Proteinowe naleśniki z masłem migdałowym – smaczna dawka energii

Naleśniki wcale nie muszą być nudne, a odżywki białkowe można wykorzystać na wiele sposobów. Ten przepis jest na to świetnym przykładem. Są zdecydowanie lepsze niż ich mrożone odpowiedniki i mają wyrazisty smak. Będą smakować każdemu miłośnikowi śniadań na ciepło oraz tym, którzy dbają o dietę. Listę dodatków można modyfikować wedle własnych preferencji lub pory roku i dostępności świeżych owoców.
1. Składniki

Proteinowe naleśniki są świetną odmianą od tradycyjnych naleśników, a ich wykonanie wcale nie jest bardziej skomplikowane. Na liście składników znajduje się kilka pozycji, które nie powinny zaskoczyć żadnej osoby. Do wykonania tego przepisu potrzebne są:

1 miarka odżywki białkowej o wybranym smaku (na przykład Optimum Nutrition Gold Standard 100% Whey)
3 białka z jajek
1/4 szklanki wody
1 łyżka naturalnego masła migdałowego
1 porcja wybranego słodzika (na przykład Splenda)
2 łyżki syropu klonowego bez cukru

2. Przygotowanie

Odżywkę białkową, białka z jajek oraz wodę trzeba wymieszać w misce. Dobra konsystencja jest bardzo ważna. W razie potrzeby można dodać odrobinę więcej wody. Następnie masę należy przełożyć na rozgrzaną patelnię. Smażenie powinno trwać około 1 minuty na średnim ogniu. Po tym czasie naleśnik musi zostać przełożony na talerz. Na wierzchu kładziemy masło migdałowe. Całość polewamy syropem klonowym i posypujemy wybranym słodzikiem. Jeśli chcemy, to możemy dodać również świeże owoce, na przykład truskawki, maliny, banany lub borówki.

3. Czas i trudność przygotowania

Wykonanie naleśników według przedstawionego przepisu powinno zająć około 6 minut. Wymieszanie składników potrwa około 5 minut, a smażenie 1 minutę. Jest to proste i szybkie danie, z którym poradzi sobie w kuchni każda osoba. Proteinowe naleśniki są rewelacyjnym rozwiązaniem, gdy chcemy zrobić pyszne i pożywne śniadanie. Nie bez przyczyny ten przepis cieszy się tak dużą popularnością i wiele osób powraca do niego regularnie.