T3 lub T4 z hormonem wzrostu HGH

Hormon wzrostu i hormony tarczycy są standardowymi lekami z których korzystają kulturyści już od ładnych paru lat. Hormon wzrostu jest wykorzystywany ze względu na jego anaboliczne właściwości, wzrost komórek mięśni , utratę tkanki tłuszczowej i właściwości „odmładzające”. Natomiast hormony tarczycy stosuje się do stymulacji utraty tłuszczu i (w mniejszym stopniu) działanie anaboliczne. W tym artykule będziemy patrzeć na synergie między dwoma różnymi rodzajami hormonów tarczycy (T4 i T3) a hormonem wzrostu (GH) i ich zastosowanie w sporcie.

Zanim przejdziemy do rzeczy, to trochę o naszej fizjologii.

Ciało wytwarza dwa hormony tarczycy, pierwszym jest tyroksyna (T4) a drugim trijodotyroniny (T3), który jest najczęściej używanym hormonem tarczycy w świecie pod względem budowy mięśni. T4 jest nieaktywnym hormonem tarczycy i musi być przekształcany w T3 wywierając specyficzne działanie tarczycy. Odbywa się to przez enzymy z grupy dejodynazy, z którym są 3 typy – D1 i D2, której udział w inicjacji procesu konwersji T4, T3 i D3, który jest zaangażowany w proces dezaktywacji.

Wydzielanie T4 tworzy się w tarczycy i jest stymulowane przez hormon tyreotropowy (TSH), który z kolei stymuluje Thryrotropin uwalniający tyreotropinę (TRH). Tak więc, kiedy poziom T3 wzrośnie, ciało mówi: “Hej, mam wystarczająco dużo T3 pływającego wokół, więc muszę się cofać”, i to robi przez tłumienie TSH (jest to znane jako “negatywne sprzężenie zwrotne”). Nawiasem mówiąc, hormony tarczycy wymaga insuliny lub IGF-1, aby wywołać pożądane skutki.

Hormon wzrostu (GH) jest wytwarzany w przysadce mózgowej i przez te czynniki jest regulowany , takie jak hormony i enzymy. Jest on regulowany przez dwa hormony somatostatyny (SS) i hormon uwalniający hormon wzrostu (GHRH). Gdy jest zbyt dużo GH krążącego w ciele , ujemne sprzężenie zwrotne informuje go by produkować SS, aby zmniejszyć poziom hormonu wzrostu. Kiedy organizm ma za mało GH, GHRH zaczyna być produkowany.

GH ma zdolność do stymulowania konwersji T4 i T3, co pokazuje że hormon tarczycy częściowo zależny jest od hormonu wzrostu. Somatostatyny (które są wydzielane, gdy poziom GH jest zbyt wysoki) mogą także hamować sekrecję TSH lub ograniczenie wydzielania TRH, co oznacza, że ​​może ograniczać ilość T4 produkowanego przez organizm. Oznacza to, że chociaż GH zwiększa konwersję T4 do T3, co oznacza więcej T3, może to właściwie znaczyć niższe niż normalnie poziomy T4.

Transkrypcja genu hormonu wzrostu, co daje jej wspaniałe efekty GH (takich jak wzrost mięśni, utratę tkanki tłuszczowej itd) i T3 zwiększa te efekty, GH i T3 działa w sposób bardzo synergistyczny, w rzeczywistości, T3 jest czynnikiem ograniczającym egzogennego GH. Tutaj mamy sprzeczność: T3 i GH są synergiczne, ale zbyt wiele T3 minimalizuje anaboliczne działanie GH.

Panuje hipoteza, że proces konwersji T4 do T3, jest bardzo ważne. Pozwólcie mi to wyjaśnić. Gdy jest zbyt dużo T3 poziomie nadwozia i zwykłe T4 tarczycy wysyła sygnał do wytwarzania mniej D1 i D2 (aktywatory), a D3 (w-aktywatora) i w ten sposób hamuje wiele efektów synergistycznych T3 , Gdy poziom D3 jest wysoki, czynniki wzrostu, takie jak IGF-1 są stymulowane, co oznacza, D3 jest ważną częścią wzoru w odniesieniu do anabolicznego GH.

Teraz jesteśmy na etapie na, który wszyscy czekali,czyli podsumowanie i zakończenie …

Gdy hormon wzrostu jest przyjmowany, wraz z T3, GH zatrzyma konwersje T4 do T3, to w pewnym punkcie, oznacza to, że ​​będzie wyłączony z dobrych efektów anabolicznych, hormonu wzrostu. To nie jest za dobre. Teraz jeśli dodamy T4 w cyklu GH, to zwiększamy tę synergię, dając GH więcej efektów anabolicznych!

Należy pamiętać, że samo T4 jest bardzo nieefektywne dla rezultatów których oczekujemy.

I rzeczywiście widać jak skuteczne jest w użyciu T4 w połączeniu z GH. Sportowiec z odpowiednią dietą wraz z użyciem GH i T3 może spodziewać się wspaniałych efektów, zwłaszcza widząc zmianę w stosunku tłuszczu do mięśni.

Wszystkie z opisanych tu środków znajdziecie państwo w naszym sklepie internetowym euro-sterydy.pl