Nolvadex to tak naprawdę substancja określona nazwą Tamoxifen, która na naszym rynku sprzedawana jest pod wspomnianą na początku nazwą. Podstawowe działanie tej substancji ma być powiązane ze skutecznym blokowaniem działania estrogenu na ludzki organizm. Ta właściwość sprawia, że Nolvadex stosowany jest chętnie w kulturystyce zarówno w trakcie jak i po zakończeniu cyklów, w trakcie których wykorzystywać się będzie silne sterydy androgeniczne. Warto zapoznać się dokładniej z działaniem Tamoxifenu na nasz organizm, czy będzie to produkt bezpieczny, kiedy warto go zastosować, a kiedy raczej powinno się go unikać. Postaramy się w tym wpisie pokrótce przedstawić tą substancję zwracając uwagę na te aspekty z nią związane, które mogą mieć znaczenie dla przeciętnego użytkownika.

Czym jest Nolvadex?

Nolvadex to produkt, którego składnikiem aktywnym jest tamoksyfen. Organiczny związek chemiczny, który jest selektywnym modulatorem receptora estrogenowego. W formie syntetycznej uzyskiwany jako lek, który ma działanie antyestrogenowe. Charakteryzuje się działaniem związanym z wiązaniem receptorów estrogenowych i pobudza tworzenie receptorów progesteronowych. Z tego względu jest wykorzystywany jako skuteczny produkt w terapii raka sutka. Jest w stanie zmniejszyć znacząco podział komórek nowotworowych, które wrażliwe są na działanie estrogenów. Może również prowadzić do pobudzenia wydzielania przez płat przysadki mózgowej FSH, co sprawia, że jajniki tworzą estrogeny w okresie przed menopauzą.

Zastosowanie

Nolvadex to środek, który chętnie wykorzystywany jest w medycynie oraz przez osoby, które stawiają na trening siłowy. Jeśli chodzi o jego zastosowanie w medycynie wykorzystuje sie go przede wszystkim w walce z rakiem sutka, co już zostało wspomniane. Oprócz tego może być wykorzystywany również, aby indukować owulację w zakresie mastalgi i mastopatii. Natomiast jeśli chodzi o kulturystykę i wsparcie osób trenujących Tamoxifen jest szansą na to, by zapobiec występowaniu skutków ubocznych jakie będą się pojawiać w przypadku stosowania sterydów anaboliczno – androgenicznych. Przyjmowanie tego typu preparatów istotnie blokuje produkcję testosteronu w organizmie, a wpływa na podwyższony poziom estrogenu, co dla mężczyzn jest niekorzystne. Przy zastosowaniu Nolvadexu będzie można ograniczyć ten problem. Można również ten produkt wykorzystywać jako środek, który będzie gwarantował zatrzymanie retencji wody w organizmie. W ten sposób po tym jak cykl sterydowy zostanie zakończony będzie można uniknąć efektu nalanej sylwetki. Po zakończeniu cyklu można również zdecydować się na ten produkt, jeśli będzie się chciało doprowadzić do skutecznego regulowania gospodarki hormonalnej w organizmie. W połączeniu z produktem takim jak Clomifen można doprowadzić do sytuacji, w której odtworzona będzie naturalna produkcja testosteronu. Nolvadex stosuje się również jako preparat, który będzie skutecznie podnosił poziom dobrego cholesterolu HDL oraz istotne wzmocnienie dla kości.

Nolvadex – na co trzeba uważać, przeciwwskazania i skutki uboczne

Podobnie jak inne tego typu preparatu musimy liczyć się z tym, że istnieją przeciwwskazania do stosowania Tamoxifenu i w pewnych sytuacjach mogą występować pewne skutki uboczne. Zanim więc zdecydujemy się na stosowanie takiego preparatu warto będzie zapoznać się również z tymi kwestiami. Jeśli chodzi o przeciwwskazania podstawowa sprawa to wrażliwość na tego typu lek. Oprócz tego produkt nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży i dzieci. Nie można go zastosować w przypadku leukopenii, ciężkiej małopłytkowości oraz przy hiperkalcemii. W niektórych sytuacjach będzie można zdecydować się na przyjmowanie wyłącznie przy wcześniejsze konsultacji lekarskiej. Chodzi tutaj o następujące problemy: choroby wątroby i nerek, problemy z cukrzycą, choroba zakrzepowo – zatorowa oraz problemy z widzeniem.

Skutki uboczne podobnie jak w przypadku innych preparatów leczniczych mogą się pojawić przy regularnym stosowaniu Nolvadexu. Wielu badaczy uważa, że nie są one często spotykane, jednak w praktyce można słyszeć o dość długiej liście problemów związanych ze stosowaniem tego preparatu przez dłuższy okres czasu. Skutki uboczne mogą być następujące:

– zaczerwienienia twarzy

– uderzenia gorąca

– osutka

– zawroty i bóle głowy

– problemy z miesiączkowaniem

– krwawienie z dróg rodnych

– nudności, wymioty

– bóle kości

– upławy

– leukopenia

– problemy z zakrzepami i zatorami

– świąd w okolicach intymnych

– obrzęki

– małopłytkowość

– hiperkalcemia

– problemy z rogówką

– zaćma

– retinopatia

– włókniaki macicy

– wypadanie włosów

– większa aktywność wątroby

– rozrost endometrium i pojawienie się polipów oraz endometriozy

– większe ryzyko raka trzonu macicy przy długoletnim stosowaniu

Nolvadex – dawkowanie preparatu

Jeśli ktoś chce zdecydować się na zastosowanie Nolvadexu powinien dawkę dopasować indywidualnie w zależności od tego w jakiej sytuacji się znajduje. Profilaktycznie stosowana jest dawka 10-20 mg dziennie, gdy chce się zapobiegać ginekomastii, jeśli ktoś zauważa pierwsze objawy powinien postawić na dawkę około 40 mg dziennie do ustąpienia objawów i potem 20 mg do końca cyklu. W zakresie stosowania leczniczego powinno się prowadzić konsultację lekarskie ze specjalistą, który w zależności od konkretnych warunków i potrzeb pacjenta będzie dostosowywał dawkę, którą powinna przyjmować dana osoba. Konsultacja lekarska, co do dawki jest konieczna zawsze w przypadku, chęci zastosowania Nolvadexu w formie leczniczej. Jeśli chodzi o kulturystów, w przypadku posiada odpowiedniego doświadczenia w treningu i stosowaniu suplementów będzie można na własną rękę rozpocząć stosowanie tego produktu. Jeśli ktoś nie posiada odpowiedniej wiedzy w tym, zakresie nie powinien na własną rękę podejmować decyzji, co do wielkości przyjmowanej dawki.

Opinie na temat Nolvadexu

Nolvadex to produkt, który jest dość popularny wśród osób stawiający na trening siłowy i kulturystykę. W przypadku tych osób na co dzień wykorzystywane są sterydy anaboliczne, a co za tym idzie mało kto z tych osób posiada produkcję testosteronu na właściwym poziomie. Dlatego szukają wsparcia, by ograniczyć estrogeny i doprowadzić organizm do porządku, jeśli chodzi o gospodarkę hormonalną. Zazwyczaj w takim przypadku stawia się właśnie na Nolvadex, który charakteryzuje się wyjątkową skutecznością, a jednocześnie skutki uboczne stosowania nie pojawiają się zbyt często. Kulturyści stosujący ten produkt najczęściej wypowiadają się na jego temat korzystnie, uważając, że pozwala skutecznie zadbać o stan organizmu i ochronę przed ginekomastią, z którą zmaga się wiele osób trenujących na siłowni. Z roku na rok rośnie więc ilość osób, które po Nolvadex sięgają. Pozytywne opinie zachęcają również producentów do promowania produktu wśród kulturystów. Jego popularność oraz promowanie przez trenerów nie powinno więc nikogo zaskakiwać. Pozytywnie o działaniu Nolvadexu wypowiadają się również lekarze, szczególnie gdy chodzi o jego możliwość w walce z rakiem.