 do 3 razy w ciągu roku w ten sam sposób, jak w początkowym cyklu lub częstszy wzór dawkowania zapewniającej całkowitą ilość MT-II na rok.

Jak korzystać z Melanotan II dla efektu pobudzenia seksualnego?

Tam gdzie nie ma fizycznej dysfunkcji erekcji i gdzie istnieje co najmniej pewien stopień psychologicznego libido, Melanotan II może znacznie zwiększyć skłonność do wzwodu prącia. Sytuacja może stać się nawet taka jakby wydawało nam się że jesteśmy w latach dojrzewania, gdzie ledwo a nawet początek myśli seksualnych, może wywoływać erekcję. Ogólne zmęczenie fizyczne może stać się dla nas nieistotne. Efekty te nie pojawią się dla wszystkich osób, ale zdarzają się w bardzo wielu przypadkach.

Wytworzenie takich efektów, wymaga zastrzyku co najmniej około 4-6 godziny przed pożądanym efektem. Czas działania może wynosić około 6-12 godzin od wystąpienia efektu popędu seksualnego.

Potrzebna dawka wynosi zazwyczaj od około 1 mg, a dla niektórych nawet 0,5 mg może już być skuteczne. Dawka nie powinna przekraczać 2 mg.

Jeśli bardziej niż na opalaniu zależy nam na efektach seksualnych , lepszym rozwiązaniem jest użycie PT-141 (bremelanotyd,) który jest pochodną MT-II.

Farmakologiczna klasa Melanotan II

Melanotan II w klasie alphamelanocyte (hormonu stymulującego a-MSH) mimetyków. Alfa-MSH jest wytwarzany w przysadce i aktywuje receptory alfa-melanocyty. MT-II działa w ten sam sposób.

Istnieje kilka podtypów receptorów alfa-melanocytów (MC1-5). Melanotan II jest ogólnie nieselektywny i aktywuje wiele typów. Aktywacja receptora MC1 sprzyja pigmentacji skóry, podczas gdy aktywacja receptorów MC4 może zwiększyć tendencję do erekcji prącia.

Dla porównania, PT-141 jest selektywny dla receptora MC4, a zatem sprzyja erekcji mając niewielki lub żaden wpływ na pigmentację skóry.

Potencjalne działania uboczne Melanotan II

Melanotan II może mieć skutki uboczne w postaci: hamowania łaknienia, ale rzadko w dużym stopniu, co ma wpływ na zażywanie tego peptydu przez kobiety ponieważ znacznie pomaga w odchudzaniu, a dodatkowo daje lepszą opaleniznę. Jeżeli włosy są lekkiego odcieniu ,MT-II może go przyciemnić, choć wpływ na włosy jest znacznie mniejszy niż na skórę i na ogół jest niezauważalny. Są również możliwe, uczucia nudności, zawroty głowy, zmęczenie. Każdy z tych objawów jest niepożądany, jeśli występuje, to przeważnie szybko ustępuje.

Wniosek

Melanotan II jest skutecznym produktem jako iniekcyjny peptyd w celu zwiększenia zdolności do opalenizny. Dawkowanie wynosi zazwyczaj 0,5 do 1,0 mg / dobę, a łączna kwota potrzebna do dobrego efektu jest zwykle 30-40 mg, choć dla osób o średniej lub ciemniejszej karnacji, może być tak niskie, jak 10 mg dla znaczącego efektu. MT-II może być również wykorzystane do zwiększenia tendencji do erekcji prącia, a częstotliwość takiego zastosowania musi być ograniczona, aby uniknąć nadmiernego efektu na pigmentację skóry.