Czasem słyszymy że sportowcy którzy są wegetarianami uzyskują na swojej diecie przyrost masy mięśniowej , jak to jest z tym naprawdę ?

Powiem z góry, że nie sądzę, aby dieta wegetariańska była idealna do uzyskania masy mięśniowej. Oczywiście jest to zależne od tego w jakim stopniu jesteś wegetarianinem. Ponieważ niektórzy czytelnicy nie mają pojęcia, o czym mówię, będę opisywać następujące przykłady poniżej.
Pseudo-wegetariańska (jest to nasze określenie):a znaczy to , ktoś, kto nie je czerwonego mięsa, ale zjada kurczaka i ryby. Te typy jednostek zazwyczaj dają pewne pozorne stwierdzenie że : “Ale ryby to nie jest mięso” tą teorią to argumentują. Sposób, w jaki można to zrozumieć , to to że martwe zwierzę jest martwym zwierzęciem. Tacy ludzie nie są “prawdziwymi” wegetarianami , a przynajmniej za takich chcą uchodzić w moim umyśle. Chociaż myślę, że czerwone mięso jest doskonałym elementem budowania masy ciała , to wykorzystanie w diecie zawartości kurczaka i ryby zapewni wystarczającą ilość białka w budowaniu dobrze jakościowej masy mięśniowej.

Lakto wegetarianie: to osoby które nie zjadają mięsa zwierząt, ale za to jedzą mleko i jaja. Podobnie jak w przypadku poprzedniej grupy, nie powinno być żadnego problemu ze zdobyciem masy mięśniowej, ponieważ zarówno jaja i mleko mają w sobie wysokiej jakości białka.
Vegan: to osoba która nie spożywa żadnego jedzenia ze źródeł zwierzęcych. Oznacza to, że nie jada ani jaj, mleka, serów, masła, a nawet miodu. Moim zdaniem, tego typu osoby, nawet jeśli chciały by zwiększyć swoją masę , to jest to prawie niemożliwe.

Mając to wszystko na uwadze, omówimy podstawy zysku masy ciała w każdej z diet.

Aby to zrobić trzeba stosować odpowiednie zasady :

1. Odpowiednie białko: z doświadczenia sportowców którzy stosowali diety wegetariańskie , wielu wegetarian nie dostarcza wystarczająco dużo białka. Niektórzy próbują dostarczać białko na zasadzie skrobi (bułeczki, makarony, ryż). Tak długo, jak jesz jaja lub mleko, nie powinno to być wielkim problemem. Jednak pojawia się coraz większa liczba wegetarian którzy spożywają proteiny sojowe , które mogą dostarczyć białka, jeśli nie chcemy jeść mleka lub jaj. A dobre wytyczne dla białka jest trochę mniej niż 1 gram białka na funt masy ciała.

2.  Odpowiednie kalorie: To prawdopodobnie nie będzie problemem dla większości wegetarian, ale może to być problem w zależności od spożycia tłuszczu. I trudno zużywać odpowiednią ilość kalorii w jedzeniu kiedy w posiłkach dostarczamy bardzo niskiej zawartości tłuszczu . Można jeść tylko tyle makaronu, ryżu, itp , aby był to dobry punkt wyjścia dla kalorii , 16 kalorii na funt masy ciała. Jedna osoba potrzebuje 25 cal / LB aby zacząć rosnąć.
To niestety dużo ryżu.

3. Odpowiednie tłuszcze: To wiąże się z 2 punktem, ale jest równie ważne w jego własnym prawie. Diety o wyjątkowo małej zawartości tłuszczu, wykazały że obniżają poziom testosteronu, który niestety szkodzi wzrostowi mięśni. Jak dobrze wiemy , diety wegetariańskie mają tendencję do obniżenia poziomu testosteronu, a mimo to trudno oddzielić z wegetarianizmu fakt że i tak dostarczamy tłuszcze z diety (tłuszcz, kalorie). 15-25% wszystkich kalorii i tak powinno pochodzić z tłuszczu.
Tak więc w zależności od tego, jaki jest poziom wegetarianina , może, ale nie musi się martwić o spożywanie wystarczającej ilości białka. Pamiętajmy o zasadach które należy wykonać , aby zyskać na diecie wegetariańskiej masę mięśniową: są to : częste małe posiłki, białka w regularnych odstępach czasu, itp.