Sterydy to substancje, które nie tylko są pomoce w procesie budowy tkanki mięśniowej. Sportowcy bardzo często sięgają po sterydy, aby wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej. Redukcja tkanki tłuszczowej, obok zwiększenia masy mięśniowej, jest drugim najczęściej wybieranym celem w drodze do idealnej sylwetki. Spalanie tkanki tłuszczowej możliwe jest dzięki właściwej aktywności fizycznej orazzbilansowanej diecie. Aby proces ten był efektywniejszy warto wspomagać się suplementami oraz preparatami sterydowymi. Sterydy o ile kojarzone zawsze z przyrostem masy mięśniowej, są także szeroko wykorzystywane w walce ze zbędnym tłuszczem.

Redukcja tkanki tłuszczowej na trzy sposoby.

Turbo szybkie spalanie – złoty środek do efektu jojo.

Rozpoczynając swoją przygodę ze spalaniem tłuszczunastawiamy się na szybkie efekty, w krótkim czasie. Podejście takie jest jednak najgorszym z dostępnych. Oczywiście, wszystko jest możliwe i zapewne przy dużym samozaparciu uda się „zgubić” 5-10 kg w jeden miesiąc. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w kolejnym miesiącu waga znacznie wzrośnie – nastąpi tzw. efekt jojo. Jeśli w krótkim czasie następuje utrata dużej ilości kg, tak naprawdę dochodzi do spalania mięśni i usuwania wody z organizmu. Tkanka tłuszczowa jednak zostaje. Ponadto nie da się utrzymać restrykcyjnej diety przez dłuższy czas. Powrót do złych nawyków jest proporcjonalny do tego jak szybko udało się stracić zbędne kilogramy. Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej najczęściej jest iluzoryczne. Nie zgubimy tłuszczu nagromadzonego latami w jeden miesiąc.

Jednoczesne spalanie i budowa tkanki mięśniowej – rekompozycja.

To jedno z najcięższych zadań do wykonania. Jednoczesne spalanie tkanki tłuszczowej i budowa tkanki mięśniowej(rekompozycja) to proces, na który składa się wiele czynników. Proces ten wymaga przede wszystkim ogromnej wiedzy. Aby rekompozycja mogła w ogóle zaistnieć,konieczne jest spełnienie dwóch podstawowych elementów – deficytu kalorycznego oraz odpowiednio dobranych treningów.

Zwykły deficyt kaloryczny – a więc przyjmowanie mniejszej ilości kalorii, aniżeli jest nam potrzebna do utrzymania masy ciała (zero kaloryczne) – to nie wszystko. Istotne jest także to,co jemy i jak jemy. Dieta musi być odpowiednio zbilansowana. Konieczne jest ustalenie zapotrzebowania na tłuszcze, białko oraz węglowodany. Białko uzależnione jest od intensywności wykonywanych ćwiczeń. Jest to podstawowy budulec mięśni. W przypadku węgli konieczne jest ich ograniczenie do minimalnego poziomu, w którym są zużywane. Nie należy bać się słowa „tłuszcz”. Zdrowe tłuszcze są niezbędne dla prawidłowej diety – zarówno redukcyjnej jak na zbudowanie mięśni.

Swoje zapotrzebowanie kaloryczne wraz z wskazanymi powyżej składnikami można bez problemu obliczyć w dostępnych internetowych kalkulatorach BMR. Z dietą jest już ciężej. Nauka jak i ile jeść to powolny proces – na samym początku najlepiej skorzystać z porad dietetyka. Rekompozycja połączona musi być z odpowiednio dobranym treningiem. Badania pokazują, że najlepszych efektów można się spodziewać przy łączeniu treningów aerobowych z treningami siłowymi. Trening siłowy z odpowiednim obciążeniem to podstawa. Pozytywne efekty można też zauważyć z przypadku wykonywania na przemian treningu interwałowego i siłowego. Oczywiście dążąc do rekompozycjiwarto korzystać z różnego rodzaju odżywek, a także sięgać po sterydy.

Wielomiesięczna praca nad ciałem.

Jak już wiadomo, nie ma szybkiego i trwałego w efektach sposobu na pozbycie się nagromadzonej latami tkanki tłuszczowej. Najlepszym sposobem jest po prostu zmiana stylu życia. Oczywiście nikt nie mówi tu o zarzuceniu wszystkiego co smakuje w jeden dzień. Na początku jednak,warto wykluczyć wszystkie szkodliwe dla wysportowanejsylwetki produkty. Pora pożegnać się z cukrem na rzecz ksylitolu czy erytrytolu. Zamiast potraw smażonych w głębokim tłuszczu, konieczne będzie zaprzyjaźnienie się z piekarnikiem. Nie trzeba od razu rezygnować ze wszystkiego co nam smakuje. Klucz to złoty środek. Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta powinna stać się codziennością. Tylko w ten sposób zdrowa, wysportowana sylwetka zostanie z nami na dłużej. Zmiana stylu życia to proces, który wymaga czasu. Za szybko wdrożony będzie skazany na porażkę. Podobnie w przypadku aktywności fizycznej. Jeśli nagle z trybu siedzącego, zaczniesz chodzić na siłownie 7 dni w tygodniu, zapał szybko minie. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Przetrenowany i zestresowany organizm to zdecydowanie efekt niepożądany. W powolnym kształtowaniu nawyków i sylwetki pomogą odpowiednio dobrane sterydy. Widoczne efekty po ich stosowaniu zachęcą do dalszych działań i walki.

Działanie sterydów w skrócie.

Jak wspomniano na początku, niektóre sterydy nie tylko powodują wzrost masy mięśniowej, ale także przyczyniają się do spalenia tkanki tłuszczowej. O ile rozrost mięśni nie będzie tak intensywny jak w przypadku innych sterydów, o tyle możliwe będzie uzyskanie zarysowanej sylwetki bez otoczki tłuszczu. Bycie na deficycie kalorycznym w połączeniu z intensywnymi treningami interwałowymi i siłowymi często przyczynia się do utraty energii. Brak sił nie pozwala na progres w walce o idealną sylwetkę. Kombinacja substancji zawarta w sterydach pozwala na zachowanie energii, wytrzymałości oraz siły, mimo stosowanej diety i dużej aktywności fizycznej. Jest to także istotne z punktu widzenia chęci utraty wagi – im ćwiczenia są intensywniejsze, im więcej energii się w nie wkłada, tym lepsze efekty przynoszą.Ponadto stosowanie sterydów, docenią osoby borykające się z retencją wody w organizmie. Nie zawsze nieestetyczne wylewające się boczki to tłuszcz. Nagromadzona woda stanowi poważny problem, z którym zmaga się wiele osób. Ponadto, sterydy świetnie wpływają na metabolizm podkręcając go.

Jakie sterydy w walce z tkanką tłuszczową?

Oferta sterydów dostępnych na rynku jest niezwykle wysoka. Jednak, jeśli poszukujesz akurat sterydów pomocnych w walce z nadmiarem dodatkowego tłuszczu poniżej znajdziesz 3 godne polecenia.

ANAVAR/OXANDROLONE

Anavar to steryd, który charakteryzuje silne działanie anaboliczne, dzięki czemu nie musimy obawiać się utraty tkanki mięśniowej przy jednoczesnej utracie tkankitłuszczowej. Zażywanie Anavaru powoduje przede wszystkim utratę tkanki tłuszczowej zgromadzonej na brzuchu, chroni tkankę mięśniową, przyspiesza metabolizm oraz zwiększautratę wody z organizmu. Działanie jego jest subtelniejsze w porównaniu do innych sterydów, dlatego chętnie sięgają po niego kobiety. Powoduje, że sylwetka jest umięśniona, ale atletyczna.

WINSTROL/STANOZOLOL

Ten rodzaj sterydów podobnie jak Anavar posiada stosunkowo niewielkie skutki uboczne. Ponadto podobnie jak wyżej wymieniony steryd, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej ochronie i rozbudowie mięśni. Badania wykazały także pozytywne działanie Winstrolu w przypadku otyłości, będącej skutkiem zaburzeń hormonalnych.

CLENBUTEROL

Środek ten nie jest sterydem, a lekiem mającym działanie termogeniczne – zwiększa wewnętrzną temperaturę ciała. Dzięki swoim właściwościom przyczynia się w dużym stopniu do spalania tkanki tłuszczowej w krótkim czasie. Dzięki spaleniu zbędnego tłuszczu pozwala na odsłonięcie masy mięśniowej. Podobnie jak powyższe sterydy chroni mięśnie przed ich utratą w okresie deficytu kalorycznego.

Sterydy dla kobiet.

Co do zasady odradza się kobietom stosowanie sterydów z uwagi na ich skutki uboczne. Przyjmowanie sterydów wiąże się ze wzrostem hormonów androgennych, co oczywiście nie stanowi problemu w przypadku płci męskiej. W przypadku kobiet, stosowanie sterydów wiąże się z pojawieniem owłosienia na ciele, utratą włosów na głowie (łysienie androgenne), pogrubieniem głosu, pojawieniem się trądziku, zaburzeniami cyklu miesiączkowego. Jeśli jednak mimo powyższych, często trwałych skutków ubocznych, panie decydują się na przyjmowanie środków sterydowych, warto wybrać Anavar. Badania pokazują, że ilość skutków ubocznych Anvaru, w stosunku do innych sterydów jest znacznie mniejsza.

Na koniec.

O czym warto wspomnieć to fakt, że przy deficycie kalorycznym i intensywnych treningach cardio osiągnie się efekt w postaci utraty tłuszczu. Efektowi temu, bardzo często towarzyszy jednak spadek masy mięśniowej. Sterydy to środki, które właśnie pomogą uniknąć tego efektu. Właściwie dobrane, w połączeniu z aktywnością fizyczną i zbilansowaną dietą pomogą osiągnąć wymarzoną sylwetkę.