Satysfakcja ze sfery życia seksualnego jest niezwykle kluczowa w rozwoju każdego człowieka. Poczucie pewności w tym aspekcie bez zwątpienia wpływa korzystnie również na nasze samopoczucie, karierę zawodową, rodzinną i na całą otoczkę świata w którym żyjemy. To wszystko składa się na to, że zaburzenia w tej sferze są niezwykle uciążliwe. Wielu z nas zmaga się z problemem niskiego libido i absolutnie nie jest to temat do wstydu. Powinnismy zawsze starać się znaleźć przyczynę, a następnie postępując analogicznie zapobiec jej powstawaniu. Testosteron odgrywa niezwykle ważną rolę w całym tym szeregu zachodzących procesów. Czy zastanawialiście się kiedyś czy istnieją naturalne sposoby na podniesienie libido? Czy zawsze nasz problem już w pierwszym kroku wymaga diagnozy specjalisty? 

TESTOSTERON, A LIBIDO 

Testosteron jest hormonem płciowym odpowiedzialnym za uczucie podniecenia, erekcję, czasami podwyższoną agresję. Ciekawym faktem jest to, że występuje on zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Kobiety z podwyższonym hormonem testosteronu często określane są mianem Wonder Woman ze względu na znacznie podwyższone libido. Kobiety w tym aspekcie mają znacznie większy problem, ponieważ naturalnych sposobów na obniżenie poziomu tego hormonu we krwi jest znacznie mniej niż na jego podwyższenie.

CZY ODPOWIEDNIO ZBILANSOWANA DIETA JEST WYSTARCZAJĄCA? 

Często mawia się, że dieta jest lekiem na całe zło. Na pewno odgrywa ona bardzo istotną rolę w całym procesie leczenia obniżonego poziomu testosteronu. Czy istnieje i jak powinna wyglądać? Według dietetyków bardzo ważnym elementem w uzyskaniu pożądanych efektów jest utrzymywanie diety wysokokalorycznej. Oczywiście biorąc pod uwagę to, że kalorie te powinny dostarczane być z pełnowartościowych i niskoprzetworzonych produktów. Nie wzięło się to oczywiście z powietrza. Stosując diety niskokaloryczne sportowcy w przeciągu kilku dni zauważają już znacznie obniżone libido. Warto jednak wiedzieć, że u osób w których organizmie występuję prawidłowe stężenie hormonu nie istnieje możliwość podniesienia go za pomocą diety. Jak nie za pomocą diety to jak? To pytanie nasuwa się pewnie teraz w głowie każdego z was.

ZREDUKUJ WAGĘ I STRES 

Tak to jest ze wszystkim zanim zaczniemy stosować suplementy wspomagające musimy zacząć od podstaw. To znaczy postawić na nas i na nasze zdrowie. Warto do swojej codzienności wprowadzić intensywne sesje treningowe. Naukowo udowodnione jest to iż intensywny wysiłek siłowy głównie dolnych partii naszego ciała przyczynia się do znacznego wzrostu poziomu testosteronu we krwi. Szczególnie zaraz po udanym treningu. Proces ten wspomaga nas w dążeniu do celu. Warto też zwrócić uwagę na nasz obecny styl życia i przyjrzeć się bliżej co sprawia, że stresujemy się znacznie bardziej niż powinniśmy. Słowo stres nie zostało użyte tutaj bez powodu. To właśnie on powoduje, że w naszym ciele wytwarzany jest hormon- kortyzolu odpowiedzialny za niemalże całkowitą blokadę produkcji testosteronu. Zrelaksujmy się więc i pomyślmy co dalej…

WITAMINA D I CYNK 

Wszyscy wiemy jak bardzo poważny skutki uboczne niesie za sobą niedobór witaminy D, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak prawidłowe i długotrwałe stosowanie jej wpływa korzystnie na nasz organizm? Zapewne teraz niejedno z was będzie zaskoczone ale witamina D jest hormonem steroidowym, który w wysokim stopniu odpowiada za prawidłowy rozwój jądra komórek plemnikowych. Jej suplementacja również może przyczynić się do zwiększenia poziomu testosteronu. Jednak najpierw należałoby wykonać badania aby upewnić się czy faktycznie cierpimy na niedobór tej witaminy. W przeciwnym razie suplementowanie jej w wysokich dawkach może nie przynieść żadnych efektów. Cynk mineralny jest kolejnym składnikiem, który warto włączyć do swojej codziennej diety lub chociaż zaobserwować czy oby na pewno spożywamy produkty bogate w ten minerał. Naturalne produkty spożywcze w których możemy go odnaleźć to międzyinnymi: ser, fasola, kefir, mięso i ryby. Weganie mogą mieć utrudnioną kwestie pozyskiwania cynku poprzez dietę. Szczególnie ze względu na to, że jego największą obecność możemy zaobserwować w produktach mięsnych.

ZWIĘKSZ SPOŻYWANIE AMINOKWASÓW ROZGAŁĘZIONYCH

Na rynku obecnie posiadamy bardzo szeroki wybór aminokwasów rozgałęzionych BCAA w formie suplementu. Dostępne są przeróżne smaki od truskawki po colę czy mojito. Istnieje bardzo wielu zwolenników i przeciwników tego produktu. Badania naukowe jednogłośnie podkreślają, że stosowanie ich w połączeniu z treningiem siłowym może znacząco przyczynić się do wzrostu poziomu hormonu testosteronu we krwi. Mimo wszystko warto zauważyć, że proces ten potrzebuje sporych nakładów czasu i pracy. Jednak jeśli chodzi o nasze zdrowie i samopoczucie wysiłek, który wkładamy zawsze wcześniej czy później się opłaci. Cierpliwość będzie więc kluczem do sukcesu. Co w sytuacji kiedy nie możemy jednak długo czekać na efekty? W takiej sytuacji możemy delikatnie wspomóc nasz organizm w jeszcze inny sposób.

 SPRADZONE LEKI NA POTENCJĘ, KTÓRE ZNAMY OD DAWNA 

Wszystkie wyżej wspomniane formy są bardzo istotne. Jednak aby całość mogła ze sobą świetnie współgrać warto zaopatrzyć się również w Viargę. Lek ten występuje na rynku pod różną postacią od dekad. Jego stosowanie i efekty są niepodważalne. Zmieniły życie seksualne wielu mężczyzn. Na pewno też uratowały niejedną relację seksualną. Ze względu na to, że jej działanie możemy zaobserwować już nawet 30 minut po zastosowaniu. Pamiętajmy aby zawsze przy wyborze nie kierować się intuicją, a sprawdzonymi poleconymi źródłami.

Istnieje wiele alternatyw, które mogą wspomóc naturalną produkcję testosteronu. Mimo wszystko początkowo zawsze powinniśmy szukać przyczyny z jakiej wynikają nasze problemy aby skutecznie zadziałać tam, gdzie nasz organizm najbardziej tego potrzebuję. Najważniejsze aby zrobić pierwszy krok w kierunku poprawy swojego życia seksualnego, a każdy kolejny filar naszego dotychczasowego życia też ulegnie znacznej poprawie. Nigdy nie odwlekaj zdrowia na później.