Hormon wzrostu (GH) wykazuje wspaniałe efekty w budowania mięśni głównie po jego konwersji do IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu). To sprawia, że ​​IGF-1 jest idealnym wyborem z całej gamy peptydów , jeśli chodzi o budowanie mięśni, zwłaszcza, że ​​wersja LR3 IGF-1 ma wydłużony okres półtrwania, który pozwala na pozostanie aktywnym w mięśniach przez wiele godzin , co daje efekty stymulujące w budowie mięśni efekty. Podobnie jest, w przypadku wstrzyknięcia peptydu, po treningu, IGF-1 lub wariant mechaniczny czynnik wzrostu (znany również jako MGF lub IGF-1E) jest znany że wykorzystuje się go do namnażania komórek mięśniowych i przyczynia się do rozwoju mięśni. Ponadto, IGF-1 jest produktem GH, jak każdy peptyd, który zwiększa poziom hormonu wzrostu w organizmie, takie jak GHRP lub CJC-1295 ,oczywiście zażywanie ich będzie prowadzić do zwiększenia masy mięśniowej.

Pamiętajmy o diecie przy stosowaniu peptydów.

Jeżeli chodzi o hormon wzrostu (GH), aby wykonał swoje anaboliczne zadanie (budowy mięśni) wpływ na to ma obecność w organizmie najbardziej anabolicznego hormonu insuliny:. Jest to w przeciwieństwie do hormonu związanego z utratą tłuszczu wymagającej insuliny jest nieobecny. Jednakże, ponieważ GHRP i szybko działający GHRH (hormon uwalniający hormon wzrostu) Produkty (tj Mod GRF 1-29) nadal potrzebują czasu, aby pobudzić organizm do uwalniania hormonu wzrostu z przysadki, skok insuliny musi pochodzić z wstrzyknięcia, a nie przed ,w przeciwnym razie uwalnianie GH będzie tępe.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest oczywiście CJC-1295 DAC, ponieważ ma długi okres półtrwania i ciągłe uwalnianie hormonu wzrostu oznacza, że ​​nie ma wpływu na czas spożycia.

Aby uzyskać jak najwięcej z brania peptydu do budowy masy mięśni, powinniśmy przestrzegać następujące wytyczne :

• Jeśli wstrzyknięte będzie tylko GHRP lub GHRH to, należy unikać jedzenia / picia czegokolwiek o wysokiej zawartości tłuszczu przez 3 godziny przed wstrzyknięciem i czegokolwiek o wysokiej zawartości węglowodanów na 2 godziny przed (czyli zawsze zastrzyk musi być na pusty żołądek), w przeciwnym wypadku czas jak i ilość uwalniania GH może być znacznie spowolnione jak i zahamowane co prowadzi do słabych wyników.

• Jeśli wstrzykniemy GHRP i GHRH ze sobą (np 100mcg zarówno GHRP-6 i ModGRF 1-29) badania dowiodły, że ich zdolność do uwalniania GH powraca do pełnej wytrzymałości co najmniej 1 godzinę (60 minut), po posiłku , To daje użytkownikom większą elastyczność , zwłaszcza, że ​​spożywanie wystarczającej ilości kalorii jest tak istotne dla budowania mięśni.

• gdy bierzemy peptydy GH samodzielnie lub wraz z innymi, należy odczekać co najmniej 20 minut po wstrzyknięciu, przed spożyciem czegokolwiek. Gdy co najmniej 20 minut minęło, spożywamy żywność / napoje o wysokiej zawartości białka i / lub węglowodany do stymulowania skoku insuliny (gdy jest wstrzykiwana w godzinach porannych i wokół treningu, ten posiłek / musi być wysokobiałkowy z wysoką ilością węglowodanów, jeśli iniekcja jest w nocy, to dostarczane są białka jedynie białka są wystarczające do skoku insuliny, ale bez negatywnego wpływu na przyrost tłuszczu,do którego mogą przyczynić się węglowodany.

Cykl z peptydów dla początkujących do budowy masy mięśniowej:

1. CJC-1295 DAC 2mg na tydzień

2. Do wyboru jeden z GHRP (GHRP-6, GHRP-2 lub Ipamorelin) w 200mcg raz dziennie.

Cykl dla nieco bardziej zaawansowanych do budowy masy mięśniowej:

1. Produkt GHRP w dawce 200mcg +
Mod. GRF 1-29 w 100mcg (2 razy dziennie) lub

2. Jeden z GHRP w dawce 200mcg +
CJC-1295 DAC po 100mcg dziennie (2 razy dziennie).

Dla zaawansowanych :

1. Produkt GHRP na 200mcg +
CJC-1295 DAC w 100mcg (2 razy dziennie) +
IGF-1 przy 50mcg po treningu lub

2. Produkt GHRP na 200mcg +
Mod. GRF 1-29 w 100mcg (2 razy dziennie) +
PEG-MGF na 200mcg po treningu