T4

Hormon tarczycy, tyroksyna (T4) jest hormonem tyrozyny, który jest wytwarzany przez gruczoł tarczycowy. Syntetyczne wersje tego hormonu są wykorzystywane w celu uzupełnienia braku naturalnie wytwarzanej tyroksyny i zwiększenie tempa metabolizmu. Sztucznie wykonany hormon tarczycy zmniejsza objawy niedoczynności tarczycy i przyspiesza tempo przemiany materii u tych osób, które cierpią z powodu tej choroby. Hormony tarczycy może być również wykorzystywany w leczeniu powiększenia tarczycy (przerostu gruczołu tarczycy) i niektórych typów raka tarczycy.

Trochę z historii :

T4 został zsyntetyzowany w 1926 roku jako lek dostępny tylko na receptę . Sprzedawane są w postaci tabletek.

Hormon tarczycy kontroluje szybkość metabolizmu. Gdy tarczyca jest aktywna, wszystkie procesy ciała spowalniają , wtedy możemy zaobserwować takie objawy jak : przyrost masy ciała, zmęczenie, a także obniżenie temperatury ciała. Dzięki suplementacji z hormonów tarczycy, podstawowa przemiana materii została zwiększona.

Hormony tarczycy są istotne dla prawidłowego rozwoju wszystkich komórek w organizmie. Hormony te umożliwiają, że nasz organizm staje się bardziej wrażliwy na inne hormony, co z kolei czyni je bardziej skutecznymi. Hormony tarczycy regulują także makroskładniki (białka, tłuszcze i węglowodany), metabolizm, zwiększa syntezę białek i ostatecznie energię. Pozwala to na takie zjawisko że nasz organizm, spala większą ilość kalorii i wykorzystuje je bardziej skutecznie. Z tego powodu, hormon tarczycy jest powszechnie stosowany jako leki na utratę tłuszczu.

T4 zazwyczaj nie powoduje efektów ubocznych, o ile jest odpowiednio dawkowany . Jednak pewne skutki uboczne występują , możemy spodziewać się takich objaw jak zaburzony rytm serca i możliwość utraty beztłuszczowej masy ciała. Ujemne sprzężenie zwrotne w tarczycy może zmniejszyć naturalną produkcję hormonu tarczycy, co powoduje krótkoterminowy spadek tempa metabolizmu po zaprzestaniu dawkowania , zostaje ono przerwane.

Liczne badania dowiodły, że gdy liczba kalorii i węglowodanów jest ograniczona, poziom enzymu, który aktywuje produkcję hormonu tarczycy, zmniejsza się. Konwersja T4 do T3 czyli aktywnej formy hormonu tarczycy, zostanie utrudniona. Sportowcy stosujący T3 odkryli że może on być lepszym wyborem nad T4 w czasie cyklicznych diet ketogenicznych.

T4 musi być stosowany w znacznie wyższych dawkach by być równie skuteczny jak T3. Praktykanci musieli stosować dawki 300 mcg / dzień, aby osiągnąć takie same wyniki jak przy 50-100 mcg na dzień stosując Cytomel .

T4 jest często używany przez kulturystów, którzy przygotowują się do startów w zawodach ale i również przez innych sportowców , przyjęło się że końcowy okres wycinki jest właśnie na hormonie tarczycy.

Ostatnio jednak, T4 mimo ze słabsze od T3 przeżywa trochę renesans. Spowodowane jest to tym , że jest nieco bardziej aktywne w stosunku do mięśni i działa synergistycznie z hormonem wzrostu. Większość sportowców używa do GH i odpowiedniej diety , właśnie T4 . W tym momencie, zarówno stosując dietę lub nie, T4 stał się bardzo pożądanym lekiem do stosowania w cyklach obejmujących hormon wzrostu .

Co ciekawe, wielu sportowców ma odczucie , że T4 jest łagodniejszy dla tkanki mięśniowej i są w stanie utrzymać więcej mięśni podczas redukcji za pomocą T4, niż w porównaniu kiedy używałyT3.

Po pewne anaboliki i więcej informacji zapraszamy na stronę internetową euro-sterydy.pl