CJC-1295 jest peptydem iniekcyjnym stosowanym w celu zwiększenia produkcji hormonu wzrostu. Peptyd jest to hormon uwalniający hormon wzrostu (GHRH) mimetycznie lub analogowo. Oznacza to, że działa w taki sam sposób, jak GHRH, i może być określany jako GHRH.

Głównym wykorzystaniem wśród sportowców , CJC-1295 jest chęć podniesienia poziomu hormonu wzrostu, co również powoduje wzrost stężenia IGF-1. Wzrost tych poziomów może pomóc w utracie tłuszczu, a w niektórych przypadkach możemy rozbudować naszą masę mięśniową. Ogólnie rzecz biorąc, jest to produkt z rodziny GHRH, jest bardzo popularny jako zastępca hormonu wzrostu GH, natomiast rzadko jest łączony z GH.

Drugim głównym produktem z rodziny GHRH jest Mod GRF 1-29, które w większości przypadków jest częściej stosowany niż CJC-1295. Produkty różnią się pod względem czasu trwania działania. Mod GRF ma w przybliżeniu idealnie krótki czas działania, co pozwala na pulsacyjne dawkowanie, CJC-1295, natomiast ma wydłużony czas działania, który zapobiega takiemu podawaniu.

To ważne, aby uniknąć zamieszania CJC-1295 z “CJC-1295 w / o DAC”. Ten ostatni nie jest CJC-1295, ale raczej jest zbliżony do Mod GRF.

Kiedy używać CJC-1295 ?

Ten produkt jest najbardziej odpowiedni w przypadku, kiedy dana osoba pragnie rzadko robić iniekcje i domaga się wsparcia merytorycznego dla produkcji GH, a nie stawia na maksymalną lub prawie maksymalną dawkę hormonu wzrostu. To dlatego, że płaskie stężenie we krwi zapewnia nam CJC 1295, niestety nie wpływa to na pulsacyjne dawkowanie, które jest potrzebne do największego efektu. Jednak stałe dawkowanie CJC zapewni nam stały poziom który daje bardzo dobre wsparcie dla naturalnych impulsów GH.

Stosunkowo rzadko, występują niekorzystne skutki uboczne związane z nadmiernym spożywaniem GH, takie jak ból z kompresją nerwów , nadmiernego zatrzymywania wody lub zmniejszonej wrażliwości na insulinę , oczywiście mogą występować przy dawkowaniu CJC-1295. Przyczyną jest stymulacja wytwarzania większej ilości hormonu wzrostu niż jest to odpowiednie dla konkretnego przypadku. Rozwiązaniem jest zaprzestanie korzystania dopóki problem nie zostanie rozwiązany, i zmniejszyć dawkę przed ponownym użyciem.

Możemy na stałe wspierać produkcję GH, w dawkach CJC-1295 zalecanych poniżej:

Jak korzystać z CJC-1295 ?

CJC 1295 jak większość peptydów jest typowo w fiolkach zawierających 2 lub 5 mg liofilizującego proszku, chociaż ilość ta może się zmieniać, zależnie od producenta. Zawartość należy rozpuścić dodając dogodną dla nas ilość sterylnej wody lub bakteriostatycznej. Jeżeli na przykład dodamy 2 ml do fiolki 2 mg, to następnie otrzymany roztwór o stężeniu 1 mg / ml, lub 1000 ug / ml.

Iniekcja może być podskórna, domięśniowa lub dożylna zgodnie z preferencjami użytkownika. W razie potrzeby, peptydy możemy mieszać , tak jak np: fiolki z produktem GHRP mogą być również sporządzone w tej samej strzykawce. Daje to nam komfort i zmniejsza to całkowitą liczbę zastrzyków.

Polecaną dawką CJC 1295, jest 1000 mcg na raz, dwa razy w tygodniu.

Połączone zastosowanie CJC-1295 i GHRP.

Podobnie jak w przypadku Mod GRF, CJC-1295 może być połączone z użyciem GHRP, i często jest tak stosowane w praktyce.

Najważniejszym powodem łączenia tych peptydów jest maksymalizacja efektów. Głównym powodem jest to, że modyfikacja DAC skutkuje relatywnie niższym poziomem wolnego peptydu. Samo w sobie, to byłoby złe, ale jest równoważone przez to że niższe poziomy są podtrzymane. Jednakże, jeśli tworząc cykl z GHRP, to jest to bardziej skuteczne, aby mieć wyższe poziomy wolnego peptydu GHRH.

Jeśli wybieramy CJC-1295 w cyklu z którymś z GHRP, dozowanie CJC-1295 pozostaje zgodne z zaleceniami powyżej, natomiast GHRP dawkowanie będzie typowo 100 mcg na raz, lub 50 mcg naraz w przypadku korzystania z heksareliny.

Farmakologiczne klasa CJC-1295.

CJC-1295 znajduje się w klasie hormonu uwalniającego hormon wzrostu (GHRH), mimetyki. GHRH jest nazwą naturalnie występujących hormonów w organizmie, ale w praktyce związek ten jest rzadko stosowany. Natomiast w kulturystyce jest on bardzo popularny mimo, jego skrajnie krótkiego czasu działania .. CJC-1295 jest to zmodyfikowana wersja pierwszych 29 aminokwasów GHRH, wraz z dodatkiem “leku” lub kompleksu powinowactwa DAC. Połączenie modyfikacji stanowi okres połowicznego zaniku wynosi około 1 tygodnia, i stałego poziomu we krwi po wstrzyknięciu.

CJC-1295 wzmacnia wytwarzanie hormonu wzrostu w taki sam sposób jak GHRH .Nasz organizm nie inicjuje impuls uwalniania GH. Ponieważ CJC-1295 zapewnia stały poziom we krwi, zwiększa amplitudę naturalnych impulsów GH na bieżąco. Nie łączy się przede wszystkim z GHRP sprawnie, ponieważ modyfikacja DAC skutkuje relatywnie niższe bieżących poziomów wolnego peptydu

Wniosek

Dla maksymalnego efektu podwyższenia produkcji GH, polecam CJC-1295 w połączeniu z GHRP, daje to nam wsparcie naturalnej produkcji GH . CJC-1295 może stanowić wygodne rozwiązanie ze względu na częstotliwość iniekcji, tylko dwa razy na tydzień.