Przewodnik dla początkujących, przy pierwszej kuracji sterydowej

Zanim przejdziemy do głównej treści, warto wytłumaczyć czym, są sterydy i jakie mają działanie. Tak więc sterydy a dokładniej steroidy, są to organiczne związki chemiczne, które pełnią różnego rodzaju funkcje w naszym organizmie. W niniejszym poradniku zajmiemy się grupą sterydów, jakimi są sterydy anaboliczne. Dzięki nim dochodzi do wzrostu mięśni, wytrzymałości czy siły. Najbardziej znanym sterydem anabolicznym występującym w naszym organizmie jest męski hormon płciowy o nazwie testosteron.

Podział sterydów ze względu na sposób przyjmowania

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę ze sterydami, musi podjąć decyzję, w jaki sposób chce przyjmować sterydy do wyboru mamy dwie metody:

  • Wprowadzanie sterydów doustnie bardzo często metoda ta wybierana jest przez początkujących z powodu strachu przed igła bądź brak umiejętności posługiwania się nią. Jeśli wybierzemy taką metodę, to niestety oferta sterydów jest bardzo uboga. Dodatkowo należy bardzo uważać w dawkowaniu, ponieważ, są bardzo szkodliwe dla naszej wątroby.
    Wprowadzanie sterydów poprzez iniekcje najpopularniejsza metoda wybierana do cyklu sterydowego. Do wyboru mamy wiele rodzajów sterydów takich jak nandrolon, sustanon, czy najpopularniejszy testosteron. Wbrew pozorom metoda ta nie jest wcale taka trudna do wykonania. Dodatkowo metoda ta jest bezpieczniejsza od powyższej. Jeśli igła jest Ci nie straszna, to ta metoda jest idealna.

Najlepsze sterydy na pierwszy cykl

Najważniejszą rzeczą jest to by do swojego pierwszego cyklu podejść z pełną świadomością i mieć to dobrze przemyślane, Dodatkowo przed rozpoczęciem należy zaznajomić się ze skutkami ubocznymi, tak by nie być zaskoczonym, że coś się z nami dzieje nie tak i warto wiedzieć, jak temu zaradzić, lub choć w małym stopniu je zniwelować. Najlepsze na początek będą sterydy, które mają krótki czas działania w organizmie. Ponieważ mamy wtedy pewność, że w krótkim czasie nasz organizm zdąży się od nich uwolnić, jeśli będziesz chciał przerwać cykl. Najbardziej popularne sterydy anaboliczne dla początkujących to:

Metanabol

Jeden z najbardziej popularnych sterydów branych doustnie. Swoją popularność zyskał u osób, które dopiero zaczynają. Posiada bardzo dużą skuteczność, jeśli chodzi o budowę masy mięśniowej. Jednak ma swoje minusy, bardzo niszczy wątrobę. Mogą także wystąpić skutki uboczne androgenne oraz estrogenne. Zaleca się używać go przez określony czas.

Winstrol 

Występuje w formie doustnej, jak i do nakłuć. Jest to także dobry steryd dla osób początkujących, który przynosi bardzo dobre efekty, jeśli chodzi o masę mięśniową, a dodatkowo jest bardziej bezpieczny niż metanabol. Brak skutków estrogenowych skutków ubocznych. Dodatkowo nie zatrzymuje wody w organizmie, dzięki czemu nasza muskulatura będzie miała wygląd taki jaki chcemy.

Nandrolon (Inaczej zwany Deca)

Jest to steryd podawany w formie nakłuć. Działaniem bardzo podobny jest do testosteronu. W dłuższym czasie zmienia się w estrogen i ma mniejsze właściwości androgenne. Przy rozpoczęciu cyklu warto pamiętać, aby posiadać inhibitory aromatazy, po to, aby bardzo mocno zmniejszyć poziom estrogenu. Pozostaje on w organizmie przez bardzo długi czas, przez co nie należy stosować go, jeśli jesteśmy profesjonalnymi sportowcami, ponieważ bardzo łatwo go wykryć nawet po wielu miesiącach.

Testosteron

Najbardziej znany ze wszystkich sterydów. Podawany w formie tylko i wyłącznie nakłucia. Należy brać go razem z estrem takim jak enanthat bądź propionat. Spowodowane jest to tym by jak najbardziej zwolnić uwalnianie się hormonu do organizmu. Niestety, jeśli ktoś nie lubi igieł bądź się ich boi to nie jest to steryd dla niego, ponieważ należy bardzo często się nakłuwać. Jest to bardzo skuteczny steryd, który powoduje bardzo szybki przyrost masy mięśniowej oraz siły. Niestety posiada on wiele efektów ubocznych takich jak wzmożona agresja czy trądzik. W najgorszym wypadku może pojawić się ginekomastia.

Proces odblokowania po skończonym cyklu

Nie rozłącznym elementem skończonego cyklu jest tak zwana terapia odblokowująca PCT. Podczas przyjmowania sterydów zostaje zmniejszona naturalna produkcja testosteronu w organizmie. Dlatego tak ważnym elementem jest przywrócenie równowagi hormonalnej, najszybciej jak się tylko da. Warto zagłębić się w ten temat, ponieważ jest to bardzo ważne, a nie wykonanie odbloku grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

 

Skutki uboczne oraz efekty niepożądane po cyklu

Cykl sterydowy może spowodować skutki uboczne oraz niepożądane efekty, które doprowadzić mogą do efektu oleistej skóry, wyprysku trądzikowego czy dużej agresji. W niektórych przypadkach może pojawić się niechciane owłosienie w różnych częściach ciała. Są to najczęstsze skutki uboczne, jakie występują po cyklu z użyciem testosteronu. Skutków może pojawić się o wiele więcej, jednak jest to zależne od danej osoby. Bardzo często nie da określić się, u kogo wystąpi dana przypadłość. Najczęściej dowiadujemy się o tym po rozpoczęciu cyklu sterydowego. Bardzo prawdopodobne jest to, że jeśli przeszliśmy w młodości trądzik, to nasza skóra stanie się tłusta i trądzikowa. Mogą wystąpić także estrogenowe skutki uboczne takie jak ginekomastia, zbieranie się tłuszczu w okolicach brzucha ud i pośladków czy zatrzymanie wody w organizmie. Aby pozbyć się negatywnych skutków, należy brać specjalne leki, ponieważ w innym wypadku nasza praca poszła na marne i efekty nie.

Słowniczek

Cykl sterydowy – jest to czas, w którym osoba zażywa sterydy anaboliczne. Czas ten może trwać od 4, do aż 15 tygodni. Wszystko zależne jest od postawionego sobie celu, doświadczenia biorącego i jakiego, z jakiego sterydu korzystamy.

Steryd doustny – jest to steryd zażywany w formie tabletek, który trafia do organizmu poprzez zażycie doustne.

Steryd iniekcyjny – występuje w postaci płynnej bądź oleistej podawany jest poprzez iniekcje tj. miejscowe nakłucie igłą.

Iniekcja – jest to sposób dostarczenia sterydu do organizmu poprzez wstrzyknięcie.

Inhibitory aromatazy – leki mające za zadanie hamować aromatazę.

Aromataza – zmiana męskich hormonów płciowych w żeńskie. Jest to bardzo niekorzystne, ponieważ powoduje ginekomastię czy zatrzymywanie wody w organizmie.

Retencja wody w organizmie – jest to nic innego jak zatrzymanie wody w organizmie. Przez co tworzy się opuchlizna i niechciane obrzęki.

Ginekomastia – nabranie niechcianej tkanki tłuszczowej wokół sutków u mężczyzn. Jest to bardzo niechciany efekt uboczny, który niestety występuje bardzo często.

Związek sterydowy – jest to określenie na dany preparat ze sterydami m.in. Metanabol czy Testosteron.

Konwersja – jest to proces chemiczny, w którym dochodzi do wymiany składników dwóch substancji inaczej zwany aromatazą.

Antyestrogeny – leki, które mają za zadanie blokować działanie estrogenów.

Okres aktywnego półtrwania – jest to okres liczony od momentu zażycia jednej dawki sterydu do momentu największego stężenia we krwi. Okres takiego trwania zależny jest od indywidualnej formy organizmu. Może trwać to od kilku godzin do kilku dni.

Początkujący użytkownik sterydów – jest to osoba, która dopiero wchodzi w świat sterydów anabolicznych. Jednak wie o nich na tyle, że jest gotowa do rozpoczęcia swojego pierwszego cyklu. Warto przed rozpoczęciem takiego cyklu spróbować samemu rozbudowywać swoją tkankę mięśniową oraz siłę. Warto też cały czas edukować się na temat sterydów, by jak najbardziej zmniejszyć ryzyko wystąpienia efektów ubocznych oraz tego, jak z nimi sobie radzić bez problemu. Tak by nie bać się tego, co w danym momencie będzie dziać się z naszym ciałem.

Przykład cyklu dla początkującego według sterydu

Poniżej zostaje przedstawione, jak powinien wyglądać przykładowy cykl oparty o Metanabolu, Winstrolu i Testosteronu.

Przykładowy cykl (Metanabol)

  • Tydzień od 1 do 5 – należy przyjmować 30 mg na dobę
  • Tydzień od 6 do 8 – proces odblokowania 

Przykładowy cykl (Winstrol)

  • Tydzień od 1 do 5 – należy przyjmować 50 mg na dobę.
  • Tydzień od 6 do 8 – proces odblokowania

Przykładowy cykl (Testosteron)

  • Tydzień od 1 do 10 – należy przyjmować 500 mg raz na tydzień
  • Tydzień od 11 do 12 – przerwa
  • Tydzień od 13 do 15 – proces odblokowania