Tesamorelin jest peptydem, który jest znany ze swojej zdolności do zmniejszenia tkanki tłuszczowej brzucha u pacjentów z wirusem HIV. Jednak jego zastosowanie znacznie wykracza poza hospitalizacje , znalazł zastosowanie wśród sportowców , dlaczego ?
Ze względu na swoją zdolność do redukcji złogów tłuszczu w części środkowej, to w rzeczywistości oferuje potencjalne korzyści dla różnych typów ludzi. Aby pomóc ci dowiedzieć się trochę więcej, pomówmy o podstawach – czym ten peptyd jest , jak to działa, jakie skutki uboczne może powodować, jak jest wstrzykiwany i jak go zdobyć 🙂 te ostatnie to powiem że na stronie sklepu euro-peptydy.pl . Gdy poznasz te informacje, będziesz mieć głębsze zrozumienie Tesamorelin.

Podstawy o Tesamorelin ?

Tesamorelin jest sprzedawany pod nazwą handlową, Egrifta i jest to peptyd iniekcyjny, który jest obecnie dostępny jedynie na recepty. Funkcjonuje i jest stosowany w celu głębokiej redukcji tkanki tłuszczowej brzucha ze względu na jego działanie na komórki przysadki, które znajdują się w obrębie mózgu.

To działanie wywołuje większą produkcję HGH (ludzki hormon wzrostu). Tesamorelin jest klasyfikowany jako peptyd uwalniający hormon wzrostu . HGH jest potężną substancją, która występuje naturalnie w naszym organizmie. Z wiekiem nasz poziom HGH niestety spada.

W tym momencie, to lek jest ten zatwierdzony przez FDA do leczenia wyłącznie z tłuszczu brzucha u pacjentów z HIV. Są tacy, którzy uważają, że Tesamorelin ma również zastosowanie do poprawy układu sercowo-naczyniowego zdrowia osób cierpiących na HIV. Jednak inni uważają inaczej, więc to jest nadal przedmiotem dyskusji.

Według jednego z badań klinicznych, 10,9 procent pacjentów, którym podawano Tesamorelin doświadczyły redukcji głębokiego tłuszczu z brzucha. Ci pacjenci cierpieli na HIV. Redukcje tłuszczu tułowia, talii i talia-biodra odnotowano w trakcie badania. Jednak kończyny i SC brzucha poziom tłuszczu pozostał taki sam.

W trakcie leczenia, czynnik wzrostu insulinopodobny 1(IGF-1) został wzmocniony. Jednakże, parametry glukozy nie zostały zmienione. Lek ten nie powoduje negatywnych skutków ubocznych u większości pacjentów. Jednak wyniki były tymczasowe. Badanie trwało w sumie sześć miesięcy. Ogólnie rzecz biorąc, poziom tłuszczu trzewnego spadł o osiemnaście procent. Zmniejszając głęboki tłuszcz z brzucha .

Jak działa Tesamorelin ?

Ci, którzy są zakażeni wirusem HIV mają czasem do czynienia z problemami zdrowotnymi, np. jest znany jako lipodystrofii. Jest to zespół, który jest uruchamiany przez różne przyczyny. Niektóre osoby z tym problemem zdrowotnym (jeden na czterech pacjentów z HIV), doświadczają utraty tłuszczu – jednak inni doświadczają przyrost masy ciała w kluczowych obszarach, w tym gardła, klatki piersiowej (lub piersi) i brzuch. Poza tym przyrost masy ciała, podwyższony poziom tłuszczu we krwi i różnice w poziomie insuliny mogą być obecne.

Przyrost masy ciała w jamie brzusznej charakteryzuje przyrost trzewnej tkanki tłuszczowej. Ten rodzaj “głębokiego tłuszczu brzucha” znajduje się w mięśniach żołądka, blisko narządów wewnętrznych, dzięki czemu przesuwa się ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej. Ponadto, ludzie, którzy mają głęboki tłuszczu na brzuchu z powodu bycia nosicielem wirusa HIV mogą cierpieć z powodu niskiej samooceny , problemów ustrojowych. Tesamorelin pomaga pozbyć głębokiego tłuszczu z brzucha i może podnosić samoocenę. Jako że działa bardzo dobrze dla osób z HIV, kulturyści zastanawiają się , czy to może pomóc im stracić z brzucha tłuszczu trzewnego.
Obecnie peptyd ten jest wykorzystywany u pacjentów bez HIV do nowych testów. Tak, kulturyści nie powinni czekać dłużej, aby dowiedzieć się, czy jest on dla nich odpowiedni.

Skutki uboczne Tesamorelin

Podobnie jak większość peptydów, peptyd ten może wywoływać skutki uboczne u niektórych użytkowników. Ponieważ badania dotyczące wpływu na HIV-negatywnych użytkowników nie są dostępne (jest prawdopodobne, by w przewidywalnej przyszłości), po tej stronie informacje efekt opiera się na sprawozdaniach pacjentów, którzy są nosicielami wirusa HIV. Efekty uboczne związane z wykorzystaniem Tesamorelin obejmują depresję, problemy ze snem, pocenie się w nocy, wysypka i swędzenie (zwykle nie jest zbyt ciężkie), chory żołądek i podrażnienia skóry / dyskomfort wokół miejsca wstrzyknięcia.

Pacjenci, którzy przyjmowali Tesamorelin zauważyli że , może wystąpić obrzęk rąk, kostek i / lub stóp. Niektórzy pacjenci cierpią również z powodu bólu i / lub sztywność w obrębie tkanki mięśniowej i tkanki stawowej. Ból nadgarstka jest kolejnym możliwym efektem ubocznym leczenia Tesamorelin, ponieważ jest ręcznie / palca drętwienie i szybkie bicie serca. Uczucie trzepotanie w klatce piersiowej może również wystąpić w trakcie terapii z tej formuły.

Ci, którzy cierpią na cukrzycę powinni poinformować swoich lekarzy przed rozpoczęciem leczenia tym peptydem. Kobiety w ciąży nie powinny stosować peptydu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie zdrowia płodu. Ważne jest również, aby omówić wszelkie alergie lub aktualnie zażywane leki z lekarzem, zanim może on zdecydować, czy peptyd ten jest odpowiedni dla twoich potrzeb. Przeciwwskazania mogą wystąpić, nawet jeśli pacjent przyjmuje leki bez recepty np. ziołowe.

Jak korzystać z peptydu ?

Obecnie wiele peptydów jest dostępnych bez recepty, choć niektóre z nich nadal wymagają recepty.