Czy magnez może spowodować skok w górę testosteronu ?

Ciekawy Badania opublikowane w 2011 pokazały , że biorąc około 10 mg magnezu na kg masy ciała, nawet bez ćwiczeń wykazały że poziom testosteronu wzrasta. Badania potwierdziły , że dodatek magnezu stosowany razem z ćwiczeniami spowodował wyższy poziom wzrostu testosteronu w porównaniu do tych badanych, którzy brali suplement bez wysiłku. Dlaczego tak się dzieje, czy magnez zwiększa poziom testosteronu?

Jak wiesz twoje narządy takie jak serce, mięśnie i nerki potrzebują magnezu, aby móc prawidłowo funkcjonować, zgodnie z University of Maryland Medical Center. suplementy magnezu są czasem konieczne, aby uzyskać wystarczającą ilość magnezu w naszym organiźmie. Szacuje się, że u dorosłych i młodzieży mężczyźni potrzebują około 270 do 400 miligramów magnezu na dobę. Dorosłe i młode kobiety potrzebują od 280 do 300 miligramów dziennie.

Pomysł, że sportowcy reagują bardzo dobrze na magnez nie jest niczym nowym. Dietetycy oszacowali że nasze wymagania magnezu w dawce 4 mg / kg / dzień, jeśli jesteś w 100 kg = 220lbs wynosi około 400mg to osiągniemy górny poziom naszego własnego testosteronu . Komórki potrzebują magnezu do produkcji energii cząsteczek ATP i enzymów ochronnych. Ale według amerykańskich badań, około siedemdziesięciu procent ludności nie otrzymuje wystarczającej ilości tego minerału. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że ludzie nie spożywają wystarczającej ilości całych ziaren, szpinaku, orzechów i ziaren – one wszystkie są dobrym źródłem magnezu który powoduje wzrost testosteronu .

Badania epidemiologiczne wśród osób starszych wykazały również, że im więcej magnezu spożywamy, tym większa staje się siła naszych mięśni. Jednym z możliwych mechanizmów jest to, że magnez powoduje że testosteron wzrasta , na zasadzie że magnez dołącza się tak łatwo do wiązania białka SHBG, a w rezultacie stężenie wolnego testosteronu wzrasta we krwi , to sprawia, że ​​magnez jest niezbędnym minerałem dla wzrostu poziomu testosteronu.

Naukowcy z Uniwersytetu Selcuk zrobił eksperyment z 30 studentami płci męskiej w wieku od 18 do 22. Dziesięciu miało siedzący tryb życia; dwadzieścia osób trenowało Taekwondo pięć razy w tygodniu przez okres od półtorej godziny do dwóch godzin w każdej sesji.

Dziesięć osiadłych uczniów wzięło po 10 mg / kg masy ciała magnez w postaci sulfhate magnezu codziennie przez cztery tygodnie . Dla osoby o wadze 100 kg, który wynosi jeden gram magnezu dziennie. Wśród praktyków sztuk walki, pół grupy otrzymało taką samą dawkę magnezu , a druga połowa nie brała nic.

Przed uruchomieniem suplementacji, naukowcy zmierzyli stężenie testosteronu uczniów w ich krwi. Dokonano tego w spoczynku [RBS], a po uruchomieniu przy wysokiej intensywności aż do wyczerpania [EBS]. Po czterech tygodniach przyjmowania suplementów, naukowcy po raz kolejny mierzy stężenie testosteronu w spoczynku [Ras], a po wyczerpaniu fizycznym [Eas].

Wyniki

Wolny testosteron nie jest przyłączony do białek nośnikowych, a zatem jest znany jako aktywny, co nie zawsze ma miejsce w przypadku testosteronu, który jest dołączony do wiązania białek (SHBG)

Najbardziej zauważalny jest wzrost poziomu testosteronu wolnego w grupie 2 , w spoczynku: 24 proc. W grupie 3, którzy nie podejmowali magnezu, wzrost jest “tylko” 15 proc. Według naukowców, testosteron zwiększa magnez , dzięki temu odpowiednie dawkowanie wystarcza do zwiększenia wydajności sportowców.