Wegańska zupa grochowa to doskonały wybór dla wszystkich osób, które lubią od czasu do czasu pożywić się ciepłą i pyszną zupą. Doskonale sprawdzi się ona przede wszystkim w zimowe dni, kiedy na dworze jest chłodno, a człowiek będzie mógł nasycić się niesamowitą zupą, która jest pożywna i do tego bardzo smaczna. Najlepiej spożywać ją wieczorem, aby rozgrzać swoje ciało i nasycić się na kolację. Bardzo pozytywnie wpływa na ludzki organizm, dlatego warto dołączyć ten przepis do swojej książki kucharskiej.
Składniki

1 puszka zielonego grochu,
1 biała cebula,
1 mała marchewka,
2 selery,
1 łyżeczka kminku,
8 szklanek wody.

Przygotowanie

1. W pierwszej kolejności należy ze sobą połączyć wszystkie składniki, warzywa należy drobno posiekać. Wodę wlać do garnka, wrzucić do garnka wszystkie składniki i gotować. Zupę należy gotować na małym ogniu, wtedy efekty są zdecydowanie najlepsze,

2. Należy sprawdzać stan wrzenia wody co około 3-4 godziny, w razie potrzeby należy dodać jeszcze trochę wody, gdy jest jej za mało, tak aby zupa była właściwie przygotowana,

3. Gotować należy do momentu aż warzywa będą całkowicie miękkie. Maksymalny czas gotowania zupy wynosi 12-14 godzin, chociaż można zakończyć ten proces szybciej, gdy domownik się spieszy i chce spożyć obiad wcześniej. Pod koniec należy gotować zupę pod przykryciem.
Czas i trudność przygotowania

Czas przygotowania zupy wynosi kilka godzin, z reguły jest to czas oscylujący w granicach 250 minut, gdyż nie każdy decyduje się na gotowanie zupy przez pełne 12 godzin. Wtedy jej smak jest najlepszy, jednak zakończenie gotowania po okresie 250 minut powinno dać spodziewane efekty i zupa będzie aromatyczna oraz pełna smaku. Trudność przygotowania tej potrawy nie jest duża. Nie jest to skomplikowany przepis, należy tylko pilnować to, aby woda nie za bardzo wrzała. Dodatkowo należy sprawdzać jej stan, czy nie jest jej przypadkiem za mało. Oczywiście trzeba umyć i dobrze posiekać warzywa, aby w krótkim czasie stały się one miękkie, jednak nie jest to trudna czynność.