Podstawy kulturystyki.

Biorąc się za kulturystykę , zadajmy sobie pytanie po co ? I na jak długo ? Jeżeli chcemy zająć się kulturystyką w celu budowania i rozwijania swoich mięśni , zastanówmy się czy robimy to dla siebie , czy mamy nieco ambitniejsze plany. Pamiętajmy że kulturystyka wymaga od nas intensywności, podnoszenia swojej wiedzy i zaangażowania. Jeśli chcesz osiągnąć swoje cele musisz zrezygnować z wielu rzeczy.
Kulturystyka to coś więcej niż zniesienie niektórych mitów krążących na siłowni, istnieją pewne podstawy kulturystyki które musisz znać, każdy powinien wiedzieć, zanim zdecydujesz się rozpocząć rygorystyczne treningi i dietę.

Na początek, ważne jest to, abyśmy rozpoczynali naszą przygodę powoli, nie można rozpocząć podnoszenia ciężarów, nie myśląc o efekcie, należy też pamiętać o stanie naszego ciała i obecnej kondycji fizycznej. Pośpiech w kulturystyce może powodować nadmierne wyeksploatowanie mięśni , które mogą prowadzić do urazów trwających kilka tygodni lub nawet miesięcy. Jest zatem ważne, aby rozpocząć treningi z lekkimi ciężarami i stopniowo zwiększać ciężar, kiedy zauważymy jak nasze mięśnie zaczynają się wzmacniać i rozwijać.

Kolejnym ważnym punktem jest to, abyśmy pamiętali że w kulturystyce tak samo jak trening , ważny jest odpoczynek. A to dlatego, że mięśnie buduje się i rozwija wtedy kiedy tak naprawdę odpoczywają. Dlatego trzeba dać swojemu organizmowi wystarczającą ilość czasu na odpoczynek, można to zrobić poprzez co najmniej jeden dzień wolny pomiędzy każdym ciężkim dniu treningu , jest to istotne na początku przygody z kulturystyką.

Twoje odżywianie jest również bardzo ważne, swoją dietę jednak nie należy opierać tylko na suplementach, aby przyspieszyć wzrost mięśni, wszystko co musisz zrobić, to jeść zdrowo, przestrzegać dobrze zbilansowaną dietę.

A więc pamiętajmy że podstawą na początkach naszej kariery sportowej , jest zrównoważone podejście do treningu jak i odpoczynku , regularność , odpowiednie odżywianie .

Pamiętajmy że przygodę ze sportem powinniśmy rozpoczynać stopniowo , zwiększając obciążenie stopniowo , kiedy czujemy że nasz organizm jest na to przygotowany.

Jeżeli chodzi o suplementację to pamiętajmy o tym że nie możemy w 100% opierać się tylko na niej , najważniejsza jest jednak dieta , dzięki niej dostarczamy wszystkich niezbędnych składników , potrzebnych w budowaniu dobrej jakościowo masy mięśniowej.