Przyrosty po sterydach – ważne żeby były trwałe

Stosujesz sterydy anaboliczne, dzięki którym Twoja masa mięśniowa ma się rozrastać a waga ulec redukcji? Chcesz wyglądać jak kulturysta ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie ze stosowaniem tego hormonu? Chcesz aby zażywanie sterydów dało odpowiednie efekty na długi czas? Być może nie jest to dziecinnie łatwe i wymaga od Ciebie wiele pracy nad sobą i czasu. Ale nie martw się, ze wszystkim sobie poradzisz! Zastanawiasz się jak uzyskać trwałe przyrosty po sterydach? Ten artykuł pomoże Ci w osiągnięciu Twojego celu.

Spis treści

 1. Co to te sterydy?
 2. Trwałe przyrosty po sterydach punkt po punkcie
 • Zacznijmy więc od pierwszego etapu czyli tzw. odbloku
 • Kolejny krok to regeneracja organizmu
 • Następnie należy pamiętać o suplementacji
 • A co z treningami?

Steroidy to oryginalna nazwa, potocznie jednak używany jest zwrot sterydy, są to lipidowe związki pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Produkcja hormonu steroidowego w ludzkim organizmie w większości odbywa się za pomocą nadnercza oraz gonady. Steroidy można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich wyodrębniona jest na podstawie budowy druga zaś na podstawie funkcji i zastosowań.

W pierwszej grupie znajdują się:

 • pochodne estrogenu – stanowią one żeńskie hormony płciowe
 • pochodne androstanu – stanowią one męskie hormony płciowe
 • pochodne cholestanu – przykładem jest cholesterol
 • pochodne pregnanu – przykładem jest kortyzon
 • pochodne cholanu – przykładem są kwasy cholowe

Do drugiej grupy należą:

 • prohormony – syntetyczne sterydy anaboliczne
 • sterole – przykładem sterolu jest cholesterol. Steroidy znajdują się w błonach komórkowych oraz we krwi
 • sterydy anaboliczne – ich funkcją jest zarządzanie anabolizmem człowieka. Są one wykorzystywane w dopingu przez sportowców. Jest to oczywiście niedozwolone
 • hormony płciowe – zarządzanie seksualnymi zachowaniami
 • kortykosteroidy – zarządzanie metabolizmem oraz równowagą elektrolityczną

 

Aby móc poprawnie kształtować swoje ciało należy czasami dać mu również odpocząć. Regeneracja jest bardzo ważna, bo po niej pracuje się jeszcze wydajniej. Chyba każdy, kto stosuje sterydy pragnie, aby przyrost po stosowaniu ich był trwały.  Czy to łatwe? Z pewnością wielu z Was boryka się z tym problemem i zastanawia się jak tego dokonać. Przeczytaj dokładnie nasz artykuł. Stosując się do wytycznych w nim zawartych z pewnością będziesz szczęśliwy ze swoich osiągnięć. A więc do dzieła.

Trwałe przyrosty po sterydach są możliwy. Co prawda wymagają on czasu aby przeprowadzić odpowiedni odblok. Ale przy zachowaniu określonych zasad oraz poświęceniu odpowiedniego okresu rezultaty będą zachwycały z pewnością nie tylko Ciebie ale również Twoje otoczenie. Po prawidłowo wykonanym odbloku znów można zacząć cykl i osiągać kolejne postawione sobie cele.

Zacznijmy więc od pierwszego etapu czyli tak zwanego odbloku.

Co to takiego ten odblokDostarczany do organizmu syntetyczny testosteron, po krótkim czasie jest traktowany jak własny. Wtedy w osi przysadka – podwzgórze – jądro znacznie zmniejsza się produkcja hormonu. Jest ona prawie zerowa.  Dlatego ważne jest aby ilość testosteronu dostarczana z zewnątrz było stopniowana. Odblok to schodzenie do minimalnych dawek testosteronu. Za pośrednictwem określonych leków następuje pobudzenie do ponownej pracy naszego organizmu.

Odblok musi występować zawsze po cyklu. Jego długość oraz intensywność jest uzależniona od rodzaju cyklu. Jeśli cykl trwał dłuższy czas i był mocny taki również musi być odblok. Zdaje sobie sprawę, iż wiele osób uważa, że odblok to niepotrzebne marnowanie czasu, jednakże spróbuj a sam się przekonasz, że nie mają Oni racji.

Jak przeprowadzić ten odblok? Niektórzy z Was pewnie zastanawiają się jak powinien on wyglądać. A więc przed cyklem należy wykonać odpowiednie badania, dzięki temu poznamy swoje normy. Nie ma ściśle określonej reguły jakie badania trzeba wykonać. Często bada się takie hormony jak: testosteron całkowity, estrogeny, prolaktyna, TSH, LH, FSH, robi się pełną morfologię oraz badanie biochemiczne krwi. Następnie takie badanie należy przeprowadzić co 2-3 miesiące podczas cyklu. Wtedy najczęściej bada się estradiol oraz prolaktynę. Aby upewnić się czy hormony są na właściwym, normalnym poziomie warto wykonać badanie krwi a także testosteron całkowity, LH, FSH, prolaktynę, ALT, AST, estradiol, cholesterol około 2 tygodni od zakończenia odbloku. Wtedy upewnimy się, że był on skuteczny.

Badania powinny być przeprowadzane zawsze w tym samym laboratorium gdyż mamy pewność, że badania wykonane są na tym samym sprzęcie, zastosowane są takie same metody obliczeń a więc posiadają identyczne wartości odniesienia. Ponadto wskazane jest aby badanie zostało wykonane najlepiej rano, na czczo. Należy również wstrzymać się od czynności seksualnych przez co najmniej 24 godziny, ponieważ może mieć to wpływ na poziom hormonów.

Zastanawiasz się jak długo będzie on trwał? Zazwyczaj po prostym cyklu odblok nie trwa zbyt długo, bo około 2-3 tygodni. Jednak jeśli używałeś trenu, deki czy czegoś podobnego odblok może trwać nawet rok.

Pamiętaj o złotej zasadzie odblok stosuj po każdym cyklu. Niezależnie czy był on bardzo krótki czy długi. Nie wiem czy wiesz, ale jeśli do swojego organizmu dostarczysz testosteron (choćby kilka zastrzyków) to produkcja testosteronu w Twoim organizmie zostanie zablokowana. Niektórzy w celu odbloku stosują preparaty apteczne m. in. takie jak HCG, ponieważ bez ich pomocy organizm ludzki regeneruje się dużo dłużej.

Kolejny krok to regeneracja organizmu

Jedni z nas regenerują się szybciej inni wolniej. Ale jedno jest pewne po cyklu nasz organizm pracuje dużo gorzej i potrzebuje odpoczynku. Na cyklu organizm człowieka jest bardzo wydajny i silny, jego regeneracja jest zawrotnie szybka. Już po około dwóch dniach można wykonywać intensywne ćwiczenia na te same partie mięśni. Jednakże trzeba pamiętać, że po cyklu jest zupełnie inaczej. Wtedy ogromnie ważny jest odpoczynek. Należy pilnować aby nasz sen trwał około 7-8 godzin. Wskazane są również krótkie drzemki w ciągu dnia aby można było lepiej wypocząć. Bez odpowiedniej regeneracji będziesz czuł się zmęczony i z pewnością ciężko Ci będzie normalnie funkcjonować.

Następnie należy pamiętać o suplementacji

Po cyklu zwykle spada motywacja do ćwiczeń. Wtedy czujesz się bardziej ospały i zmęczony, ale jest na to sposób. Świetnym pomysłem jest stosowanie odpowiedniej suplementacji. Warto zacząć od tzw. przetreningówki, czyli odżywek stosowanych przed treningiem. Pomogą one zmotywować się do działania, dostarczą stymulatorów oraz substancji budulcowych.  Dzięki czemu łatwiej będzie osiągnąć swój cel treningowy. Na ćwiczeniach warto zażyć kreatynę aby zwiększyć wytrzymałość mięśni, carbo oraz bcaa. Po treningu przyjmij witaminy, białko oraz minerały. Omega wzmocni pracę Twojego serca, dlatego warto ją brać zarówno rano jak i wieczorem. Suplementacja to bardzo ważny punkt podczas treningu, ponieważ dzięki niej organizm otrzymuje wszelkie potrzebne substancje aby prawidłowo funkcjonować.

A co z treningami?

Czy trening jest ważny? A może skoro nie mam siły i ochoty to nie będę tego robił a masa mięśniowa i tak będzie wzrastała? Nic bardziej mylnego. Trening to podstawa. Mimo, iż nie jesteś już w trakcie cyklu intensywność ćwiczeń przez pierwszy tydzień powinna być taka sama. Ważne jest, aby moc treningów była obniżana powoli i stopniowo. W następnym tygodniu może być ona mniejsza już o 20 % w kolejnym o kolejne 10%. Obniżenie intensywności ćwiczeń o 30 % w stosunku do mocy w cyklu powinna zostać zachowana przez cały czas. Zasada ta jest stosowana po to, aby nasz organizm mógł się zregenerować, nieco odpocząć ale nie zapomniał o ćwiczeniach. Jest to bardzo ważne, bo jeśli ciągle będziemy dawać z siebie 100% wtedy nasz organizm zostanie przeciążony i stracimy zapał do dalszych wyzwań.

Jeśli przebrniesz przez te wszystkie kroki i zakończysz już swój odblok z wielką przyjemnością ponownie wrócisz do cyklu. Dzięki moim wskazówką na pewno będziesz wciąż zmotywowany i gotowy do działania. Powodzenia!