Testosteron Cypionate

Testosteron Cypionate jest długo działającą wersją hormonu testosteronu z dołączonym estrem cypionate który ma opóźniać jego uwalnianie w organizmie. Testosteron jest najsilniejszym naturalnie występujące androgenem, który powstaje w organizmie ludzkim. Jest on odpowiedzialny za wiele cech charakterystycznych dla mężczyzn i ich cech płciowych.

Testosteron został po raz pierwszy zsyntetyzowany w 1935 roku.
Gdy tak długo działająca wersja testosteronu jest wtryskiwana, zostaje uwalniany jako depot w organizmie . Ciekawe jest to że jego powolne uwalniane następuje w ciągu krótkiego okresu czasu. Następnie odczuwalny jest w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu, cypionat jest następnie stopniowo uwalniany w ciągu najbliższych 12 dni i całkowicie zwęża się po około 3 tygodniach.

Testosteron jest odpowiedzialny za promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia poprzez zwiększenie libido, energii, odporności, zwiększone spalanie tłuszczu, zdobyciu i utrzymaniu beztłuszczowej masy mięśniowej, zapobieganiu osteoporozie (utrata gęstości kości), a możliwe, że nawet ochrona przed chorobami serca. Testosteron jest również odpowiedzialny za normalny wzrost i rozwój męskich narządów płciowych i utrzymania drugorzędnych cech płciowych. Drugorzędne cechy płciowe są specyficzne , które oddzielają obie płci, ale nie są ich bezpośrednią częścią układu rozrodczego, na przykład: piersi i owłosienia twarzy, wybitne linie szczęki, szerokie ramiona i wzrost masy mięśniowej. Testosteron wiąże receptory androgenu (AR), który w ten sposób powoduje przyspieszone wzmocnienie mięśni, utratę tkanki tłuszczowej, wzrost mięśni i ich regenerację. Mechanizmy te są pobudzane przez aktywację receptorów androgenów (bezpośrednio lub DHT), a także przez hormonalną kaskadę.

Istnieje wiele możliwych skutków ubocznych związanych z użyciem testosteronu cypionate. Steryd ten posiada wysoki poziom aromatyzacji do estrogenów i przynależności do dihydrotestosteronu (DHT). Estrogen jest żeńskim hormonem płciowym, i zbyt wiele z nich może powodować duże ryzyko ginekomastii (tworzenie tkanki piersi u mężczyzn), retencji wody oraz innych niepożądanych efektów ubocznych. DHT może powodować łysienie typu męskiego, jak również trądzik.

Również uzupełnienie testosteronu w organizmie spowoduje zatrzymanie naturalnej produkcji hormonu. Nasilenie objawów niepożądanych zależy przede wszystkim od poziomu i czasu trwania krążącego wolnego testosteronu, jak również jego konwersję do innych hormonów. Efekty anaboliczne testosteronu / androgenne (a także skutki niepożądane) są zależne od dawki , im większa dawka, tym wyższy efekt budowy mięśni.

Testosteron Cypionate jest jednym z najlepszych anabolików do budowania masy mięśniowej znanych człowiekowi i jest wysoce zalecany jako podstawy steryd w cyklach budowania masy mięśniowej. Skuteczna dawka tego leku dla człowieka wynosi od 200-2000 mg na tydzień.

Specyfikacja:

Ogólnie rzecz biorąc, najczęstszym działaniem zgłaszanym przez pacjentów z użyciem Testosteronu Cypionate było zwiększenie siły . Odnotowano również zmiany wielkości, kształtu i wyglądu mięśnia.

Zazwyczaj możemy doświadczyć różnej skali efektów z zastosowaniem testosteronu, jest to zależne od dawki. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa dawka jest stosowana, tym lepsze wyniki, jeszcze bardziej niekorzystne działania niepożądane z uwagi na wyższe ilości androgenów w organizmie. Jak sugerują badania, że ​​dawki tak wysokie, jak 600 mg tygodniowo dają lepsze rezultaty. Przy najwyższej dawce (600 mg / tydzień),zostały osiągnięte najlepsze rezultaty. Przy takim stężeniu, wyniki przedstawione są: utrata tłuszczu, wzrost mięśni, obniżony poziom cholesterolu HDL i zwiększenie wielkości i siły. W przybliżeniu zysk 15% beztłuszczowej masy ciała osiągnięto poprzez 20 tygodni w dawce 600 mg / tydzień terapii testosteronem.

Uwagi użytkowników

Testosteron Cypionate jest najczęściej przepisywaną i stosowaną formą testosteronu w Stanach Zjednoczonych.

W prawdzie, używałem obu ( enana i cypionat) i nie mogę znaleźć żadnej różnicy między nimi. Testosteron Cypionate jest identyczny w odniesieniu do wyników które daje enanthate. Chociaż nie znalazłem tego w artykułach , ale w praktyce , wśród osób stosujących sterydy , utarło się przekonanie że Cypionat daje większego „kopa”.

Głównym zaletą tego sterydu jest to, że Testosteron Cypionate może być podawany raz w tygodniu i daje bardzo dobre przyrosty siły i wielkości. Założę się, że wiele karier w kulturystyce i lekkiej atletyce zostało zbudowanych z pomocą stosowania długotrwale cypionatu. W praktyce utarło się że stosujemy go w dawkach 250-2,000 mg na tydzień, a okazało się, że najlepsze zyski w porównaniu z efektami ubocznymi są prawdopodobnie gdzieś poniżej 750 mg / tydzień.

Po więcej informacji na temat sterydów i zakupy, zapraszamy na euro-sterydy.pl