Proviron (Mesterolone)

Proviron (Mesterolone) jest interesującym sterydem anabolicznym, choć nie ma za wiele do zaoferowania jeżeli chcemy uzyskać szybkie i spektakularne przyrosty. Wydaje się, że najczęstszym powodem kiedy sportowcy sięgają po niego jest , włączenie go w cykl sterydowy z innymi środkami , a przyda nam się ze względu na aktywności anty-estrogenów.

Większość sterydów ma tendencje do aromatyzowania , Proviron poodbnie jak clomid/ tamoxifen broni nas przed tym . Jednak efekt jest rzeczywiście tylko marginalny, i jest dużo więcej lepszych środków anty-estrogenowych obecnie na rynku. Gdy są one stosowane, nie ma potrzeby stosować Provironu jako anty-estrogenu.

Mechanizm działania Provironu w tym przypadku wygląda tak , poprzez pewną skuteczność łączenia się z receptorem estrogenów, bez aktywowania, i z wykorzystaniem enzymu aromatazy. W pierwszym przypadku częściowo zmniejsza liczbę dostępnych receptorów chwilowo wiązanie estrogenu, zmniejszając w ten sposób działanie estrogenne. W drugim przypadku, niektóre ułamki cząsteczek aromatazy w danej chwili są niedostępne do wiązania i konwersji testosteronu, ich miejsca wiążące są zajęte przez Mesterolone.

Drugim najczęstszym powodem dlaczego warto stosować Proviron jest prawdopodobnie to że obawiamy się , że nasze libido może zostać utracone. Prawdą jest, że po dodaniu do normalnego poziomu androgenu Proviron ma takie działanie , że w wielu przypadkach zwiększa libido. Jednak większość sterydów anabolicznych mają również te same właściwości. W przypadku sterydów anabolicznych, takich jak nandrolon (Deca), które niestety mogą niekorzystnie wpływać na libido, Proviron zapewnia większą pomoc w niwelowaniu tych negatywnych skutków , dzięki temu nie musimy obawiać się o nasze libido.

Jedną z ciekawych rzeczy o Provironie jest to, że podczas gdy był testowany w laboratorium, pokazał się jako skuteczny anabolik u szczurów, jednak w praktyce jest on bezużyteczny dla budowania mięśni u człowieka. Może to wynikać z większej konwersji w tkance mięśniowej diolu.

Inną ciekawą rzeczą jest to, że posiada jakieś praktyczne zastosowanie jako środek pro-płciowego pomiędzy cykli. Oczekuje się że zwykle będziemy przyjmowali 50 mg w przerwie między cyklami , co pozwala nam dobrze przeczekać okres między cyklami , i przygotować dobre podłoże na nowe cykle.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, Proviron nieco hamuje HPTA.

Proviron stosowano w żeńskiej kulturystyce. Zaobserwowano że stosując Proviron zyskujemy takie efekty jak : utrata tkanki tłuszczowej .

W przeciwieństwie do niemal wszystkich innych orali, Proviron nie jest toksyczny dla wątroby, jako że nie jest 17-alkilowany.

Tabletki są zazwyczaj w dawce 25 mg i najlepiej stosować jedną lub dwie na raz. Większe ilości niż 50 mg nie miały żadnego wpływu na dalszą poprawę libido w czasie off-cyklu, ale jeżeli są wykorzystywane do konkretnych okazji, czy w czasie cyklu lub po , może tymczasowo poprawić ukrwienie.

Na stronie euro-sterydy.pl znajdą państwo Proviron produkowany przez Euro-Pharmacies zapraszamy do sklepu.