Nolvadex / Tamoxifen

 

Jednym ze skutków ubocznych zażywania sterydów jest tłumienie naturalnej produkcji testosteronu. Podczas cyklów sterydowych niestety jest to nieuniknione , ale niekoniecznie musi to być problemem nie do przejścia. Niestety po cyklu w wyniku tłumienia własnego testosteronu , jeżeli nie skorzystamy z tzw” odbloku” możemy się spodziewać utraty zysków oraz niepożądanych skutków ubocznych, takich jak depresja i utrata libido. Tak więc nie zapomnijmy jeszcze przed podjęciem kuracji zaplanować właśnie również odbloku , dzięki czemu uwalnianie włąsnego testosteronu jest stosunkowo szybkie, a niekorzystny wpływ na nastrój i libido może być zmniejszony lub wyeliminowany, a co najważniejsze w znacznym stopniu zatrzymamy nasze przyrosty 🙂 .Terapia po cyklu (PCT) z zastosowaniem Nolvadex / Tamoxifen została wprowadzona specjalnie w celu umożliwienia szybszego powrotu do zdrowia.

Aby zrozumieć, jak Nolvadex może przyspieszyć odzyskiwanie własnej produkcji , ważne jest, abyśmy zrozumieli , jak następuje hamowanie i jak może zostać odwrócony przez selektywny modulator receptora estrogenowego (SERM).

Produkcja testosteronu jest regulowana w procesie tzw. łańcucha. Jądra produkują tyle testosteronu w zależności od ilości LH w przysadce mózgowej . Przysadka mózgowa produkuje LH w zależności od ilości LHRH które generuje podwzgórze , jak również od innych czynników. I podwzgórze wytwarza LHRH według obecnej ilości estrogenów i androgenów w surowicy, jak i innych czynników.

Po zakończeniu cyklu ,estradiol jest zazwyczaj najważniejszym z estrogenów w tym procesie , a testosteron najważniejszym z androgenów, ale w czasie cyklu anabolicznego steryd może być androgenem.

W tym momencie, musimy przyjąć, że indywidualny testosteron i estradiol są w stałym stosunku do siebie nawzajem. Zazwyczaj nie jest to tak do końca prawda, ponieważ estradiol jest wytwarzany z testosteronu. Kiedy patrzymy na to w ten sposób, to widzimy że kiedy poziom testosteronu wzrasta lub spada, estradiol działa w ten sam sposób.

W normalnych warunkach – kiedy nie bierzemy sterydów anabolicznych i jesteśmy w dobrym stanie zdrowia – proces ten jest w równowadze, gdzie testosteron i estradiol pozostają w normie.

Jest również prawdą, że jeśli poziom estradiolu jest niski – a dokładniej jego aktywność w stosunku do receptora estrogenowego jest niska – podwzgórze będzie produkować więcej LHRH . To daje nam więcej LH i testosteronu.

Co dzieje się w czasie cyklu SAA?

W tym czasie podwzgórze zawsze wyczuwa nienormalnie wysoki poziom androgenów i może wyczuwać nienormalnie wysoki estrogen. Tym samym zamyka produkcję LH, więc produkcja testosteronu zamyka się również.

Wiadomym jest że w czasie cyklu kiedy bierzemy sterydy nie jest to problem , ale po cyklu ?

Po cyklu? Kiedy kończymy wstrzykiwać lub łykać , androgeny spadają, i na pewno samo z siebie niezwłocznie nie wznowi produkcji LH? Androgenne hamowanie będzie się kończyć.

Niestety, często, nie jest tak kolorowo. Jak już wspomniano, oprócz aktualnego poziomu androgenów i estrogenów są inne czynniki biorące udział w regulacji wytwarzania LHRH i LH. Poziomy androgenów i estrogenów z poprzednich tygodni są równie ważne. Zaangażowane w cykl sterydy, powodują że androgeny i estrogeny spadają, ich poziomy wracają do normy, nie może samo z siebie to wystarczyć, aby ponownie uruchomić produkcję LH, nawet jeśli poziom estradiolu są normalne.

Kiedy pojawia się Tamoxifen ?

Zajmując miejsce wiązania z receptorami estrogenu komórki bez ich aktywacji, Nolvadex zapobiega przez te receptory aktywowanie przez estradiol. Następnie komórka odpowiedzialna za poziomy estradiolu widzi że są bardzo nisko i odpowiada odpowiednio do sytuacji.

W przypadku podwzgórza, Następnie wytwarza więcej LHRH w odpowiedzi na pozornie bardzo niski estrogen. Stymuluje przysadkę do wytwarzania LH, co z kolei pobudza jądra, przywracając wytwarzanie testosteronu.

Istnieje kilka sprawdzonych protokołów PCT jeśli chodzi o dawkowanie Nolvadexu.

Większość protokołów mówi o użyciu większej dawki, a następnie stopniowe zmniejszanie dawki do 20 mg / dobę. Powodem tego jest to, że podczas przyjmowania leku, ilość w jednym systemie nie jest po prostu ilością wziętą w tej chwili , ponieważ dozy się kumulują nawet do około sześciu dni od poprzednich dawek. Na początku jednak nie wykorzystujemy nagromadzonych dawek, dlatego zaczynamy od większych dawek uderzeniowych.

Odblok

Jedną z metod odbloku po mocnych cyklach jest, aby łącznie użyć 120 mg pierwszego dnia, w trzech dawkach po 40 mg. Dawka szybko dostaje się do poziomu prawie taka samo, jak w końcowym etapie jest obliczana z 20 mg / dobe. Następnie, dawkowanie wygląda standardowo 20 mg / dzień

Innym sposobem na szybkie uzyskanie właściwego poziomu jest zastosowanie podwójnego dozowania przez ograniczony czas. Polecam tylko cztery dni to wystarczy , i jest nam potrzebne, ale wielu autorów zaleca dwa tygodnie.

Dawkowanie należy kontynuować aż będziemy mieli pewność, że naturalna produkcja testosteronu została w pełni przywrócona. To rozsądnie planująć powinniśmy stosować przez około 30 dni.

Proszę zdać sobie sprawę, że robiąc odblok przy użyciu więcej niż tylko Nolvadex i inne środki dając więcej tabletek , wcale nie daje nam to lepszych rezultatów. Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby używać więcej niż jest zalecane. Może to tylko pogorszyć efekty uboczne.
Efekty uboczne, nawet przy prawidłowym dawkowaniu mogą obejmować zaburzenia wzroku i zmniejszenie libido. Jeśli doświadczymy zaburzeń wzroku, Nolvadex powinnien być od razu przerwany, zamiast niego możemy spróbować brać arimidex lub aromasin.

Jeśli występuje zmniejszone libido, problem jest tylko tymczasowy. Na przykładzie Clomidu może być sprawdzona jako alternatywnego SERM, ponieważ może on być bardziej korzystny pod względem libido.

Zasadniczo nie ma powodu, aby połączyć SERM, na przykład, na ogół Clomidu lub Nolvadex powinien być stosowany jako jedyny SERM, a nie w połączeniu ze sobą. Jednakże, w niektórych trudniejszych przypadkach mogą być stosowane razem. Clomid i Nolvadex jednocześnie, lecz w połowie dawki każdego z nich. Dla podwzgórza prawdopodobnie nie ma różnicy między Clomidem a Nolvadexem.

Przed nadejściem nowszych środków anty-aromatazy, Nolvadex był również popularny jako środek anty-ginekomastia. Dzisiaj, to najlepiej używać anty-aromatazy jako zapobiegawczych, ale jeśli objawy ginekomastii wybuchają w trakcie cyklu, natychmiastowe leczenie Nolvadex może być bardzo pomocne.

Zapraszamy do naszych sklepów internetowych euro-sterydy.pl i euro-peptydy.pl