1. Składniki

Rożki waflowe z owocami i jogurtem są doskonałym pomysłem zarówno na drugie śniadanie, jak i podwieczorek. Duża dawka witamin w owocach sprawia — że deser jest zdrowy, a atrakcyjna forma jest smaczna. Deser możemy przygotowywać w różnych wersjach, dlatego poniżej przedstawiamy 3 ciekawe kombinacje. Do przygotowania 1 rożka będziemy potrzebować: 1 rożek waflowy, 1/2 szklanki greckiego jogurtu, 2 kostki gorzkiej czekolady i owoce. Wersja 1: 1/4 szklanki malin, 1/4 szklanki jeżyn, 1/4 szklanki kiwi. Wersja 2: 1/4 szklanki pomarańczy (mogą być bez skórek), 1/4 szklanki pokrojonego banana, 1/4 szklanki awokado. Wersja 3: 1/4 szklanki kiwi, 1/4 szklanka ananasa w kostkach, 1/4 szklanka mango.

2. Przygotowanie

Przygotowanie deseru rozpoczynamy od skompletowania wszystkich potrzebnych składników. Znacząco skróci to czas i ułatwi całą operację przygotowywania deseru. Jeśli mamy już wszystkie potrzebne rzeczy w pobliżu ręki do pojedynczego rożka waflowego dodajemy jogurt grecki. Następnie na górę układamy owoce. Podane wyżej wersje to tylko ciekawe propozycje a my sami możemy wybrać te — które lubimy najbardziej. Na samą górę należy dodać czekoladę. Tutaj również forma jest dowolna. Może być ona poparta, połamana w kawałkach lub jako polewa czekoladowa.

Jeśli wybierzemy trzecią opcję, czekoladę należy rozpuścić w kąpieli wodnej. Do większego naczynia z wodą wkładamy małe naczynie i umieszczamy tam czekoladę. Następnie zagotowujemy wodę i czekamy, aż czekolada się rozpuści. Warto wybierać na małe porcje czekolady jak najmniejsze naczynia — tak, aby wykorzystać jej, jak najwięcej.

3. Czas i trudność przygotowania

DO przygotowania takiego deseru musimy zarezerwować ok. 5 minut. Czas możemy nieco się wydłużyć, jeśli zdecydujemy się na płynną polewę. Poziom trudności jest niski. Tak prosty deser przygotują nawet osoby, które nie mają zbyt wiele do czynienia z gotowaniem. Rożek owocowy z jogurtem greckim możemy podawać również na spotkaniach z przyjaciółmi. Wygląda on bardzo efektownie i smakuje równie dobrze.