Jest powszechnie stosowany w sporcie i zyskuje coraz większą popularność, IGF-1 LR3 jest prawdopodobnie najlepszym peptydem do zwiększania masy mięśniowej, jego zaletą jest że zwiększa on ją szybko i bezpiecznie. Czyni to poprzez zwiększenie retencji azotu i syntezy białek.

Jedną z wielkich zalet LR3 IGF-1 jest to, że działa dobrze na zwiększenie masy mięśni, ale IGF-1 LR3 zwiększa liczbę włókien mięśni ciała. Drugą oczywistą korzyścią, jest to że wielu użytkowników cieszy fakt że IGF-1 LR3 spala tłuszcz w szybkim tempie. Spora część sportowców zażywających IGF-1 twierdzi że podczas przyjmowania zauważyli wzrost koncentracji i szybszą regenerację, czuli się bardziej wypoczęci i skoncentrowani.

Jak korzystać z IGF-1 LR3 ?

Ci, którzy myślą o eksperymentowaniu z IGF-1LR3, naprawdę powinni się zastanowić , a na początek muszą nauczyć się go używać poprawnie. Najlepszym sposobem, aby to zrobić i prawdopodobnie jedynym, jest wstrzykiwanie IGF-1 LR3 bezpośrednio do mięśnia przy równomiernym czasowo dawkowaniu. Dobra początkowa dawka to 20 mcg , iniekcje powinny odbywać się w jednej lokalizacji np. brzuch i przejmujemy peptyd przez okres 1 miesiąca. Jeżeli chodzi o rozrobienie peptydu to najpopularniejszym sposobem jest rozrobienie peptydu w 2ml wody iniekcyjnej.

Uzyskanie odpowiedniej dawki jest niezbędne do prawidłowego działania peptydu bez skutków ubocznych np. w postaci bólu głowy. IGF-1 LR3 nie jest zalecany dla absolutnego nowicjusza ,ale jeżeli nowicjusz chce stosować ten środek powinien mieć na uwadze przestrzeganie dawek, wtedy wszystko powinno pójść dobrze i wkrótce będziemy mogli czerpać korzyści z stosowania IGF-1 LR3. Na początku jest wskazane, aby rozpocząć od 20 mcg a następnie stopniowo zwiększać dawkę do nie więcej niż 50mcg dziennie, podzielonych na mniejsze dawki. Jest to korzystne dla przyjmowania peptydu , pierwszą dawkę/iniekcję powinniśmy zrobić w godzinach porannych, a kolejną na 30 min przed treningiem.

Jak wspomniano powyżej , dobrym punktem wyjścia przy rozpoczęciu przygody z IGF-1 LR3 jest uruchomienie cyklu na 1 miesiąc i bacznie obserwując wyniki. Musimy zobaczyć, jak nasze ciało reaguje na peptyd i w razie potrzeby zmieniamy dawkę i długość cyklu. Wielu czołowych kulturystów potrafi dziesięciokrotnie zwiększyć dawkę, ale nie czas trwania cyklu. Ważne jest, aby zrozumieć, że IGF-1 LR3 może mieć bardzo różne efekty i wyniki są zależne od tolerancji organizmu. Było kilka przypadków, w których mężczyźni i kobiety zauważyli bardzo różne efekty i skutki uboczne. Często mówiono o przyroście masy ciała w ciągu pierwszych kilku tygodni przyjmowania. Od 3 do 5 kg , taki wzrost nie jest niczym niezwykłym, w trakcie tego okresu. Wraz ze wzrostem masy ciała ,zauważalny będzie również wzrost wytrzymałości , oraz odnotowano lepszą jakość snu.

Co do dawek to powinniśmy jak najwięcej na ten temat poczytać na forach kulturystycznych , bo jest to naprawdę skarbnica wiedzy i doświadczenia.

Pamiętajmy że do docelowej dawki dochodzimy stopniowo.