Dzięki pomocy osoby związanej z nielegalna produkcja sterydów policja zorganizowała szeroko zakrojona akcję i zamknęła podziemne laboratorium. Trzy osoby zostały zatrzymane i zostały postawione im zarzuty o produkcji i sprzedaży sterydów anabolicznych pod legalnie działająca marka. Całe zdarzenie miało miejsce w mieście Levittown w Pensylwanii.

W czerwcu policja i detektywi wpadli na trop tego procederu. Detektyw wraz z departamentem policji hrabstwa Bucks spotkał się z informatorem, który przedstawił dowody i udzielił obszernych informacji o nielegalnym przedsięwzięciu. Grupa detektywów w hrabstwie to wyspecjalizowana komórka do zwalczania takiego rodzaju przestępstw. Pracują oni pod przewodnictwem prokuratora okręgowego. Zajmują się także tak poważnymi przestępstwami, jak morderstwa, handel narkotykami i nielegalnym przepływem pieniędzy.

Wiarygodne źródło, które współpracowało z policją — poinformowało śledczych o osobach odpowiedzialnych za import czystych sterydów z Chin. Produkowali je i dystrybuowali, podszywając się pod legalnie działającą firmę. Ludzie ci byli według informatora odpowiedzialni za wytwarzanie ecstasy i fałszywych leków na receptę. Zarabiali oni też kilkadziesiąt tysięcy dolarów miesięcznie na handlu narkotykami.

Przedmiotem nielegalnego procesu były specyfiki wytwarzane przez Savage Company. To legalnie działający podmiot zajmujący się obrotem min. sterydów. Obecnie to poważny problem i gałąź przestępczości zorganizowanej. Proceder ten jest bardzo opłacalny i dlatego przyciąga do siebie coraz więcej przestępców. Podrobione leki i suplementy są bardzo niskiej jakości lub nie ma żadnej wartości medycznej.

Fałszywi producenci zamawiają sprawdzone komponenty — najczęściej z Azji. Po dostarczeniu towaru do USA trafia on do tajnych laboratoriów. Są bardzo dobrze ukryte i zorganizowane. Panują w nich warunki niespełniający żadnych wymogów higienicznych i medycznych. Rozpoznanie takich podróbek już na rynku jest często bardzo trudna lub niemożliwa. Dopiero po szczegółowych badaniach można stwierdzić plagiat. Dlatego niepowtarzalna okazja do przejęcia dużej ilości podróbek jest niedopuszczenie ich do rynku.
Głównymi podejrzanymi byli Karl Morris, Dennis Walker i Webster Adams. Karl i Dennis byli podejrzewani o kierowanie grupa przestępcza. Webster zajmował się dystrybucją i sprzedażą narkotyków.

Agenci federalni, DEA i detektywi hrabstwa zorganizowali szeroko zakrojona prowokacje i doprowadzili do zakupu kontrolowanego. Osoba pomagająca policji w ujęciu sprawców przez pewien czas udawała zainteresowanie zakupem sterydów. Na próbę wykonała ona kilka transakcji, aby uśpić czujność podejrzanych. Spotkania były organizowane min. w miejscach publicznych.
Po uzyskaniu zaufania źródło informacji zamówiło dwie partie sterydów. Spotkanie odbyło się na lokalnym obiekcie sportowym. Kwota transakcji opiewała na 2500 dolarów. Aby jeszcze bardziej uprawdopodobnić zakup, policja nie dokonała transakcji. Zdenerwowani przestępcy podnieśli wtedy cena za opóźnienie i ustali nowy termin. Następnego dnia doszło do transakcji.

Decydujący moment akcji powiódł się idealnie. Policja za pomocą informatora ustaliła spotkanie i pod pozorem kupna sterydów. Przekazali oni ponumerowane i oznaczone banknoty sprawców. Przekazanie miało miejsce na parkingu hali sportowej. Przekazania dokonało dwóch podejrzanych.
Po analizie i zebraniu danych oraz dopełnieniu wszystkich formalności policja posiadała już niezbite dowody na nielegalny handel sterydami. Po kilku dniach zatrzymała podejrzanych, przeszukała ich domy. Detektywi znaleźli ukryte specyfiki, które były przechowywane już w opakowaniach gotowe do dystrybucji. Oprócz podróbek policja znalazła również 30 000 dolarów w gotówce i narkotyki. Zabezpieczona gotówka była ta oznaczona i przekazana podczas prowokacji.

Wszyscy podejrzani zostali postawieni w stan oskarżenia. Prokuratura po zebraniu materiału dowodowego zdecydowała o możliwości wypuszczenia oskarżonych na wolność za kaucją. Skorzystali oni z tej możliwości i na proces będą oczekiwać poza aresztem.