TB-500 to iniekcyjny lek peptydowy, który może być stosowany do wspomagania gojenia, zwiększenia zakresu ruchu w przypadkach urazów lub zmniejszenia bólu w przypadku uszkodzeń, zmniejszając stan zapalny. Jak dotąd jego stosowanie u ludzi jest stosunkowo rzadkie i ograniczone do osób, które lubią eksperymentować. Stosowanie TB-500 u koni wyścigowych jest dosyć rozpowszechnione, choć nie jest on lekiem na receptę weterynaryjną.

Kiedy używać TB-500 ?

Polecam zażywanie TB-500 w przypadkach ostrego uszkodzenia, gdzie, na podstawie doświadczeń, gojenie urazów mogłoby być powolne, lub w przypadkach, w których leczenie przewlekłej kontuzji jest bardzo długie.

Oto krótki spis urazów w których TB-500 odgrywa znaczącą rolę w gojeniu:, TB-500 wspomagana zapalenie ścięgien i mięśni, różnego rodzaju urazy mięśni i tkanki łącznej , jak również uszkodzenia skóry. W przypadku urazów mięśni ,pogorszenie elastyczności, TB-500 może zapewnić znaczną poprawę. W odniesieniu do badanych koni wyścigowych, zastrzeżono w celu zapobiegania tworzenia się zrostów.

Efekt łączenia TB-500, GH, albo GHRP?

Zażywanie TB-500 w pojedynkę może być niezwykle skuteczne , przynajmniej tak wykazują badania na niektórych pacjentach.

Z drugiej strony, w porównaniu do zastosowania samego TB-500, efekt leczenia może być znacznie lepszy przez łączenie TB-500 z peptydami z rodziny GHRP (takiego jak GHRP-2, GHRP-6, ipamorelin lub heksarelina), lub GHRP / Mod GRF.

A więc moim zdaniem branie samego TB-500 ma sens ale jeżeli chcemy wzmocnić efekt możemy go łączyć z innymi peptydami.

Jak korzystać z TB-500?

TB-500 jest dystrybuowany w postaci proszku w fiolkach po 2,0 mg. Najlepszą ilością do rozrobienia jest woda iniekcyjna lub bakteriostatyczna na przykład 1,0 ml. Najbardziej powszechnym protokołem dawkowania, jest cała fiolka rozrobiona w jednym czasie. Wtryskiwanie może być podskórne, domięśniowe lub dożylne, zależnie od osobistych preferencji.

Najpopularniejszym sposobem dozowania jest 2,0 lub 2,5 mg TB-500 ,dwa razy w tygodniu przez cztery do sześciu tygodni, a następnie zmniejszenie dawki do niższego stężenia dawkowania takie jak raz lub dwa razy w miesiącu w celach regeneracyjnych.

Wiedza na temat TB-500 jest jeszcze ograniczona,a zwłaszcza w stosunku co do dawkowania. Jest całkiem możliwe, że wiedza zdobyta w badaniach laboratoryjnych może ulec zmianie. Rozsądne jest zwiększenie częstotliwości dawkowania do 3 razy na tydzień, lub zwiększenie dawki do 4 lub 5 mg dwa razy tygodniowo. Przed rozpoczęciem takiej kuracji , jednak polecam spróbować standardowego dawkowania na początek.

TB-500 w farmakologii

TB-500 jest krótkim peptydem, fragmentem naturalnie występującej tymozyny beta-4 hormonu (TB-4). Żeby było jasne, TB-500 najdobitniej nie jest TB-4, chociaż często sprzedawane są pod tą samą nazwą. Samo TB-4 jest jeszcze bardzo drogie,oraz bardzo rzadko dostępne.

W organizmie TB-4 jest wytwarzany jako grasica, gruczoł, który jest największy u dzieci, zanika w miarę postępu czasu i praktycznie nie istnieje w podeszłym wieku. Jest również wytwarzany lokalnie w różnych komórkach, i często można go znaleźć w płynach do ran, jak również w stosunkowo wysokim stężeniu w cytoplazmie niektórych komórek. W różnych badaniach stwierdzono że TB-4 , zdolne jest do promowania różnych form gojenia się ran, w celu różnicowania komórek macierzystych i zmniejszenia stanu zapalnego.

TB-500 wykazuje wiele cech TB-4 jak i jego właściwości, a zaletą TB-500 jest to że jest bardziej ekonomiczny w produkcji.

Inne działania TB-500

TB-500 jest znany ze wspierania przynajmniej częściowego odrastanie włosów, które zostały utracone w wyniku męskiego łysienia, daje efekt ciemnienia przynajmniej części włosów która uległa siwieniu. Ten ostatni efekt może być spowodowany ,promowaniem różnicowania komórek satelitarnych. Kulturyści, którzy korzystali z TB-500 do celów leczniczych nie odnotowali jednak takiego efektu. Jednak możliwe jest że efekt wystąpi, TB-500 najczęściej podawany jest w celach leczniczych w czasie kontuzji , a nie poprawienia osiągów , wydolności itp.

Nie użyłbym TB-500 w kuracji mającej na celu zyskanie masy mięśniowej, ale podczas korzystania z niego należy pamiętać że może to być jeden ze środków wspomagających , program treningowy i pozwoli nam na zaangażowania się na 100% oraz zmniejszy ryzyko kontuzji.

Wnioski:

TB-500 jest peptydem, który jest bardzo korzystny w procesie gojenia ran ostrych i przewlekłych oraz w leczeniu zapalenia ścięgien. Może również zwiększyć elastyczność, jeżeli doszło do uszczerbku w wyniku urazu, w niektórych przypadkach częściowo regeneruje utracone włosy. Zwykły przebieg leczenia wynosi 2,0 lub 2,5 mg, przyjmowane przez wstrzyknięcie dwa razy w tygodniu przez 4-6 tygodni, a następnie co miesiąc lub dwa razy w miesiącu wstrzyknięcie 2,0 lub 2,5 mg w zależności od potrzeb.