Na stosowanie sterydów decyduje się coraz większa ilość osób. Przede wszystkim ze względu na chęć poprawienia sylwetki, pewności siebie, czy też wyników sportowych. Dziś nie będziemy wnikać w szczegóły dotyczące tego, czy warto brać środki anaboliczne, jakie są zalety i wady, jak je stosować, czy też kiedy jest najlepszy na to czas. W niniejszym artykule skupimy na najważniejszych wskazówkach, które powinna znać każda osoba, chcąca rozpocząć cykl sterydowy.

1.Wykorzystaj swój naturalny potencjał

Każda osoba chcąca rozpocząć pierwszy cykl sterydowy z pewnością próbowała już trenować w sposób naturalny. Jednym osobom wychodzi to lepiej, a drugim gorzej. Taka jest kolei rzeczy i należy się z tym pogodzić. Jednak niezależnie od uzyskanych wyników w sposób naturalny, warto wykorzystać do końca swój potencjał. Tak więc warto poświęcić co najmniej kilka lat treningów bez dopingu i sprawdzić, jakie są nasze możliwości naturalne. Pamiętajmy, że zbyt szybkie wejście na doping może spowodować, że w przyszłości ograniczymy swój potencjał związany ze sterydami. Tak więc czy w Twoim przypadku nadszedł już odpowiedni czas na stosowanie sterydów? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie samemu.

2.Zacznij od znanych środków anabolicznych

Podjąłeś decyzję, że tu i teraz rozpoczynasz kurację środkami anabolicznymi? W takim razie podejdź do tego z głową i zacznij od najbardziej rekomendowanych środków dopingujących na pierwszy raz. Większość ekspertów zaleca testosteron oraz metanabol. Są to środki, które mogą przynieść ogromne rezultaty podczas pierwszego razu. Co najważniejsze, są one gwarancją sukcesu również podczas stosowania ich solo, a więc bez żadnych innych środków.

3.Dostosuj dawkę środków dopingujących do indywidualnych potrzeb

Na początku koniecznie pamiętaj również o odpowiednich dawkach. Początkowy potencjał jest na tyle duży, że nawet najmniejsze dawki sterydów zdziałają prawdziwe cuda. Zacznij więc na spokojnie, jednak też odpowiednio dobrze, aby w optymalny sposób wykorzystać pierwszy raz ze sterydami. Zdecydowanie unikaj jednych ogromnych dawek dopingu. Po prostu grozi dużym niebezpieczeństwem, szczególnie u osób początkujących.

4.Zdobądź sterydy z pewnego źródła

Masz okazję kupić tanie środki dopingujące od nieznajomego? Być może jest to naprawdę dobra okazja, jednak zdecydowanie odradzamy korzystanie z nich. Nigdy nie masz pewności co tak naprawdę znajduje się we flakonie, czy też w tabletkach. Oszustów, szczególnie tych handlujących podrobionymi sterydami naprawdę nie brakuje. Stąd też wszelkiego rodzaju środki anaboliczne należy pozyskiwać jedynie ze sprawdzonych źródeł. Najlepiej jeśli jest to oficjalny sklep ze sterydami w internecie lub bardzo zaufana osoba. Tylko wtedy mamy pewność, że naprawdę zażywamy to, co chcemy.

5.Zaplanuj nie tylko cykl sterydowy, ale także trening, dietę i suplementację

Doping z pewnością może zdziałać prawdziwe cuda pod kątem ludzkiej sylwetki. Jednak stosowanie samych środków dopingujących może zdać się na nic, jeśli przy tym nie zadbamy o trening, dietę oraz suplementację. Zażywanie dopingu sprawia, że możliwości organizmu są znacznie większe, niż u osób naturalnych. Zwiększona synteza białek, lepsze możliwości regeneracyjne, czy też zwiększenie siły i wytrzymałości. To tylko nieliczne zalety, z którymi wiąże się cykl sterydowy.

Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w tych środkach, warto skrupulatnie zaplanować każdy aspekt, który nawet w najmniejszym stopniu wpływa na efekt końcowy. W tym celu warto z pomocą doświadczonej osoby ułożyć plan treningowy, który pozwoli nam się rozwinąć w jak największym stopniu. Oprócz tego warto zadbać o zwiększoną ilość kalorii w diecie oraz poszczególnych makroskładników. Szczególnie jeśli chcemy zbudować jak najbardziej jakościową masę mięśniową. Co więcej, warto również zadbać o suplementację zdrowotną. Witaminy, minerały i składniki odżywcze również wpływają na funkcjonowanie organizmu, który może mieć dużo pracy podczas okresu stosowania środków anabolicznych.

6.Wykonuj okresowe badania kontrolne

Kontrolne badania lekarskie są podstawowym wymogiem podczas stosowania dopingu. Po prostu musimy pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze w naszym życiu. Dlatego też wykonanie odpowiednich badań, w tym także profilu hormonalnego pozwoli nam regularnie kontrolować w jakiej kondycji znajduje się organizm. Podczas badań na pewno warto sprawdzić:

 • testosteron całkowity
 • testosteron wolny
 • prolaktynę
 • estradiol
 • LH
 • FSH
 • Progesteron
 • ASPAT i ALAT
 • kreatyninę
 • SHBG
 • kreatyninę

Badania lekarskie dają nam ogólny podgląd na całą sytuację. Co więcej, dzięki temu można wprowadzać ewentualne zmiany podczas trwania cyklu, czy też pomyśleć już o wprowadzeniu odbloku. Nie warto lekceważyć tego punktu, ponieważ jest on naprawdę kluczowy. Widać to po historii wielu kulturystów, którzy po prostu poprzez sterydy przedwcześnie opuścili ten świat z powodu przyjmowania zbyt dużych dawek środków anabolicznych. Wykonując kontrolne badania możemy bez przerwy trzymać pieczęć nad naszym zdrowiem.

7.Dobierz długość i rodzaj cyklu do swoich możliwości

Nigdy wcześniej nie miałeś styczności z siłownią? A może masz już za sobą kilka lub kilkanaście lat stażu treningowego? W takim razie wiedz, że przyjmowanie sterydów powinno się podzielić na odpowiednie cykle, a więc odcinki czasu, podczas których stosujemy doping. W większości przypadków jest to od 4 do 8 tygodni. Jednak można przeprowadzić również krótki cykl (3-4 tygodnie), średni cykl (6-8 tygodni), standardowy cykl (10-12 tygodni), a nawet długi cykl (3-9 miesięcy). O tym, jaki czas trwania cyklu będzie dla nas najlepszy, decyduje szereg zmiennych.

Każda osoba chcąca zacząć zażywać sterydy powinna odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Przede wszystkim po co chcemy to zrobić. Jakie da nam to korzyści, a jakie mogą być nieprzyjemne konsekwencje. Jakich efektów oczekujemy oraz jaki budżet możemy przeznaczyć na doping. Oprócz tego istnieje jeszcze szereg zmiennych, od których zależy to, w jaki sposób powinien wyglądać cykl na sterydach. Stąd też należy poważnie zastanowić się nad czasem trwania cyklu, stosowanymi środkami anabolicznymi, czy też naszymi oczekiwaniami. Dopiero skrupulatny plan od A do Z może sprawić, że efekty będą naprawdę więcej niż zadowalające, a my będziemy mogli po skończonym cyklu wrócić do normalności i cieszyć się osiągniętymi rezultatami.

8.Pamiętaj o odblokowaniu po sterydach

Każdorazowe przyjmowanie sterydów wiąże się z tym, że musimy pamiętać o wykonaniu odbloku. Jest to okres, podczas którego przywracamy organizm do stanu funkcjonowania, kiedy to nie braliśmy jeszcze dopingu. Jak wiadomo przyjmowanie testosteronu bądź innych środków anabolicznych z zewnątrz wiąże się z tym, że naturalna produkcja hormonów ulega zmniejszeniu bądź całkowitemu zastopowaniu. Dlatego też po każdym cyklu należy przeprowadzić odblokowanie, które przywraca organizm do normalnego funkcjonowania. Jest to nieodłączny element dobrze zaplanowanego i przeprowadzonego cyklu. Warto więc dowiedzieć się więcej informacji w tym temacie.

9.Zachowaj chłodną głowę

Osoby chcące zacząć stosować sterydy często robią to z przyczyn, które nie do końca wynikają z ich osobistych potrzeb. Chęć przypodobania się osobom trzecim, zwiększenia pewności siebie, czy też rozpoczęcie cyklu, ponieważ osoby z otoczenia również to robią. Takie powody mogą prowadzić do tego, że po skończonym cyklu możemy odczuć wielką pustkę. Dlatego też przez każdym cyklem sterydowym należy znać nasze ”osobiste dlaczego”.
Po prostu musimy pamiętać, że doping posiada ogromną moc, która może działać na naszą korzyść lub na naszą niekorzyść. Warto więc w tym wszystkich zachować rozsądek, spokój i pełną świadomość ewentualnych konsekwencji stosowania dopingu. W przeciwnym razie może się okazać, że cały ten eksperyment ze sterydami przyniósł nam więcej szkód, niż pożytku.

10.Bądź świadom skutków ubocznych

Nieumiejętne stosowanie sterydów może prowadzić do poważnych konsekwencji. Łysienie, tłusta skóra, spadek libido, trądzik, załamanie psychiki, czy też gorsze samopoczucie. Dlatego wszystkie wcześniej wymienione wskazówki są kluczowe, aby każdy cykl dopingujący przyniósł jedynie pozytywne efekty.

Podsumowanie

Z wymienionymi powyżej zasadami niewątpliwie powinna zapoznać się każda osoba, która planuje stosować doping lub już to robi. Po prostu im ktoś będzie posiadał większą świadomość w tym temacie, tym lepiej dla niego. Na pewno może to procentować w kontekście uzyskania lepszych efektów dzięki stosowaniu sterydów.